Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért zavarja az edzőmet, ha...

Miért zavarja az edzőmet, ha eljárok brazil jitsuzni?

Figyelt kérdés

Negyedik éve gyakorlok nihon jujitsut, nem rossz de a földharcom gyenge, ezért elkezdtem mellette bjj-zni (3. hónapja csinálom). Így a heti három jujitsu helyett csak, csak heti kétszer járok, mert a harmadik jujitsu helyett bjj-zok (heti 2 bjj edzésem van).

Az edzőm szerint, teljesen felesleges a bjj, mert az ő edzésén is ugyanolyan jó a földharc oktatás (persze ez nem igaz amúgy). Meg azt mondja, hogy ne keverjem a dolgokat, mert csak összezavarodok akkor (szerintem ez sem igaz). Amióta bjj-ra járok, azóta mint ha bunkóbb lenne, az edzőm velem. Kétszer késtem 5 percet az edzésről - busz végett - lecseszett érte, de előtte persze soha sem. A tatamikat edzés után eddig közösen pakoltuk el, most már szinte mindig csak én.

Másoknál is előfordult már olyan, hogy az adott küzdősport stílus edzőjét zavarta az, hogy máshol, más stílust is gyakorol a tanítvány?



2015. máj. 19. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
én is jujitsuzom és mellette űzöm mást is, nálunk kb pont ellenkezőleg van, bár igaz, hogy mind 3-an több dolgot űznek(vagy űztek) (az egyiküknek eskrimából és karatéból van mesterfokozata a másiknak eskrimából és judoból a harmadiknak karatéból és jelenleg bjj-zik) szóval furcsa lenne ha pont ők mondanák, hogy ne edzünk keresztbe/ne ismerkedjünk meg más stílusokkal.
2015. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előzőnek igaza van.


Amúgy meg szerintem hagy odd a ju jitsut és kezdj el bokszolni a bjj mellett.Szerintem úgy járnál a legjobban.Így lenne egy jó földharc és állóharc tudásod is.

2015. máj. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 aikiboxer ***** válasza:
Féltékeny. Utána ha lemész boxolni, hogy javítsd a kéztechnikádat (valójában hogy végre ELKEZDJ ütni tanulni); thai boxolni, hogy javítsd a lábtechnikádat; és aikidózni, hogy végre rendesen megtanuld a csavargatós technikákat, akkor arra fogtok rájönni ő is meg te is, hogy SOKKAL többet tud az, aki specializált sportokra jár, mint az ilyen vegyesfelvágottak. :)
2015. máj. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy,hogy specializált vagy komplexebb dolgokra jársz, amíg a különböző dolgokra fordított idő meg egyezik.
2015. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Féltékeny. Utána ha lemész boxolni, hogy javítsd a kéztechnikádat (valójában hogy végre ELKEZDJ ütni tanulni); thai boxolni, hogy javítsd a lábtechnikádat;"


Ez így van. A japán jujutsu pont ezek végett nem hatékony harcmodor. Egy jujutsus sohasem fog tudni úgy ütni, mint egy boxoló. Úgy rúgni, mint egy taekwandós vagy savatés. Úgy dobni/gáncsolni/földrevinni, mint egy birkózó vagy cselgáncsozó. Vagy úgy földharcolni, mint egy brazil jiujitsus. Hiába van a jujutsuban "minden", igazából még sincs benne semmi sem, ami éles bunyóban használható lenne.

Bár én nem jujutsuztam, de 3 évig kurayfat kempóztam, ami végül is egy karate+kungfu+jujutsu keverék. Ebbe is volt minden, annyira "jó" volt, hogy utána elmentem bokszolni, hogy tanuljak is valamit. A komplex rendszereknek nagy többségével az a baj, hogy úgy is ki kell egészíteni egy másik stílussal, ha hatékony használható tudást akar az ember. Innentől kezdve tényleg jobb megoldás, a specializált küzdősportok edzéseire járni. Vagy, valami komplex rendszer + valami specializált küzdősport.


"és aikidózni, hogy végre rendesen megtanuld a csavargatós technikákat"


Hát, nem tudom. :D Azért abban nem lennék biztos, hogy pont egy aikidós jobban tudná a csavargatós technikákat, mint egy japán jujutsut tanuló emberke. Szerintem sem a jujutsus, sem az aikidós nem tudná élesben használni azokat a technikákat.


"Teljesen mindegy,hogy specializált vagy komplexebb dolgokra jársz, amíg a különböző dolgokra fordított idő meg egyezik."


Ezzel a gondolattal csak félig értek egyet. Ez stílusfüggő!

Például.:

Ott a combat sambo, ami ugyan nagyobbrészt testharc/földharc, de tartalmaz valamennyi állóharcot is. Tegyük fel, hogy egy combat sambós CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a sambo állóharc részét gyakorolja, akkor idővel a sambós emberkéből egy egész jó "kickboxoló" lesz.

Viszont vegyünk egy másik példát. Tegyük fel, hogy egy karatés CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a karate ütéstechnikáit gyakorolja szüntelenül (rúgást és egyéb más jellegű dolgokat egyáltalán nem gyakorol! - csak most kivételesen a példa kedvéért). A karatés akkor sem fog, soha a büdös életbe úgy ütni, mint egy ökölvívó!

2015. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ezzel a gondolattal csak félig értek egyet. Ez stílusfüggő!

Például.:

Ott a combat sambo, ami ugyan nagyobbrészt testharc/földharc, de tartalmaz valamennyi állóharcot is. Tegyük fel, hogy egy combat sambós CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a sambo állóharc részét gyakorolja, akkor idővel a sambós emberkéből egy egész jó "kickboxoló" lesz. "


végül is ezzel egyetértek csak a példád rettenet hülyén jön ki egy ilyen kérdés alatt amikor az egyetlen ember az országban aki sambot oktat amúgy jujitsu mester(is)

2015. máj. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"végül is ezzel egyetértek csak a példád rettenet hülyén jön ki egy ilyen kérdés alatt amikor az egyetlen ember az országban aki sambot oktat amúgy jujitsu mester(is)"


A sambót példaként általánosságban hoztam fel. Nem is úgy írtam a példát, hogy a "hazai (magyar) sambo". Szóval a példám nem jött ki hülyén. Én külföldön élek, fogalmam sem volt egészen eddig, hogy M.o-on oktatnak-e egyáltalán sambot. Az pedig, hogy egy sambo oktatónak van mesterfokozata jujutsuból, az igazából mellékes dolog. Egy bokszedző is lehetne ennyi erővel baranta mester. Ha viszont egy fekete öves BJJ oktató, savate edző is egyben, na az mondjuk már egyáltalán nem lenne mellékes.


Na mindegy, a lényeg az, hogy ha van lehetőségünk külön-külön egy adott bizonyos dologra (pl: ütésre vagy földharcra) specializálódott küzdősport edzésre/edzésekre járni, akkor inkább így tanuljon harcolni valaki, mint hogy egy komplex stílust gyakorolni évekig minimális eredménnyel.

2015. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!