Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik Kung-Fu stílusokat...

Melyik Kung-Fu stílusokat érdemes űzni az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Hung Gar

Choy Lay Fut

Chang Quan

Chow Gar

Bagua Zhang

Wudang

Shaolin


A wing tsun-t NE írjátok ide, legyetek szívesek, mert nyomattam 2 évig és semmire sem jók azok a kalimpálások.



2014. febr. 5. 19:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Koma én kung-fut akarok tanulni! A sanda az nem kung-fu, hanem egy kínai küzdősportos szabályrendszer. Fejvédőben, bokszkesztyűvel, sípcsontvédőben kalimpálva csapkodják egymást, aztán a bíró közbe lép. Ez neked hol kung-fu okostojás? Aláírom én is egy vacak wing tsun-t tanultam, holott sparring nálunk is volt (igaz sajnos, csak ritkán). Az a sparring is értelmesebb volt, mint a sanda.


A sanda az kb. ugyanakkora baromság mint a karate versenyeken az ippon kumite. Semmire sem megy vele az ember.

2014. febr. 6. 17:35
 12/21 TtamásS válasza:
0%
pedig a Wing Tsun a leggjobb akkor te valamit nagyon jól csináltál ha azok neked kalimpálások és két év alatt nem értél el semmmit szerintem te tanulhatsz bármi mást abba se fogsz
2014. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"pedig a Wing Tsun a leggjobb"

Ja... persze kár, hogy a wt-seket bárki el tudja verni, legyen az ökölvívó vagy judós, tök mindegy. Csak azok tartják a legjobbnak a wt-t, akik a Máday seggét fényesre nyalták, és hajlandóak havonta 10 ezreket kidobni a semmiért.

2014. febr. 6. 20:39
 14/21 anonim ***** válasza:

Kérdező jól látja.


Sandáról meg..


Nem értem hogy aki ennyire küzdősport/versenysport kedvelő, az miért szólja le a harcművészeteket közben. Ezeket ölésre alkották meg és használták, nevetséges az ötlet hogy 'kalimpálásnak' nevezzék.

Ha nem működik az utcán, az egyet jelent: nincs jól kigyakorolva. Ez megeshet bárkivel, főleg ha az edzés felépítés nem elég jó. Vagy ha valaki több szuper technikát tanul, de a mozgáskultúrája, reflexei nincsenek olyan szinten hogy meg tudja csinálni ezeket.


Az ökölvívók, más küzdősportolók sokszor azért relative hatékonyak, mert egyszerű amit csinálnak. Egyszerű, tehát jól meg tudják csinálni. És mellette van mozgáskészségük.


Képzeljük el milyen amikor valakinek kellő mozgáskészsége van a kungfu technikák kivitelezéséhez. Na azt nevezik harcművészetnek.

..----...


Wudang kungfu az gyakorlatilag Taichi.

Bizony. A bagua az pedig a taichi köríves jellegzetes mozdulatainak a gyűjteménye, a xingyi pedig az egyenes irányú mozdulatok 'kivonata'.


Annyi mozdulat van, hogy lehet akár csak baguát, akár csak xingyit tanulni, abszolút megállják a helyüket 'különálló stílusként' is.


Persze csak.. nyilván, ha megfelelően van oktatva, megtanulva, begyakorolva. Anélkül semmi sem megy.

2014. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az nem chl hanem sanda.
2014. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Szorgalom fontosabb minthogy mit tanulsz...

De a WT tényleg szar.

Ekkorát még név nélkül se merek hazudni, hogy jó.

2014. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A Hung Gar, a Bagua és a Choy Lay Fut. Ez a három az ami bejövős. Az sincs kizárva hogy kétfélét tolnék akkor. Egy külső és egy belső stílust, például.
2014. febr. 6. 22:50
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem Hung Gar van ott (gyakorlatilag helyben) ahol mi Baguázunk (XIII. kerület, kínai kereskedelmi központ)
2014. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Chang Quan-ról vélemények?
2014. febr. 6. 23:02
 20/21 anonim ***** válasza:

Oktatás kérdése.


http://www.youtube.com/watch?v=pq32tXk79BA


Potenciálisan lehet ez nagyon jó, ha át tudják ültetni VALÓDI küzdelemhez a mozdulatokat.


Szerintem.

2014. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!