Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utcai bunyóban nagyon gyorsan...

Stevy kérdése:

Utcai bunyóban nagyon gyorsan elfáradok. Mit lehet tenni ez ellen? (Nem állóképességem miatt. )

Figyelt kérdés
Sajnos életem során keveredtem már utcai bunyókba , nem sokba de keveredtem. Mindig azt volt , hogy kb. egy ütés után olyan szinten felment az adrenalin szintem , hogy szinte remegett a kezem és nem tudtam ütni annyit nem volt erő a kezemben. Arról , hogy pontos legyen az az ütés meg ne is beszéljünk. Lehet ez ellen tenni valamit? Mert így jóformán saját magam teszem harcképtelenné. Nem az álló képességemmel van a baj mert szusszal bírnám simán mert sportos vagyok eléggé de az , hogy olyan szinten elterjed a szervezetemben az adrenalin , hogy szintem egy 3 Kg-os súlyzót nem bírnék felemelni olyankor. Elég rossz ez ha bajban van az ember. Valami tip , tapasztalat , segítség?
2014. nov. 12. 08:50
 1/6 anonim válasza:
Magadat verd fejbe, hátha az jobban megy!
2014. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Izgulsz és össze vissza lihegsz valószínűleg.
2014. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is szoktam néha érezni, ha felmegy az adrenalin. Engem is érdekelne a válasz.
2014. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

évekkel ezelött voltam néhány krav maga edzésen. ott van az edzések végén egy stresszblokk. Úgy néz ki, hogy az instruktor pár perc alatt kihajtja a beled, hogy a pulzusod az egekbe megy. ilyenkor a finommotoros mozgásokat nagyon nehéz végrehajtani. aztán villany leó, becsukott szemmel helybenfutsz, és az edzőtársad meg így támad.


Azért csinálják ezt, hoy meglásd, a tudásodnak mekkora a valós része. Mer lehet gyakorlás alatt mindig elveszed a kést, de ebben a szituációban leszúrnak.


Ami használ, az a kardió. Az, hogy azt hiszed jó a kardiód, kevés. valóban kiválónak kell lennie, hogy csökkentsd az adrenalin hatását. Az adrenalint úgy képzeld el, mint ami meghatványozza a teljesítmény leadásodat. Jó kardióval adrenalin hatására olyan leszel, mint egy tehervonat. ha szar a kardiód, akkor meg az első mozdulat után leeresztesz, mint egy lufi.


Másrészt meg, a jól begyakorolt mozdulatok sokkal jobban sikerülnek. Pl egy boxoló sokkal jobbat fog ütni az adrenalin hatására. Ezért pontkesztyűznek, meg zsákolnak a boxolók kurv4 sokat. ha gondok vannak a pontossággal, erővel, akkor ez azt jelenti, hogy szar az ütőtechnikád.

2014. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

igen,ez a stressz miatt a küzdelmi rutintalanság és a számodra idegen élethelyzet miatt van.

ami van rá a már írt stressz tréning,vagy a küzdősport edzésen végzett rendszeres sparring.

2014. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A szokatlan élethelyzet az oka. Menj le valami küzdősport edzésre, ahogy Korbács is mondja.
2014. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!