Lehetne e házilag airsoft fegyvert készíteni?
Ha képes is vagy összerakni egy szerkezetet, ami képes apró műanyag lövedékeket köpdösni, azt nem tudod garantálni, hogy a megengedettnél nem fogja nagyobb erővel kilőni a lövedéket, hogy nem okoz sérülést sem a társakban, sem esetleg benned amikor valami rosszul sül el a sürített levegős rendszer.
És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy nem árt, ha a fegyverrel el is lehet találni valamit. Nem mondom, hogy lehetetlen ilyet építeni, de jól gondold meg, hogy megéri e egyáltalán belevágni az egészbe, hogy néhány tízezer forintot megspórolj.
AEG-nél is a mechanika összerakása lesz a nehéz, jól felszerelt műhely, és szaktudás kell hozzá, valamint továbbra is probléma lesz, hogy nehogy túl nagy erővel lődd ki a lövedéket, mert az sérülést okozhat.
Én biztos nem vágnék bele, túl sok macera, és annyira nem drága egy igazi airsoft fegyver sem.
Hááát...
Ez lehet hogy hülyén fog hangzani, de jogilag úgy indul hogy bejegyzett puskaműves műhely kell hozzá gyártási engedéllyel, majd miután kész, a PKLV-hez el kell vinni bevizsgáltatni. Igen, egy airsoftnál is...
Egyébként nem lehetetlenség otthon csinálni airsoft fegyvert, de azért nem olyan egyszerű. Ehhez minimum 2 millió forintban kellenek berendezések/szerszámok és hiába airsoft, egy jól működő replikához nem kevés szaktudás kell. (legalább annyi mint egy profi, ikerdugattyús sportlégfegyverhez.
A mechanika sem 3 fogaskerékből áll és 10 cm drótból. Motor, pinion gear, bevel gear, spur gear, sector gear, henger, hengerfej, dugattyú, dugattyúfej, dugattyúfej tömítés, nossle, tapet plate, delayer, visszapörgésgátló, visszapörgésgátló rugó, tapet plate rugó, csapágyak, rugóvezető, kapcsoló, kapcsoló rugó, megszakító (lecsapókar), gearbox ház, selector plate és még gearbox verziótól függően motortartó bak, selector plate fogaskerekei, gearbox erősítések, stb.
...és amiket fentebb felsoroltam, az csak a mechanikus ház alkatrészei. Egy jó airsoftnál ezek mind tökéletesen összhangban, max. 0.02mm-es tűréssel kell összerakni. (ehhez már kapásból kell hézagmérő és egy minimum 30.000 ft-os tolómérő hogy megállapítsd) Attól, hogy össze van hányva egy gearbox ami immel-ámmal működik, az nem airsoft, csak gányolás.
Csak kettő egyszerű kérdés ami airsoft szereléssel kapcsolatos:
1. Mitől függ a sűrítő henger térfogata. hogyan lehet kiszámolni és mi alapján döntőd el hogy a térfogatcsökkentő furat hol legyen?
2. Mivel előzik meg a csőben keletkező vákumhatást?
Pont hogy maga a külső burkolat lenne a legegyszerűbb. Azt már üvegszálazással, szénszálazással, vagy ha fémből akarod akkor marógéppel egyszerű megoldani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!