Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ugye, hogy a WING TSUN A legjobb?

Ugye, hogy a WING TSUN A legjobb?


2014. márc. 9. 19:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"! Meg gondolom az sem, hogy Yip Man anno a kedbenceiteket, meg a kung-fu legjobbjait győzte le lazán vele, így tulajdonképpen bealázott mindent, ezért is meg lehet utálni"


Na, hát az, hogy Yip Man állítólag évtizedekkel ezelőtt valahol, valakiket, valahogyan legyőzött, de semmi biztos, ellenőrizhető adatunk nincs erre nézve már önmagában gyengíti az érvrendszeredet. Szóval Yip Man állítólagos győzelmeiről nem lehet levarkani az utólag hozzátapadt legendákat, megalapozott döntéshez egyáltalán nem alkalmas adatok. Aztán a másik gond az, hogy a Yip Man által használt és ma a HWTO-ban oktatott vingcsun erősen eltér. LT a hivatalos propaganda ellenére saját bevallása szerint is megvariálta a rendszert, Máday pedig megint csak tovább tekergeti a dolgot.


"egy 2-es mesterfokozattal rendelkező Wing Tsun mester valószínüleg legyőzné a magyarországon lévő más kung-fu stílusokat! "


Ezt nem tudjuk. Amit tudunk, az az, hogy ahányszor WT mester összekerült valamilyen más stílussal, a legritkább esetben távozott a saját lábán. Viszonylag híres a Csengeri-féle meccs, ahol valami küzdősportolóval mérkőzött meg és az eredményt gondolom nem kell ecsetelnem. Ezt a meccset és az eredményét senki sem tagadja, utána lehet keresni fórumokban, összevetni az adatokat, de a legjobb, ha valaki személyesen beszélget érintettekkel. Aztán érdemes visszaemlékezni arra, amikor még Kun István a HWTO berkein belül volt és bunyózott Riegler Norberttel. Kun akkoriban a HWTO második embere volt Mádai után, de Riegler legyőzte. Ezt magától Istvántól is meg lehet kérdezni, sosem titkolta. De felemlegethetném még a szolnoki balhét, ahol Juhász sifut akarták elmeszelni a HWTO-s verőlegények, de a 15 közül, jó, ha kettő mert támadni. De, ha modernebb sztorit akarsz, akkor felhozhatnám, amikor egy nyilvános fórumon kihívta az egyik hazai kung-fu egyesület oktatója az egyik HWTO-s mestert és a kihívott fél helyett egy másik mester jelent meg kísérettel a kihívó gyerekeknek tartott edzésén.


De át lehet böngészni a beszámolókat, össze lehet hasonlítani a magyar magas fokozatú mestereket mondjuk a német magasabb fokozatú mesterekkel. Ég és föld a különbség, még úgy is, hogy Kernspechtéknél se minden arany, ami fénylik. (no meg ők is dollárjelekkel járkálnak a szemük helyén, de ez más kérdés)


"Ja, csak, hogy tudjátok, nem WT-zem, de én egy ritka, a harcművészetekhez értő ember vagyok, tehát nekem lehet hinni! "


Na, hát az tök jó, hogy úgy beszélsz bele, hogy semmi személyes tapasztalatod nincs. Hidd el, hogy én sok mindent láttam a HWTO-n belül, felsorolhatatlanul sok disznóságot hallottam, aminek ha a fele nem is igaz, szerintem még úgy is toronymagasan az ország legszínvonaltalanabb harcművészeti egyesülete, mind szakmai, minden emberi oldalról egyaránt.

2014. márc. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Ezt nem tudjuk. Amit tudunk, az az, hogy ahányszor WT mester összekerült valamilyen más stílussal, a legritkább esetben távozott a saját lábán. Viszonylag híres a Csengeri-féle meccs, ahol valami küzdősportolóval mérkőzött meg és az eredményt gondolom nem kell ecsetelnem. "


Igen ez volt a Csengeri Zsolt vs Zilai Sándor mérkőzés. Kár, hogy videó felvétel erről nem készült, a fórumokon azt írják, hogy Zilai nyerte. XD Ezen meg sem lepődök.


A Riegler Norbert egy minimális ökölvívó tudással kiegészítette a wing tsun tudását, és iszonyatosan könnyen legyőzte Máday legerősebb tanítványát.

A wt lócitromot sem ér éles szituban.

2014. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!