Ninutsuról vélemények? Részleteket lent elolvasni!
Ide úgy is mindenki azt fogja írni, hogy ez egy "sz@*" hagyadd a pics@ba, menjél boxolni, birkózni. Mind ezt úgy, hogy v.sz. még csak részt sem vettek ilyen edzésen...
Szóval én az ellenkezőjét mondom, menj és próbáld ki. :) Nekem nem tetszett az edző miatt, illetve bonyolult volt a mozgás világa, de lehet neked befog jönni.
Tessék itt van kesztyűs edzés is.
Végre egy "kolléga"! Köszi :)
--==OFF==--
Én sem bírom a boxot -.- Nem értem miért istenítik.. az csak a ringben jó. Főleg mert az utcán mindenki rúg, a boxoló nem csak hogy nem tud visszarúgni, de nem ismervén a rúgó technikákat, nem is tud védekezni ellene. Továbbá a boxolónak leszakad a keze az utcán, mert nincs rajta kesztyű. Odaüt, és csak neki fáj.. aztán a boxoló nem védi nagyon a fejét, mert azt hiszi nem lehet kiverni a fogait. De az utcán nincs a szájában a fogvédő! Ráadásul a boxoló a kis terephez van szokva, és a kavicsokat és falakat kihasználó technikákat nem is ismeri, nem tud védekezni ellenük. a box ringben jó, utcán sz@r. Sz@r még azért is, mert a védelme az elhajolásból áll. De ez így van rengeteg más küzdősportal is. A kh-kban túl sok a szabály. Pl.: földön fekvőt nem bántasz, tökre nem rúgsz, szemet nem szúrod ki, nem harapsz, nem karmolsz. Ezek az utcán nem így vannak. És a harcművészetekben sem így van. Ez a nagy előnye a hmeknek. Az utcára, élethalál harcra készítenek fel, nem pajzsos-kesztyűs ringharcra. ÉS itt mond fel az mma, bírkózás, box, stb. kh. ÉS itt jönnek a harcművészetek. Mivel művészetek, nem hülye sportok, sokkal hatékonyabbak. Utcán ezerszer jobbak, főleg hogy a küzdősportokat egytől egyig 50 évvel ezelőtt valami kis emberke kitalálta, míg a hm-ek több évezredes múltal rendelkeznek, és az élet halál küzdelmek során, a véres harcok közepette formálódtak.
No meg kik is voltak a legyőzhetetlenek? A SZAMURÁLYOK. Boxoltak? nem. MMA-ztak? nem. KickBoxoltak? nem.
HARCMŰVÉSZEK voltak egytől egyig. puska ellen karddal nyertek csatákat! sokszor egy szamurály megöléséért előléptetés járt a katonaságban. És hamár a ninjutsuról van szó, az egy japán harcművészet. A szamurályok is japánok voltak. NEM állítom hogy a szamurályok ninjutsuztak, de a harcművészeteknek közük volt egymáshoz. A hírhedt ninják is ninjutsuztak. És itt jön, hogy mit is kell fikázni? a ninjutsut? nneeeeeeeeemm... hanem a hülye 1900-as ringes önvédélem nélküli f*s küzdőSPORTokat.
--==OFF END==--
Mi az,hogy a küzdősportokat 50 éve valami kisember találta ki?
A boksz és a birkózás sokkal ősibb ezeknél a harcművészeteknél.Már Mezopotámiában is bokszoltak.Az ókori Görögországban mindkettő az Olympia része volt.A Római Birodalom katonáit is a boksz+birkózás kombinációjára oktatták.
Sok vicces dolgot összehordtál az meg kell hagyni :D Van egy egyszerű mondja eldönteni mit éri meg tanulnod :
Menny le az edzésekre , kérj meg egy lehetőleg 2-3 éve eddző személyt hogy nyomjon veled egy 1 perces sparringot és agyaljon meg :D, de úgy rendesen! Te meg amit csak tudsz próbálj elkerülni...visszaütni , eldobni, megfogni ellenfeled.
Így könnyű kiszűrni mennyit ér az adott küzdőstílus egy átlagos valaki ellen, mint te is vagy küzdősporti tapasztalat nélkül :)
A szamurájok legyőzhetetlenek lettek volna? Jelenleg hány szamuráj él Japánban? Halomra mészárolták őket EURÓPAI technológiával...
