Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 12 éves lánynak érdemes...

12 éves lánynak érdemes elkezdeni parkourozni?

Figyelt kérdés

Van egy kis eronlétwlem, pl kézen és fejenállás, cigánykerék, tigrisbukfenc, spárga már megy...


Szerintetek nem hülyeség?


és miket érdemes először tanulni?



2014. ápr. 21. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a gyerekemnek 12 évesen biztos nem ajánlanám.

Szerintem várj még pár évet.

Addig nézz a suliban valami sportszakkört, pl röplabda, kézilabda, torna, kosárlabda!

2014. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na itt egy szülő.


Azt még elmondanám, hogy gimnasztikázok heti kétszer, emellett gördeszkázom és bmx-ezem is.


És ha lehet parkourosok írjanak!

2014. ápr. 21. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Na, itt egy szülő."

:DD


Na most a szülők visszakapnak mindent:P

2014. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

"Na itt egy szülő"


Kislány edző vagyok , és a saját konditermemet vezetem.

Kicsit többet tudok arról hogy egy emberi testnek mit szabad és mit nem!

Lehet hogy lesz olyan, aki azt mondja csináld, de én a szüleid helyében nem engedném majd olyan 14-15 éves korodban.

Az lehet hogy csinálsz dolgokat, ahogy írtad, de inkább menj olyan sportszakkörre, amiket írtam, egy magadfajta fiatalnak még azok valók inkább.

De , majd eldöntöd mit szeretnél, ezek csak tanácsok.

2014. ápr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a beszólásért, és köszi!
2014. ápr. 21. 16:06
 6/10 anonim válasza:
Szerintem próbálkozz a szertornával :)
2014. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Aquadow válasza:

Szia!


Ajánlani tudom a fegyencedzést. Ha kitartó vagy és fokozatosan csinálod, akkor hihetetlen eredményeket érhetsz el vele, ami szerintem egy remek alap a parkourhoz.


Majd ha a parkourbe belekóstolsz, ajánlom, hogy ne egyedül csináld, csatlakozz másokhoz, mert lehet tőlük tanulni és ha ne adj isten baj van, akkor legalább van segítség. A biztonságra mindig ügyelj, ne mássz, kapaszkodj, ugrálj oda, ha nem vagy meggyőződve róla, hogy nem veszélyes.

2014. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Technomád válasza:
háát igazából nemtom h mikori a kiírás vagy van-e még érdeklődésed a parkour iránt (én Zuglóban tolom),de ha van és a közelben vagy ,azt mondom találkozhatunk
2014. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Először is: a parkourhoz nem kell se spárga, se cigánykerék, a tigrisbukfencet meg semmiképp nem szabad a terepen. Helyette van a dive roll, amikor a válladon fordulsz át. Szerintem simán elkezdheted, de először mindenképp tanud meg 100 % ra a tompítást (drop roll). Kezdj youtube videókkal, teszemazt: speed vault, lazy vault, kong vault monkey vault. Magát az ugrálást tényleg csak 14-15 évesen kezdd el. Ha az alapokat elsajátítod, sokkal könnyebb lesz pár év múlva komolyan beledobni magad (tapasztalatból beszélek). Ja és jegyezd meg, a parkourban nincsenek akrobatikus trükkök, csak az akadályok leküzdése a cél. A free running az, amikor különböző szaltókkal ugranak át egy-egy akadályt, stb.
2014. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is 12 éves lány vagyok, és én is el szeretnék kezdeni parkourozni, csak nem tudom hogy hol lenne érdemes. Szerintem Megéri elkezdeni, ha tudnám hol van tanulási lehetőség, akkor én is mennék
2018. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!