Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az internetről el lehet...

Az internetről el lehet sajátítani önvédelmi mozdulatokat? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
9 hónapja karatézom,de itt nagyon kevés ilyen önvédelmi fogás van.Vannak,de nagyon keveset csináljuk.De engem főleg ezek érdekelnek.(Mint amikor.pl.megfogják a ruhádat)AZ internetről tanulhatok ilyeneket?Mert sokan mondják,hogy akik így csinálják,azok semmit se fognak tudni,meg nem lesznek jók utcán.

2013. nov. 17. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem.
2013. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

érdekes, nekem sikerült...

és mikor lementem egy valódi edzésre, az adző azt kérdezte mindezt hol tanultam...csak annyit mondtam jó érzékem van hozzá.

amúgy egész nap mortal kombat ment a videójátékon, meg a youtube n néztem a k1 meg hasonló videókat...

2013. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a tapasztalat, hogy nem lehet.


Még edzéseken is nehéz jól tanulni, hát még otthon.. Az egy dolog, ha fejben van egy elképzelés (tök jó dolog). De más dolog megtanulni úgy használni a testet, hogy az STRESSZ helyzetben is működjön, és egy másik egészséges, erős és ERŐSZAKOS ember ellen működjön, aki éppen teljesen stabilan és meggyőződéssel átrendezné az arcfelépítésedet. Ilyenkor mindig hátrányban vagy (mint békés ember a társadalomban, a deviáns agresszor mindig felkészültebb lelkileg!) tehát igen sok munka már az is, hogy kb. egyenlő esélyei legyenek a megtámadottnak. Ezt könyvből, internetről, videóról nem lehet megtanulni.


Persze, eljátszva működhet, hogy haver megfogja a pólódat, te pedig óvatosan szemen/torkon nyomod, és elenged, vagy hagyja megcsavarni a kezét.. csakhogy ez zumbázás, semmi köze a valósághoz amikor is LEROHANNAK, nincsen idő elképzelni hogy mit is akartál ilyenkor csinálni.


Ezért gyakorlod edzésen éveken át hogyan üss és mire fogj rá, hogy eltörhesd, felülkerekedhess egy pillanat alatt, hogy reflexeddé váljon. Videónézéstől nem fog tanulni az agyad, a tested, az idegrendszered, arról nem is beszélve hogy nem lesz iskolázott a mozgásod. Tehát valójában továbbra is minden szempontból hátrányban maradsz.

2013. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg sikerülhet, gyakorlatilag nem. Ha az agyad azonnal képes lenne felismerni mindent és a másodperc tört része alatt mozgássá alakítani a tudást, illetve igazodni az eltérésekhez, akkor menne. Biztos van ilyen ember, de ez nem átlagos.


Persze az 1 évtizedes edzésmúltam alatt sokmindent láttam, és mégsem láttam semmit, viszont találkoztam olyan edzőtársammal, aki soha semmit nem tanult mielőtt hozzánk jött, és reflexből jött neki a 360 fokos védekezés, és több, komoly technika. Tehetség volt, mégis mégszúrták az utcán.


Nekem is volt "szerencsém" utcai balhéhoz, pedig nagyon kerülöm, és az az igazság, hogy az edzés nagyon nyugodt ahhoz képest, ott nem félsz. Annak ellenére, hogy direkt kegyetlenek és agresszívak vagyunk az edzésen, persze kontrolláltan.

2013. nov. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2013. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!