Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan kezdjem el?

Hogyan kezdjem el?

Hogyan kezdjem el a motocross-t hogy majd versenyekre járjak,szerezzek egy jó szponzort,és hogy megtudjak majd belőle élni?

2015. márc. 31. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
valaki nem azért motorozik versenyszerűen hogy megélhetését biztosítsa, hanem mert abba szerelmes, persze vannak kivételek. Szponzort csak úgy tudsz szerezni hogyha van valaki aki tehetségesnek tart, aki azt mondja rád hogy megéri támogatni a munkádat mert jól csinálod. Én nem motocrossban utaztam hanem gyorsaságiban, 125 ccm-ben, 8 futam után mellém állt az Aprilia (egy 1998-as RS 125-el versenyeztem, aztán jött az új RS), 13-ik futam után 2 Pirelli-s férfi keresett meg hogy adják a gumikat a versenyeimhez, volt 2 motoros bolt akik a láncokat és egyébb "apró" dolgokat adtak, egy szerelőműhely vállalta a motorszerelést. Sokan azt hiszik hogy a nagy cégek nem foglalkoznak az ilyen kicsi versenyekkel, pedig de, foglalkoznak és támogatják is, csak ez itt még gyerekcipőben jár. Első szezonomban bajnok lettem az Aprilia-val, ehhez hozzá tett az is hogy a mezőny zöme japán motorokkal versenyzett amik nem igazán tudták felvenni a Rotax-al és az Aprilia-val a versenyt. Nekem a tehetséghez tárult az is hogy nem féltem a haláltól és ez a kanyar bejároknál mutatkozott meg, hogy mekkora sebességgel érkeztem meg és mennyire vettem el a gázt, nem egyszer volt hogy millimétereken múllot hogy a motort még feltudtam szedni az ívről és épp nem szaladt ki alólam de sikerült, és az mind értékes másodperceket jelentett, egyszer búktam motorral és ott vége volt a versenyzésemnek. Egyébként én nem Magyarországon versenyeztem.
2015. ápr. 1. 17:44
 2/7 A kérdező kommentje:
De tudom hogy nem nyilvános és ezért azt szeretném megkérdezni hogy megtudtál belőle élni? És hogy kezdted el?
2015. ápr. 1. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy kezdtem el hogy otthon már 11-12 évesen egy 50 ccm-es gyorsaságival repesztettem, 15 évesen egy edzésre kimentünk faterrel meg az RS125 motorommal a pályára, és apám lebeszélte hogy had menjek 2-3 kört mert szerinte tehetséges vagyok, mérjék az időmet. Mentem egy kört hogy a pályát megismerjem, mentem mégegyet hogy a gumi melegebb legyen, és a harmadik körnél már mért az óra. Akik addig körözgettek a pályán és mérték az idejüket, tőlük 1,128 másodperccel mentem jobb időt. Ez még a szezon kezdete előtt volt, így már abban a szezonban el is indúltam mert megkaptam az engedélyt. Ahogy írtam fentebb, jött szponzornak az Aprilia, a Pirelli, a motoros boltok, a szerelő műhely, a Rotax adott egy 45 lóerős blokkot, innen volt az hogy a 7 sebességes váltóval a motor uralta a mezőnyt, mert 6-ik fokozat után még nem a végét húzta hanem volt mégegy fokozat. Az üzemanyag sem 100-as benzin volt, hanem nitrometánnal és metanollal dúsított üzemanyag, ami persze ette a belsőséget.
2015. ápr. 2. 09:12
 4/7 A kérdező kommentje:
megtudtál élni belőle?
2015. ápr. 2. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
én nem a pénzért csináltam, természetesen kaptam pénzt a reklámokért meg az Aprilia fizetett egy elég nagy összeget mikor megnyertem a bajnokságot az Aprilia-val (hirtelen a városba vettek vagy 60-70 Aprilia RS 125-öt a fiatalok), de a lényeg akkor is az volt hogy én senkitől nem kértem pénzt azért hogy versenyzek, csupán azért csináltam mert élveztem! A szezon kezdetekor meg előtte is még saját lábon voltunk és akkor is foglalkoztattunk két szerelőt egy mérnököt aki az elektronikát csinálta, meg vettük a motorhoz az alkatrészeket. Szponzorok után már nem kellett belefektetni a motorba, de kisebb kiadások még akkor is voltak. Én nem a MotoGP-ben versenyeztem hogy kapjam a milliókat a futamok után, amatőr bajnokság volt de ahhoz képest színvonalas.
2015. ápr. 2. 17:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem mit ajánlsz,hogyan kezdjem el?
2015. ápr. 2. 20:02
 7/7 anonim ***** válasza:
első és legfontosabb hogy legyen tehetséged, anélkül akármilyen tesznek alád, a mezőny végén leszel. Kell egy jó motor, nem muszály új, csak rendbe legyen. Kell egy bajnokságot kiszemelni ahol eltudsz indulni (nem tudom itt hogy zajlik, nálunk verseny licence kellett hozzá). Ha megvan a bajnokság, megvan a motor, megvan a tehetség, akkor már csak jónak kell lenned hogy felfigyeljenek rád.
2015. ápr. 3. 07:26