Ahogyan az európai harcművészetek is hatékonyabbak, sokkal hatékonyabbak, mint a japán harcművészetek. Előrébb tartanak a fejlődésben, ahogyan a haditechnika is.
A birkózás az emberiség legősibb, dokumentált harcművészete. Az első ismert dokumentációnk egy 6000 éves barlangrajz. De kapaszkodj meg: birkóztak az egyiptomiak, mezopotámiaiak, anatóliaiak, kínaiak (!!!! nézz utána a shuai jiao stílusnak, 4000 éves stílus), gyakorlatilag mindenki.
Az ökölvívás a másik ősi dokumentált stílus, 3700 éves dokumentumunk van róla, mellesleg a Bibliában is szerepel...
Ez a kettő (birkózás, ökölvívás) képezte a világ vezető hadseregei (egyiptomi, sumer, akkád, méd, perzsa, pun, görög, makedón, római stb. stb.) pusztakezes kiképzésének alapját. És olyan hadseregekről beszélünk, amelyek szénné tarolták az akkor ismert világ nagy részét.
A keleti és nyugati kultúrák találkozása mindig érdekes -- nagy pillanatok pl. amikor Bruce Lee kiment Amerikába, és rádöbbent arra, hogy a kung-fu jó volt a kínai utcagyerekek ellen, de a kigyúrt amerikai hústornyok ellen semmit sem ér. Ezért kezdte el kifejleszteni a JKD-t.
Ennyit a box fikázásáról.
Na és akkor a ninjutsu. Most ex karatés és aikidós szemmel mondom, hogy még e két utóbbi szemmel nézve is elavult a mozgáskultúrája, edzésmódszertana, szóval nem a legjobb stílus. Egyfajta stílus, de még modernizáció előtti -- ezért a modern ju jutsu, aikido és persze a judo (kata részével együtt) szerintem kiforrottabbak.
Másfelől viszont a ninjutsu nem csak a tai jutsuból áll, hanem van benne csomó jópofa eszköz, fegyver, szerintem jó buli lehet ezeket tanulni. Az megint más kérdés, hogy egy modern nunchaku-do vagy kobudo vagy kendo gyakorló valószínűleg leveri fegyverrel a nindzsákat, mivel megintcsak: specializáltan és védőfelszereléssel gyakorolnak (legalábbis a nunchaku-dosok meg a kendokák). De ezzel együtt jó buli lehet nindzsának lenni. :)
Forrásaim: az aikido edzőtermünkben edző nindzsák illetve Masaaki Hatsumi Bujinkan nagymester DVD-i na meg egy tucat egyéb Bujinkan DVD. :)
"A szamurájok legyőzhetetlenek lettek volna? Jelenleg hány szamuráj él Japánban? Halomra mészárolták őket EURÓPAI technológiával... "
Hát, lehet kimondottan olyan szamurájok már nincsenek, de anno nem mészárolták le mind. Törvény született ellenük, mint itt a Magyar Gárda ellen. Ki betartotta, ki nem, arra vagy rákényszerítették, vagy tényleg megölték. De ez már történelem. Oszt ha te a box tudásoddal kalimpálsz egy japán gyártmányú kézifegyver ellen, megnézném mi lenne a végeredmény.
Nem az ember biológiai evolúciójáról beszéltem (értelemszerűen), hanem a harcművészetek fejlődéséről. Ez teljesen egyértelműen nyomon követhető, főleg a japán és kínai harcművészetek esetében. Egyértelmű a fejlődés, hogy jött egyik stílus a másikból.
Például, hogy hogyan lett judo a ju jutsu egy részéből; hogyan egészült ki új technikákkal az idő folyamán; hogyan jutott el Brazíliába egy olyan mester, aki földharcban volt jó (koshen judo); hogyan alakult ki a BJJ; és utána hogy a BJJ milyen hatással volt a többi harcművészetre stb. stb.
Változnak az edzésmódszertanok is: eleinte csak a levegőben katáztak; utána kihon ippon kumite; majd óvatos puszta kezes kumite; majd védőfelszerelések, makiwara stb stb.
Tehát igenis van nyomon követhető fejlődés -- és a box, birkózás jóval előrébb jár a fejlődésben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!