Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A TaiChi (TaiJi) Chuan az...

A TaiChi (TaiJi) Chuan az gyógytorna vagy harcművészet?

Figyelt kérdés
Láttam már parkokban idős néniket ezt csinálni, utána olvastam, és azt írták róla, hogy belső kung-fu. Ezzel lehet verekedni (is) akkor?

2014. szept. 11. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet ez is,az is. Attól függ, hogy gyakorlod. (Ha "verekedni" akarsz, menj inkább boxolni.)
2014. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aikiboxer ***** válasza:
Amit eddig láttam belőle azok alapján egyik sem. A gyógytorna az egyes mélyizmok megerősítése lenne valamilyen terheléssel -- mint a pilates, jóga, modern gyógytorna. A levegőben végzett formagyakorlatok nem nagyon jelentenek terhelést egyik izomnak se ilyen formában. Harcművészetnek meg szintén nem jó, mert nem gyakorolsz ellenfélen éles küzdelmet, azaz nem tanulsz meg küzdeni. Mintha teniszezni labda és ellenfél nélkül akarnál megtanulni, lassított mozgással. Szerinted?
2014. szept. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A levegőben végzett formagyakorlatok nem nagyon jelentenek terhelést egyik izomnak se ilyen formában."

Ez így ebben a formában egyáltalán nem igaz. (Egy 7 éve Chen TaiJi-t gyakorló :) )

2014. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Harcművészetnek pedig nagyon jó... LENNE, ha full kontakt sparring-gal egybekötve gyakorolnák.

Egyelőre röviden ennyi..

2014. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!