A Leung Ting Wing Tsun kung-fu és Kyokushinkai Karate kombinációjával hatékonyan megtudom majd magamat védeni 5-6 "dakota" ellen?
Nem szívatok senkit sem! Három hónapja járok wing tsun kung-fuzni, és úgy döntöttem, hogy betenném mellé a kyokushinkait , mert a wing tsunban kevés a rúgás. Erre ti itt fikázzátok mindkét harcművészetet, mert bezzeg a box az annyira tuti. Normális érvet sem hallottam, hogy miért rossz. Drága? Lehet nem annyira olcsó, de tudjátok mit, inkább wing tsunra költök, mint bulira és cigire. Nem mondom, hogy rossz a box, de kevés mert nincsen benne rúgás és fegyver elleni védekezés.
A kedves Szemétláda, pedig valószínűleg béna volt wing tsun edzésen, ezért van róla rossz tapasztalata, ledarálhatták ott őt.
Ja, hogy komolyan írtad amiket írtál?
A wt és a kyo a gyakorlatban sehol sincs a küzdősport világban. Ott sem tanítanak fegyveres harcot, még ha úgy is látszik, hogy igen.
Tehát ahogy már leírták, sikerült 2 kb. értelmetlen stílust találnod. Mért írjuk az ökölvívást? Mert ott legalább ütni megtanulsz, ez tény. A felsorolt edzéseken? Az a baj, hogy tényleg nem fogsz megtanulni ütni sem.
Karatéban rúgni? Szép elképzelés, csak sajnos a valódi bunyókban nem a rúgás a mérvadó :(
Még ha a kyosok nagyon jól rúgnának, akkor sem annyira számottevő ez mondjuk romákok ellen, utcán.
Miért? Mert az akit megrúgsz, utána sajnos még arcon fog törölni. Ez kb. így reálisabb, rúgással nem szokás kiütni valakit, elméletileg lehetne sérülést okozni rúgással, a gyakorlatban ez ritka.
Ellenben a romák mondjuk eljárnak boxolni, tudnak ütni és itt vége is a dalnak, ezzel szemben a WT és a kyo sajnos semmi.
Késről nem is beszélve, teljesen biztos, hogy kés ellen ez a két stílus nem ad felkészítést. Tehát érdemes visszatérni puszta kézhez, na ott is gondold át hogy a wt mit adhat.. hát nem biztos, hogy eleget.
A propaganda dumát meg mindenképpen felejtsd el, vonjál gyököt belőle, aztán nézd meg hogyan mozog egy wingtsunos más emberek ellen. Nem olyan meggyőző.
Nézz kyo meccseket is, háááát.. Elég sok 'hááát' lesz benne. Szóval védőcucc nélkül nem szokták kiütni egymást testen, ez elmond valamit a technikájukról. Nyilván nem arról van szó, hogy ütésálló a bőrük..
"A kedves Szemétláda, pedig valószínűleg béna volt wing tsun edzésen, ezért van róla rossz tapasztalata, ledarálhatták ott őt."
Ja ledaráltak a mókusboxolók, jelenleg is darabokban vagyok, a testemtől öt méterre lévő leszakadt gyűrűsujjam kezeli jelenleg a billentyűzetet......
Amúgy pedig, a kedves Szemétláda, úgy ment wing tsunozni, hogy már volt neki 3 évnyi Kurayfat Kenpo, 5 évnyi boksz és 4 évnyi kickbox múltja. Szóval ha olyan kedvem lett volna - most nyugodtan tarthatsz nagyképű beképzelt majomnak - lazán szétszórhattam volna a wing tsun klubbot, a sifuval együtt. Általában az a szokásom, ha új küzdőstílust akarok kipróbálni, hogy félévig, lejárok arra az adott stílus edzésére, pont azért, hogy mert soha sem szoktam 1-2 edzésből megítélni az adott rendszert. Félév alatt viszont már ki lehet puhatolni, meg lehet annyira ismerni, hogy eldöntsük, hogy az adott stílus jó-e nekünk avagy nem. Ugyanígy jártam el a shotokan karatéval is.
A féléves wing tsun és a szintén féléves shotokan "múltamat" nem is szoktam legtöbbször emlegetni, sőt legszívesebben le is tagadnám mindkettőt. De ez egy külön sztori...
Apropó a "félév"! Kérdező te csak három hónapja mókusboxolsz, vagyis pontosan fele annyit foglalkoztál eddig a wing tsunnal mint én, légyszíves ne oktass ki, hogy milyen a WT.
Kérdező, WT oktatókat előfordul, hogy elvernek, ha kiállnak sparringolni.
Lee nem wt-t tanult, hanem WingChunt. És van különbség.
A világon sok helyen nem jó a wt, nézz már videókat milyen küzdelemben.
Először is a Brúsz Lí az wing CHunt tanult a Yip Mantól. A Leung Ting-féle wing tsun pedig az eredeti Yip Man által képviselt wing CHunnak a lebutított és elcseszett változata.
Másodszor, Lee is felismerte, hogy a wing chun nem valami hatékony harcművészet, éppen ezért bokszolt 3 évig ő is. Sok stílust tanulmányozott, ökölvívást, birkózást, ju-jutsut, muay thait, karatét és taekwondót is, így alapította meg a Jeet Kune Do nevű harcművészetet.
Harmadszor, boksz/muay thai edzéseken rengeteg 20-30 éve karatéző emberke van, aki a nulláról kezd el ütni megtanulni. Viszont érdekes módon a bokszolók soha sem mennek el karatézni vagy wing tsunozni. Maximum Szemétládához hasonlóan kipróbálják kíváncsiságból. Bár a többségük még csak ki sem próbálja.
Tudod mit 5-6 évnyi kyo+wt után hívjál ki sparringra egy másfél-két éve bokszoló/thai boxoló embert. Nyugodt lehetsz abban, hogy higgadtan le fogja zsákolni az arcodat.
És mégis elterjedt a karate, pedig nagyon sok negatív tapasztalat van általánosságban a karatéval kapcsolatban. Úgyhogy a világon mi mennyire elterjedt egyáltalán nem mérvadó, mint a divatok többsége.
Ha egy évek óta karatézó/wingtsunozó embert elverne egy kezdő boxoló (nem példátlan) akkor vajon váltana valaki edzést? Általában nem. Tehát semmit nem jelent az, hogy mi mennyire van elterjedve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!