Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik harcművészetet ajánlaná...

Melyik harcművészetet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, nem kimondottan ügyes, de azért tudok egy két dolgot: spárga, híd, zászló, egykezes húzódzkodás, tehát sok parasztvakításnak is nevezhető dolgot. Nem vagyok ügyes, talán inkább ügyetlen és béna, mert néha kicsit (?) szerencsétlenkedem különböző dolgoknál. Soha nem tudtam csak úgy valakitől tanulni technikákat, ha az csak egy átlagember volt, és mutatta. 75 kg vagyok, régóta testépítek, az állóképességem igen jó, mégis úgy érzem semmi extra. Hogy ezt hogy értem? Hiába a spárga, egy 360°-os rúgás gondot okoz. Hiába a híd, a szaltó távolról sem megy, félek is tőle. Pedig - ez most hülyén fog hangzani - látványos dolgokat IS (!) szeretnék tanulni. Persze a fő cél az, hogy meg tudjam magam védeni nagyobb darab emberekkel szemben is.


Tudom, hogy kicsit szétszórt vagyok, és ilyen az írásom is, de megköszönöm annak, aki segít. :)



2014. nov. 7. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

nem parasztvakítás gyakorlatok azok,hanem jó kis erő gyakorlatok.

azt tisztázd le magadban választás előtt,hogy verekedésből szeretnél győztesen kikerülni-ökölvívás,savate.

szeretnél megúszni viszonylag épp bőrrel egy konfliktust,hogy aztán el tudj futni-önvédelmi rendszerek.

látványos mutatványokat akarsz tanulni-tékvándó.

vagy csak titkos tanokat akarsz elsajátítani,amik valljuk be lófa-szt sem érnek-csingcsung,nindzsicu.

2014. nov. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el birkózni vagy bokszolni. Esetleg a kettő egyszerre.
2014. nov. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tökéletes választás a ju jitsu, szerintem. Annyira szerteágazó, hogy tanulhatod csak úgy, hogy az hatékony utcai önvédelem legyen, de ha akarod, vannak benne akrobatikus elemek is, és látványos (emiatt kevésbé reális) mozdulatok, technikák. Az ügyesség meg csak idő, edzés, edző, és partner kérdése.


Ha utánaolvasnál:

[link]

[link]

2014. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Capoeira :D
2014. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!