Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Fáj a hátam thai box edzés...

Fáj a hátam thai box edzés után. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
szerintem attól fáj hogy edzés elején mindig van térdelés, pajzsra, és azt ugye úgy kell tartani hogy kicsit előre hajolok.

2013. nov. 27. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talált, süllyed. Mondjuk azt is tudni kéne, kb hol fáj, hány kiló vagy, korod stb... mert lehet ez egy kezdetleges gerincsérv is.
2013. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja esetleg a törzs erősítése talán javíthat.
2013. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
170 centi 19 éves 62 kiló és másfél éve űzöm ezt a sportot!
2013. nov. 27. 21:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy szimplán keresel egészségesebb edzést.
2013. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aikiboxer ***** válasza:
Nézd meg és kezdd el csinálni a Fegyencedzés című könyv Híd gyakorlatát, az teljesen megszünteti a fájdalmat néhány hét alatt. Vagy pedig iratkozz be kettlebellre vagy pilatesre.
2013. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

lehet több oka.

gyenge a törzsed,gerincferdülésed van,kezdődő porckorong probléma,ami az előző kettőből alapból jön,ha túlterheled a gyenge izmokkal övezett gerinced.

kezdésnek kezdj el gerinc tornázni heti 5x és kezd el a fegyencedzés hát,has,híd és 3as befutó edzéstervét és a statikus elülső híd tartásoknak is utánanézhetsz.

2013. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2 féle híd gyakorlatot ismered... az egyik mikor fejjel lefelé, tenyéren és talpon tartom magam. a másik pedig alkar on támaszkodom, hassal a föld felé, és lábfejen támasztom magam. melyik?
2013. nov. 27. 22:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem rossz a kérdés.


A jóga híd gyakorlata a homorú - has fölfelé van és 'hátra hajlasz' :)

2013. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
utána néztem és elvileg a fekvőtámasz alaphelyzet statikus tartása is segít, bár személyes tapasztalatok jobban érdekelnek
2013. nov. 27. 22:16
 10/11 aikiboxer ***** válasza:

Elsö lépés: nyomj ebből 3x50-et nagyon lassan, a felső pozícióban nyomd ki magad amennyire tudod és tartsd úgy egy-két másodpercig.

[link]

2013. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!