Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha karate edzésen szinte...

Ha karate edzésen szinte minden edzésen van bunyó és néha szokott lenni önvédelem is, akkor jól oktatott karatéra járok? (shotokan)

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

egyszerűen kiderítheted ha ilyen aggályaid vannak.

fél évente 1x nézz át egy ökölvívó,savate,vagy thai box edzésre és sparringolj velük egyet.

nem kell mondani,hogy ki vagy mire jársz,csak ott vagy,csinálod amit ők,edzés végén meg bunyó.

a látogatás után tudni fogod a választ.

2013. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aikiboxer ***** válasza:
Mit nevezel "önvédelemnek", ami szokott lenni az edzésen?
2013. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok aki itt szidni szokta a karateoktatást (mintha az ország összes mesterétől tanult volna) de ami kellene: végtagkeményítés: SOK, nyújtás, nem olyan játékos :) legalább 2 órás edzés de igazából az is kevés. Bunyó a mesterrel, minnél kevesebb védőfelszerelésben (fogvédő azért nem árt). A karatés formagyakorlatokat annyira nem ismerem, de az eredeti taekwondoban amik vannak brutálisak, lefáradsz, megtanulsz koncentrálni, kétfelé gondolkodni, hasonlók... erősíteni meg tthon kéne mindenkinek, de az lenne szép ha minden nap lenne edzés. Nekem idén egy héten hét volt, szóval volt olyan, hogy csak bunyó, csak forma, csak kombinációk meg minenféle technika lassan, jól átbeszélve :) sajnos a taekwondot elég puhányan oktatják és nem keményedsz meg tőle, ebben jobb a kyokushin, shotokanra nem jártam soha, nem ismerem...
2013. aug. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem igen tudok lemenni sparringolni a boxolókkal,thai boxosokkal stb... itt csak ez van,el kéne busszal mennem.

Aikiboxer:olyan önvédelem szokott lenni,hogy pl.megfogják a csuklódat,vagy a pólódat,vagy megfognak hátulról.Meg volt már olyan,hogy megpróbálnak megpofozni.Meg olyan,hogy rúgnak feléd,te kivéded és ellölöd vagy földreviszed stb...Szokott lenni foldrevitel is.

2013. aug. 24. 14:30
 5/6 A kérdező kommentje:
BBKristóf,szerintem nem baj,ha nincs minden nap edzés,így el tudok menni a kondiba is.:)
2013. aug. 24. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet olyan edzést tartani ami nem üti ki a kondit, de amúgy tényleg nem baj, mindenkinek kondiznia kéne mellette...
2013. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!