Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A NINDZSÁK karatéztak vagy...

A NINDZSÁK karatéztak vagy judóztak?

Figyelt kérdés
A nindzsák fegyver nélkül, hogyan harcoltak? Mi volt az? Karate vagy Judo?

2014. febr. 18. 08:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A ninjutsu- harcmodor amit alkalmaztak.

Ez egy eléggé összetett küzdõstílus.

2014. febr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A nindzsucu (ninjutsu) – más néven

ninpó , sinobidzsucu, taidzsucu – a

nindzsák harcművészete.

2014. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt ilyen sokféleképpen hívják? :/

Ninjutsu és taijutsu. És ebbe beletartozott a fegyverhasználat is? Vagy az megint egy külön valami?

Mert a kung-fuban például a fegyveres és a fegyvertelen (pusztakezes) harc az egyben van nincsen külön neve.

2014. febr. 18. 09:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen része a ninja fegyverekkel való harcolás.

Tudtommal a kungfu főleg a hosszú botot meg a nagy szablyákat szereti.

2014. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
taijutsu harctechnikát jelent, egyesek fegyvernélküli fogalomként használják, de szerintem főképp régebben univerzális fogalom volt. szerintem arra gondolsz. a taijutsu szerintem leginkább karate (=üres kéz), ami összetett harcteknika, míg a judo inkább csak földrevitelről szól, addig a karate a legsokszínűbb. de biztos vagyok benne hogy a hagyományos karaténál sokkal többet tanultak. persze ez is olyan, hogy ha tudnánk valami hiteleset mondani róluk, nem lennének nindzsák :)
2014. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A karate okinawai harcművészet, a kínai harcművészetekből ered.


A ninjutsu Japán. Inkább a jujutsuból eredeztetném..

2014. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben a könyvben azt írja, hogy a nindzsák pusztakezes stílusa a taijutsu volt, ami a ju-jutsu és (meglepő módon) a kung-fu keveréke volt. Állítólag a japán nindzsák a kínai shaolin templomokba is belopakodtak és ellesték tőlük a kung-fut. Legalább is ezt olvastam ebbe a könyvben. Hogy mi az igazság, az megint más kérdés. :)

2014. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A karate okinawai harcművészet, a kínai harcművészetekből ered."


a japán kultúra is a kínai kultúrából ered. sőt, a karate eredeti jelentéséről sokan hiszik úgy, hogy "kínai harcmodor" volt, és csak később lett üres kéz. de ettől még a japán kultúra része.


"A ninjutsu Japán. Inkább a jujutsuból eredeztetném.."

a karate a 14. sz körül körvonalazódott, a ninják meg a 15. sz körül jelentek meg főképp, tehát semmilyen ellentmondás nincs abban sem, hogy a karate lehetett a ninjutsu része.

bár azzal egyetértek, hogy kézenfekvőbb, a jujutsu, de semmiképp sem a judo sport(!) (ami a jujutsuból ered).


csakhogy itt a jujutsunál a taijutsu problémájához jutunk megint: ott is oktattak kisebb fegyverekkel, tehát nem jelentett "üres kezet".

főképp abba kell belegondoléunk, hogy akkoriban a kor egyik legfejlettebb páncélzatában a samurai katonákat kellett kiiktatni, ami ütésekkel nem mehetett, olyan, hogy fegyvertelen ninja, kissé abszurdan hangzik. a taijutsu tényleg sokkla inkább a test mozgásának művészete.

de szerintem biztosak lehetünk abban, hogy a ninja falvakban sokkal több technikát tanítottak, mint a szamurájoknál, tradicionálisabb körökben.

ráadásul a ninja kémkedési anyagok nagyrészt kínai harctudományi alapokra építkeztek, ami szintéán afelé mutat, hogy nem egy zárt, tradicionális szamuráj irány lehetett.


itt találtam pár részletes leírást:


[link]

2014. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" [link]

Ebben a könyvben azt írja, hogy a nindzsák pusztakezes stílusa a taijutsu volt, ami a ju-jutsu és (meglepő módon) a kung-fu keveréke volt. Állítólag a japán nindzsák a kínai shaolin templomokba is belopakodtak és ellesték tőlük a kung-fut. Legalább is ezt olvastam ebbe a könyvben. Hogy mi az igazság, az megint más kérdés. :)"


ez szerintem egészen elképzelhető lehet, csak itt van jópár tévesztő:

1. kenpo = kung fu

2. kung fu = déli harcművészet őse.


ez természetesen durva fordítás, de ez a lényeg, a karate, kungfu és jujutsu befolyásolták egymást. sőt, ez természetes jelenség, hogy a legtöbb harcművészet befolyásolja a másikat, és fejlődik, tehát az mma irányába mutat (ami nem egyenlő a ufcvel).


a japán kenpo valójában egy jujutsu befolyásolt kungfu. a kungfu meg inkább edzésnek fordítható, a kínai harcművészeteket wushunak mondják kínában. tehát kellett lennie egy stílusnak. nagy valószínűséggel a déli (imádkozó sáska) stílus őse, vagy a "kungfu" egyik ősebb formája lehetett ez a "kungfu". a "shaolin" kungfu meg megint kérdéses dolog, nagy valószínűséggel mítosz. a shaolin szerzetesek valószínűleg a külvilágból merítettek, mikor harcművészetet kezdtek tanulni. én inkább arra tippelnék, hogy vagy üzleti vagy behatolási módon kerültek kínai harctudományi művek a ninják kezére.

2014. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én voltam aki a könyv képét linkelte. Le van a könyvbe írva, hogy hogyan lett felosztva a nindzsa harcmodor egyes ágai.

Ninja Juhakkei, a 18 művészet:

ba-jutsu (lovaglás)

bo-jutsu (botvívás)

bo-ryaku (stratégia)

chi-mon (földrajz)

cho-ho (kémkedés)

henso-jutsu (álcázás, színészet)

inton-jutsu (szökés, rejtőzködés)

kayaku-jutsu (tűz és robbanóanyagok)

kenjutsu (kardvívás)

kusarigama-jutsu (láncos sarló)

naginata-jutsu (alabárdharc)

seishin teki kyoyo (szellemi megtisztulás)

shinobi-iri (lopakodás)

shuriken-jutsu (dobófegyverek)

sui-ren (vízi technikák)

taijutsu (pusztakezes harc)

ten-mon (meteorológia)

yari-jutsu (lándzsavívás)

+ kyojitsu tenkan ho (filozófia)


Az is le van írva, hogy a 18 művészetre nem mindegyik nindzsa volt kiképezve. Az alapképzésük, a pusztakezes harc, a lopakodás, a shuriken dobálás, kémkedés, láncos sarló és az álcázás volt. A maradékra nem mindenki volt kiképezve. Attól függ ki mire szakosodott. Ez a 18 művészet a Togakure ryu kiképzési anyaga volt. Más nindzsafalvakban más szakértelmek is voltak, például csapdakészítés, méregkeverés... stb.

A 18 művészet, a shaolin 18 alapfegyver mintájára készült.

2014. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!