Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyire kemény küzdősport a...

Mennyire kemény küzdősport a Capoeira?

Figyelt kérdés

Üdv! El szeretnék kezdeni valamilyen küzdősportot, a thai box, és a capoeira között vacilálok, igazából az egyik fő szempont az önvédelem lenne, menniyre leszek "kemény" a capoeirától? Továbbá adott helyzetben meg tudom-e védeni magam, vagy ez inkább csak "tánc"?

Kösz a válaszokat előre is!


2008. júl. 9. 12:00
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
Ha még nem döntötted el akkor szerintem probáld ki mind2öt, neked melyik jön be jobban.Nem tudom hogy mesélték e már neked, de a capoeirát,az Afrikából behurcolt rabszolgák fejlesztették ki hogy megvédjék magukat a rabszolgatartóikkal szemben. Táncos "jellegét" annak köszönheti hogy amig gyakoroltak és jöttek az örök táncnak álcázták.Nem álitom hogy a capoeira a legjobb de azt sem hogy nem , kinek mi a stilusa.
2008. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Krav Maga?

Ha az elit katonai egysegeknek jo akkor masnak is.

Ezt tenyleg onvedelemre fejlesztettek ki!

(Tigi)

2008. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%

Kung-Fuzzál!!!


Bruce Lee is ezt csinálta és ő volt a világ legjobb harcosa.Én ezt ajánlom!

2009. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
48%

Az adrenalin miatt nagyon nehéz megtartani a mozgást mivel legalább milió harc kell ahoz hogy ez ösztönből menjen az első ütés mindenképp ösztönből indul és ez nagyon sokat számít szerintem menj el cselgáncsozni

mert az direkt önvédelem tehát reagálás

2009. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
és capoeirázom és iszonyúan imádom, én azt ajánlanám a tapasztalataim alapján. annyi biztos h a capoeira nem csak önvédelemről szól, sőt.. a capoeira egy életforma.mi pl. az órákon nem csak a mozdulatokat tanuljuk v egymással harcolunk hanem vannak zeneórák táncórák meg akrobatika. az akrobatika része elég durva, szóval attól biztos "kemény" lennél.
2009. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
én azér nem ajánlanám mer ott nem szokod meg a fájdalmat mer nem kapsz egy igazán kemény ütést se, aztán hogyha mész az utcán egy ütést bekapsz és nem szoktál hozzá a fájdalomhoz padlótfogsz utánna meg elhiszed hogyő erösebb én Taekwon-do zom de már volt rá példa hogy ketten keménykedtek az utcán és mind a 2-t padlóraküldtem
2009. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
2009. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
én nagyon ajánlom a capoeirát jó önvédelem jó kondiban tart jó kedv jó tálsaság amit az előző ember írt h nem kapsz fájdalmat hülyeség az edzés nagyon kemény és elhiheted van benne fájdalom én már csak tudom meg lehet nem kapsz 1 kemény ütést de rugás az akad
2010. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
2010. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
emellett szerintem kvázi tökmindegy hogy mennyire szoktad meg a fájdalmat, hiszen utcán fejre ütnek, arra meg nem lehet szokni... Egy ütéskor megrázkódik az agyad, és KO lesz, függetlenül attól hogy hányszor vertek már szájba. A capoeira nem rossz dolog, de nem ringre találták ki. Szóval pl egy 3x3 perces meccsen nem igazán állná meg a helyét, viszont utcán annál inkább, hiszen ott nem számítanak rá hogy te rúgni fogsz, az edzésen megtanulsz gyorsan rúgni, és a rúgások nagyrésze egyből KO-t okoz, szóval önvédelemre is jó, csak figyelembe kell venni, hogy a szokatlan mozgáskultúra miatt, jóval több idő megfelelő szinten elsajátítani, mint egy egyszerűbb, főleg ütésekkel, és max 3-4 egyenes rúgással vaciláló keleti küzdősportot
2010. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!