Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Érdemes shotokan karatéra járnom?

Érdemes shotokan karatéra járnom?

Figyelt kérdés
Azért iratkoztam még be,hogy meg tudjam védeni magam,most meg az MMA érdekel.De amit itt csinálunk az hülyeség.A küzdelem az semmi.Olyat mond az edző,hogy álljunk bele az ütésbe,ha erősen üt az ellenfél,mert akkor leléptetik és mi győzünk...Meg a látványra megy rá.Itt sajnos csak ez az egy van.Voltam a szomszéd városban bokszedzésen,ég és föld a kettő.Meg a thai bokszot is kipróbáltam a másik városban.Ott azt mondják,hogy védekezzünk,mert úgy bordánrúgnak,hogy összecsuklunk.Nem,hogy még bele is álljunk.CSak ide nem tudnék rendzseresen eljárni.Érdemes lenne tovább folytatni ezt a karatét?

2014. nov. 26. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ketrecbe vágysz, akkor ne.
2014. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha szereted uttetni magad,akkor csinálj olyan sportot vagy valamilyen más stílusú full kontaktos karatet,de a shotokant akkor hagyd békén...Ahhoz ,hogy jó eredmenyeid legyenek egy bizonyos sportban,ahoz jól kell érezd magad amikor uzod...Szerintem hagyd a shotokan karatet...Sok sikert a számodra ideális sport megtalalasahoz és sok kitartást ! :)
2014. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ hány éves vagy :D Énis karatéztam vagy 5 évet gyerekkoromba, utánna toltam szakközépbe vagy másfél évig a capoeirát ami örök kedvencem lett végül az MMA-nál kötöttem ki. Alapnak mindenképp jók ezek a sportok legalább megtanulod használni a kezedet meg a lábadat. MMA-hoz nem hátrány ha valamiben már jó vagy pl. birkózás, karate vagy kickbox nulla alappal elég nehézkes. Sok világbajnok harcos jött a karate világából csak a nagyobbak: Semmy Schilt(többszörös K1 világbajnok)Lyoto Machida, Georges St. Pierre, Chuck Liddel, Frank Mir..és még sorolhatnám a UFC ex-bajnokainak listáját akik karatésként kezdték pályafutásukat...Nem hülyeség a karate egy MMA edzésen sokkal nagyobb hasznát veszed mint mondjuk egy alap boxtudásnak.
2014. dec. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!