Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a külömbség a Wing Tsun...

Mi a külömbség a Wing Tsun kung-gu és a Shaolin kung-fu között?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb, melyik érdemesebb választani?

2015. jún. 4. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

A wingtsun az gyakorlatilag 1 stílus, a shaolin az több száz különböző mozgásvilág, különböző stílus, edzésmódszer .. gyűjtőneve.


Eredetét tekintve lehet, hogy a wingtsun is visszaeredeztethető Shaolin templomig. Értelmes a kérdés?


Ha én értelmet próbálnék verni a kérdésedbe, akkor azt válaszolnám találj jó edzőt (nehéz lesz) és akkor jó leszel, azaz erős, meg fogod tudni védeni magadat, legalábbis a lehetőséged meglesz, képességeid lesznek hozzá.


De ezt legkönnyebben úgy éred el, hogy mondjuk boxolsz pár évet. Mert ott jó edzők vannak, általában míg egy kungfu edzésen, ellenőrzi azokat bárki is?


Nyilván aztán önvédelemhez a gázpisztolyod, konfliktuskezelésed stb. is hozzáadódik, nem csak a bunyó gyakorlatod.

2015. jún. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Alapvetően minden kung fu a shaolinból indult ki, az a legelső legalapvetőbb kung fu ág. A wing chun is abból van ,ezeket ugye egyesek átalakítják a saját magukra formálva , mint pl megláttak két állatot verekedni és azt gondolták hogy milyen jó mozgása van ennek az állatnak vigyünk a stílusba ilyen mozdulatokat és elnevezte egy újfajta kung fu irányzatnak. De ha modern példát akarnék mondani akkor vegyük csak a wing chunt annak idjén Ip man mester szinte minden tanítványának másképp tanította mert , hogy ő úgy gondolta , hogyha nem megy A módszerrel akkor majd menni fog a B-el , és annyi ilyen Ip man tanítvány emelkedett ki , akik később(ma már nagy mesterek) , hogy ők is megakarták különböztetni a stílusaikat , így keletkezet a wing chun-ból ving tsun , wing tsun , wing tzun , és ezek különböző ágai mint a lok yiu vagy a Leung Ting vagy még van legalább 2-3 fajta különböző más. Hatékonyságilag viszont a fenti válaszolóval egyetértek , találj egy jó edzőt vagy járj mellette boxolni és magad kombináld a kettőt.
2015. jún. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, azóta én is kiegészítettem volna a válaszom.. még WT-n belül is vannak (és még az én tudtommal is) különböző irányzatok, amik legalább edzésmódszerekben eltérhetnek.


Én azt gondolom a modern harcművészetek (most beleértve a küzdősportokat is) alapvetően elvekről kell hogy szóljanak. Szerintem ez a modern taichinál látszik nagyon (pl. Ismet Himmeték mostanában igen hatékonyan terjesztik is az edzésrendszerüket, Wudang Principles néven, tulajdonképpen az edzésmódszerekből és az elvekből egy csomagot, egy több országban is elterjeszthető programot, egy eladható márkát csináltak ami ha a minőség megmarad akkor szerintem tök jó. Ilyen lenne a kravmaga is, csak arról már nagyon sok az olyan tapasztalat, hogy nincs már jó minősége)


Na most, elvek és edzésmódszerek. Nem ettől jó az ökölvívás is? Mindenhol jó edzést tartanak, jól kiképzett oktatók (nem oktathat ám akárki ökölvívást) nyilván némi különbség van edzők között, edzések között, én is tapasztaltam már, sőt igazából komoly különbségek, de azért azt lehet tudni hogy a boxolók hozzá vannak szokva a bunyóhoz, mert amit csinálnak az erre képessé teszi őket.


Tehát bármilyen harcművészetek közti különbség, alapvetően a mozgás során használt elvek és az edzésmódszerek között lesz. Ami azért nem csak a stíluson múlik, hanem az edzőn is erősen. És akkor egy adott stíluson belül persze két gyakorló is bizonyára másképpen fog mozogni. Gondoljunk csak egy magas, hosszú karú és egy alacsonyabb ökölvívóra. Lesz különbség kettejük mozgása, taktikája között, kell is hogy legyen. Ott romlana el az egész, ha ugyan úgy mozognának az eltérő testi adottságok, esetleg eltérő gondolkodás, habitus ellenére.


Egy kungfuban, ami pedig általában a használható technikák szinte végtelen tárháza (bár én azt gondolom hatékony ütések száma, kivitelezése azért valamelyest korlátozott, ahogyan a többi mozdulat hatékony kivitelezése is) ott nagyon kidomborodhat az egyén saját stílusa vagy erőssége. Nem tudom wingtsunban hogy van, de egy komplex shaolinos stílusról elvi szinten (és nem heti 2 itthoni átlagos edzés mellett) ugyan azon az edzésen lehet valaki kb. jó 'boxoló' aki tök ügyesen üt, de lehet egy edzőtársa mondjuk jó 'taekwondós' vagy 'thai boxoló' aki inkább rúgni szeret és megy neki, jól begyakorolja, és olyan is edzhet velük aki nyilván szintén tanul ütni és rúgni, de azért ő inkább 'birkózó'.


És hogyha olyan edzőjük van, aki tényleg komplex tudással rendelkezik, alapos tudással akkor ezeket meg is tudja tanítani nekik. Na most hogy mennyi ilyen edző van, most azt nem tudom, én sokat hallom hogy keleti harcművészetet gyakorlókat azért szoktak elverni. Én is láttam már olyan edzéseket ahol annyira nem, nem is tudom..

2015. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék , mivel tanultam wing chunt , hogy a legtöbb különbség egyébként a forma gyakorlatokban van azok is alapvetően ugyanazok de egy picit másképp kell tartani a kezed a lábad nem balra hanem jobbra fordulsz meg ilyesmik , de a lényegi alap az mindegyiknél ugyanaz.

Az én edzőm tanította a kung fu alapokat és mellette rengeteget zsákoltunk ütőpárnán gyakoroltunk sparringok páros gyakorlatok meg minden , néha jobban hasonlított az egész egy box kickbox edzésre mint kung fu-ra , máskor meg a kung fun volt a hangsúly és ezért is volt az hogy a végeredmény mindig jó edzés volt. Azóta hogy az nincs , sok helyet felkerestem már és rengeteg helyen lósz*r sincs csak "tradicionális oktatás" ami kimerül a formagyakorlatokban és hogy néhol szószerint lenéztek azért mert a stílus egy másik ágát gyakoroltam előtte , hogy jaj ez ezért és azért nem volt jó meg ez ezért jobb mint az... közben pedig 2 órás edzés alatt röhögtem rajtuk , hogy ebben ők hol fáradtak el... se erőnlét se sparring se semmi , a legtöbb helyen a legnagyobb kontakt az az volt , hogy összeértek a kezeink mert ütni kellet a másik felé aki szintén ütött felénk és így a 2 kéz találkozott...

2015. jún. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Az a tuti, amikor a 'tradicionális' edzés no contact, formagyakorlás (meg talán még formagyakorlásnak is szar)

Mintha az lenen a tradíció, hogy valaki direkt elverhetőbb..


És akkor ezt hallaná mondjuk egy olyan kínai kungfus csávó aki kint normálisan edz, és kész szétröhögné magát :D

2015. jún. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!