Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy lehet megtanulni lemenni...

Hogy lehet megtanulni lemenni spárgába?

Figyelt kérdés

15éves vagyok és 154cm.

megtanulhatom én is??


2010. jan. 23. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Lépcsőn.
2010. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%

Ezt nem tanulni kell..ha jársz sokat táncolni +bemelegités akkor tudod megcsinálni..(de akkor is csak a nagyon jók) de csak úgy h. eltervezed h. leakarsz menni ugy nem fog sikerülni:)


Én is jártam táncra..és leakartam emnni de vagy 20an voltunk csoportba és csak a legjobbaknak ment kb vagy 2-3emberkének de nekik se mindig:)

2010. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
minden nap gyakorolsz(megpróbálsz lemenni amíg tudsz, de ne eröltessd!!) egyre lejebb tudsz majd menni..ennyi az egész
2010. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,bocs a viccért de muszáj volt :) Egyébként ha naponta nyújtasz,rendszeresen,akkor sikerülni fog.
2010. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
27%
SOK SPÁRGÁT KEL ENNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
14:30-nak igaza van. Akkor tudod megcsinálni, ha elég laza vagy hozzá. Nyújts sokat és menni fog.
2010. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
81%
Szia! Én kick-boxolok, nálunk fontos a lazaság. Először is fuss, guggolj, ugrálókötelezz, (legjobb ha ezeket egymás után mind végigcsinálod) legalább 20-40 percig intenzíven, amíg érzed hogy a lábizmaid beállnak, bemerevednek (comb, és szabóizom elsősorban) aztán nyújott, széttárt lábakkal ülj le, és hajolj előre, először a tenyeredet, könyöködet, homlokodat, végül a hasadat tedd le középre a földre (természetesen ez sok edzés után fog csak menni) (2percig végezd a gyakorlatot). Ezt követően a bal (2perc), majd a jobb lábadra(2perc) próbálj meg hasonló módon ráfeküdni, ha ez megvan, akkor pedig újból középre, de húzd széjjelebb a lábaidat amennyire csak tudod (ez maximum néhány centi) (szintén 2 perc). A legjobb, ha van valaki, aki mögéd tud állni, és lefelé nyomni, vagy csak tartani téged olyan mélyen, amennyire magadtól le tudsz menni. Ha mindennel végeztél, húzd össze, forgasd be, rázd le a lábaidat, állva, merev lábbal rúgj a levegőbe néhány lendület rúgást nagyjából a fejed magasságába. A nyújtást mindig az izmok bemelegítése előzze meg ( a fent felsorolt módszerek) és soha ne terheld tovább ha végeztél vele. Sem a korod, sem a magasságod nem meghatározó, menni fog neked is! Sok sikert!
2010. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

egy kérdés a kérdés feltevőjének, először is fiú vagy e vagy lány ? ... testfelépítés sokat számít , ha naponta nyújtasz 2 hét alatt sikerülhet de valakinek kell 1-2 hónap is , a nők általában hajlékonyabbak eleve és jobban megy


pár alapszabály :

- legyél elötte bemelegítve, így kissebb a sérülés esélye

- támaszkodj mindig a kezeddel és sose az legyen hogy teljes teljes testsújodal nyujtasz mert abból csak sérülés lehet

- rugózni nem szabad , ha még is akkor is csak nagyon aprókat , a lényeg hogy megpróbálsz lemenni terpeszből spárgába és megkeresed a ponot ahol még kellemetlen de elviselhető , és ott kitartod magad egy ideig, utánna felállsz és lerázod az izmaidat , majd pár percenként ismételsz, 4-5 ször megcsinálod minden nap és haladsz egyre lejjebb

2010. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

hát nemtudom 155cm vagyok és valószinüleg a hajlékonyság miatt de világéletembe bemelegités nélkül le tudtam menni és tudok is angol,francia spárgába.De nem árt ha bemelegitesz.


15/L

2010. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Persze hogy megtanulhatod :) Egyetértek az előzővel mert nekem is bemelegítés nélkül megy XD 12/L
2011. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!