Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek erről a...

Marfarin12 kérdése:

Mi a véleményetek erről a videóról?


2014. júl. 29. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első videón bemutatja, hogy milyen is a "legyőzhetetlen" wing tsun valójában! Egy kamu marketing bóvli hamisított baromság! A videó azt is prezentálja, hogy Leung Ting és társai nem is igazi kung-fu mesterek, hanem csak szimpla pénzhajhász kóklerek!

A többi videó azt mutatja be, hogy a wing tsun és a wing chun már abszolút nem állja meg a helyét a mai világban a modernizált küzdősportokkal/harcművészetekkel szemben!

A wing tsun teljesítménye egyértelműen nevetséges, azonban a wing chun TALÁN képes lenne felvenni a versenyt egy ökölvívással vagy birkózással szemben, azonban a wing chunt nagyon kevés helyen oktatják jól!

Rengeteg mindent le tudnék még írni, de inkább megtartom a véleményem magamnak!

Azt nem bírom felfogni, hogy Leung Tingnek és a többi parasztvakító "mesternek" hogy a fenébe nem ég le a pofájáról a bőr és hogy miért nincsenek már börtönben! Annyi ártatlan embert vertek már át és annyi lóvét szippantottak már be, hogy az hihetetlen! Megérdemelnék, hogy jó időre rács mögé rúgják őket!



#USBORNE

2014. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

utolsó vidiben a gyerek valszeg kiábrándult egy életre a ving csunból,ilyen szembesítés után:))

de még fiatal,úgyhogy időben.

2014. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen videók nem reprezentatívak.Lehet bármilyen témában mutatni bármit pro és kontra.Persze le lehet szűrni konzekvenciákat.Pl,wing chun-os ne menjen ringbe.Az a Muay Thai-os videó pedig egyszerűen a Wing Chun szégyene.Az a srác fényévekre van a Wing Chuntól.Mindössze a kéztartása emlékeztet némiképp a stílusra semmi más.Az ilyen amatőr nézettség hajhász majmok járatják le a tradicionális harcművészeteket és küzdő sportokat.És az sem mindegy ám,hogy ki ki ellen csatarászik.Itt egy ellen példa.Persze ez sem reprezentatív. https://www.youtube.com/watch?v=jU8B6eNm2zs Viszont megnézném a "Thai"

fiú mit produkálna mondjuk vele. https://www.youtube.com/watch?v=hp9-jKO_K98

2014. júl. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg a videókat mert szerintem ezeknek nincs valós alapjuk... én magam is tanulom a WING CHUN-t , és nem ilyen pénz lehúzós helyen , a lok yiu nem túl ismert tán , de europán belül talán ez és a lo man kam-os wing chun az amit érdemes csinálni ha az ember erre szánja rá magát.De a videókra visszatérve sosem szabad YT-os videók alapján elítélni egy harcművészetet , a wing chun ha jól oktatják kifejezetten jó az utcán is , de nem könnyű megtanulni mint ahogy sokan mondják (az alapok egyszerűek , de hogy élesben használni tudd oda már évek kellenek.)

Bocs , hogy nem (teljesen) a kérdésre válaszoltam.

2014. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint is hatékony tud lenni minimális szinten a jól oktatott wing CHUN, de remélem tisztában vagy vele kedves #3-as, hogy az utolsó videó, amit linkeltél, az csak egy bűvészkedő varázslás és abszolút nem "reprezentatív"! Egy igazi tapasztalt ökölvívó ellen, vagy egy harcedzett szívós thai boxer ellen azok a parasztvakító csapkodások abszolút nem működnének! Az ilyen hadonászás a gyakorlatban egyáltalán nem használhatóak! Így könnyű mutogatni az ilyen parasztvakító fogásokat, de azért egy valódi éles sparring során az a kis kopasz wing chun mester nem hiszem, hogy kivitelezni tudná azokat a maszatolásokat egy reális küzdelmi rutinnal rendelkező küzdősportoló ellen!

Én most nem azt mondom, hogy egy képzett wing CHUNOSNAK nincs esélye egy ökölvívó ellen, de az ilyen teátrális technikákkal egész biztos, hogy nem menne semmire a wing chunos egy igazi kumite során!



#USBORNE

2014. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!