Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Shaolin kungfu vagy shotokan...

Shaolin kungfu vagy shotokan karate?

Figyelt kérdés

2014. dec. 5. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem edző kérdése.


2 tényleg jó edző esetén:

- a shotokan karatéban semmi olyan nincsen mint a shaolin kungfuban. Bár ennek igen sok ága van.

A karate csak a leszármazása a kínai harcművészeteknek, viszont míg a kínai harcművészetek viszonylag természetesen mozognak, addig a karate irányzatok mozgása valahogy természetellenes (bár kemény, de az emberi testnek nem természetes jellemzője a keménység. Egy sziklának az, az embernek nem).


Kivétel az ashihara karate, ami már megint jobban hasonlít a kungfu ágakhoz..


Szerintem shaolini stílust tanulj, ha jó edző van. Ha nagyon jó karate edzőről van szó, akkor azt.

Ha mindkettőből középszerű edző van, heti 1-2 edzéssel, akkor inkább menj el boxolni.. komolyan.

2014. dec. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Menj le nézd meg mindkét edzést, aztán válassz, hogy melyik tetszik.
2014. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából nincs itt shaolin kungfu,csak kiváncsiságból kérdeztem,hogy melyik a hatékonyabb.
2014. dec. 6. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Végülis..


A karate az kínai kungfuból alakult ki. A shaolini stílusok is elég kemények, a gyakorlók általában felkeményítik a testüket, a karatésok is gyakran.


Viszont a karate valami fura japán mentalitás miatt (?) még keményebbé vált. Itt jegyezzük meg, szerintem az élő emberi testre nem jellemző a végtelen keménység, rugalmatlanság. Egy darab kőre igen, az emberre nem. Szerintem itt gyengült el a karate, de ez csak személyes vélemény.


Olyan életszerűtlen a mozgása amit sokszor a gyakorlók ízületei sem bírnak, ez nagy öngól a karatéban. Én hasznosabbnak tartom a shaolini stílusokat, nem értem miért lett ilyen felkapott a karate.


Ráadásul pl. itthon nincs is érdemben kemény karate. Néhány erős mester van, akik egész életüket feltették az edzésre, és 20 meg 30 év edzésmúlttal (vagy még többel) valóban erősek. Már ha tudnak még mozogni. Más stílusokban, jó edzővel sokkal kevesebb idő alatt meg lehet tanulni úgy verekedni mint karatéban (megint hozzáteszem, szerintem).


Egy nagy előnye legyen, mondjuk nem a shaolinosok kungfujához képest mert ők is felkeményítik a testüket, de ha egy karatés tényleg normálisan tanul és tud ütni, akkor a kő kemény öklükkel nem lesz kellemes egy találat. Mondjuk ez akkor már nem ér sokat, ha valakinek jobb a kitérése, és például egy boxoló elhajol előlük. Meg aztán a feledzett csontok kés ellen nem sokat védenek, éppenséggel.

2014. dec. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ötvözd a kettőt, az a tuti...
2014. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!