Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Shotokan karate vagy Északi...

Shotokan karate vagy Északi imádkozósáska kung-fu?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb tanulni? Melyiket oktatják jobban? Elsődleges célom az önvédelem, másodlagos hogy mozogjak valamit. Nincsen nagy küzdősport tapasztalatom, régen kendóztam 2 évig, de az tényleg régen volt.

2014. febr. 20. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Shotokant nagyon kevés helyen oktatnak komolyan.


Kungfu: írd le melyik városban élsz, ki tart ott edzést, informálódj, nézz le edzésre (oké, tapasztalat nélkül nem lesz egyszerű következtetéseket levonni de megkérdezheted az edzőt ÉS a tanulókat, hogy mit tanulnak, miért tanulják, mennyit fejlődtek, mennyit gyakorolnak más stílusú bunyósokkal..)

2014. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Karate Magyarországon halott ügy. Sáska kung-fu egy vicc. :D Mikor fogják megérteni az emberkék, hogy az ilyen "Sztrapacska Felföldi Jobbágy Fatenyér Ryu Chuan Kempo Karate" és társai küzdőstílusok kutyaszart sem érnek?

Ökölvívás, birkózás, thai box, brazil jiu-jitsu, sambo és savate. A többit el lehet felejteni!

2014. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Számos hatékony keleti harcművészet létezik.
2014. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a shotokan karate sokkal jobb ! Én 5 éve csinálom (a shotokan karatet ) és nagyon szeretem ! :-) :-) :-)
2014. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 'szeretem' és a 'sokkal jobb' rikán összemérhető fogalmak.


A karate ritkán lesz bármikor is jobb egy kungfu stílusnál, ugyanis a karate eleve kungfuból alakult ki. Nem lett erősebb, legfeljebb egyenértékű.

2014. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt se tudod milyen a másik én mindkettőt csináltam hát sáskában egy zöld öves lever egy shotokan mestert sztem :)
2014. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Chri$ válasza:

üdv

én a shotokan karatét választanám a helyedben

több dolog miatt:

-én lassan 11 éve tanulom mint önvédelem (a karate NEM sport hanem az élet, ahogyan az edzéeken úgy az életben is...)

-ha jó az edző akkor nagyon meg lehet tanulni és a későbbiekben, ha úgy adódik, meg is tudod védeni magad vele

fontos, hogy a JKA szabályzatot kövesse az adott egyesület ahova menni akarsz

2014. márc. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
SHOTOKAN KARATE lassan 6 éve csinálom és eszem ágában sincs abbahagyni ! Na hajrá ! ;)
2014. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon lehet úgy fél tucat, legfeljebb 1 tucat igazi karate mester..


Ők karatéznak. Van 100 meg 100 kis iskola, akik azt mondják karatéznak.


Az utóbbi, nagyobb mennyiségre az jellemző, hogy iszonyatosan természetellenes, merev mozgással bohóckodnak de azt nagyon komolyan csinálják és szeretik (én is karatéztam, tudom milyen ez).


Na most ennek semmi értelme nincs, a legputribb box vagy thaibox is többet ér, amit viszont lehet ugyan úgy mindenhol tanulni mint a karatét.

2014. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!