Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A rendőrök, katonák, kommandós...

A rendőrök, katonák, kommandósok milyen harcművészetet tanulnak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
rák kungfut
2014. febr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy láttam merengő szöcske állásból oszlattak a Kossuth téren.
2014. febr. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Érdemben semmit.


Magyarországon vannak egységek akiknek van aikido-s kiképzőtisztjük, vannak akik Zöllei kézitusáját (jujutsu) tanulják, de általánosságban a magyar erők nem járatosak közelharcban, max. eljárnak thai boxolni. Tehát annyira nem kell tartani tőlük.


Attól lehet tartani, hogy lőni azért lőhetnek..


Más országokban különböző alap rendszerek vannak a képzéshez állítva.. De ezek között (szerintem) a jujutsu a menő, és ha belegondolunk ez nem is rossz választás, ha a katonaságra/rendőrségre mint rendvédelmi erőkre gondolunk (ami persze kamu).


Rendőröknek a biztonsági őrökhöz hasonlóan, alapvetően lefogni, akár sérülésokozás nélkül lefogni, elkapni kellene embereket. Ehhez tökéletesek a jujutsu rögzítő technikái.

2014. febr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nimpo Falnak B*szódott Katicabogár Ryu Kempo a kommandósok harcművészete.

A rendőrök stílusa pedig Botladozó Szamár Jutsu.

A katonáké pedig a Vasalt Csillámpóni Ryu Karate.

2014. febr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom hogy MMAt tanulnak (thai box + földharc) de ha nem is ezt akkor mindenképpen valami kevert harcművészetet
2014. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Az a kiri ebben, hogy a thai box nem harcművészet, és általában a földharc edzések sem azok. :D
2014. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Attilka72 válasza:
59%
A judo is használatos, bár versenysport az önvédelem és az ellefél ártalmatlanitása a cél, minnél kevesebb sérülés nélkül. Afiam mutatott rajtam néhány speckó tecnikai elemet, kar-lábfeszités, folytás. Köszöntem, de nem kértem repetát.
2014. febr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Enyhén szólva két különböző helyzet az, ha a fiadnak engeded hogya tested érzékeny pontjait megfeszítse.. és az, ha a faidat le akarják szúrni, és még véletlenül sem akarják hogy be tudja mutatni a technikáit.


Pusztán ilyesmi az az árnyalatnyi különbség önvédelem és technika bemutató között.

2014. febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szerintem néptáncot xD
2014. febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!