Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyire kemény küzdősport a...

Mennyire kemény küzdősport a Capoeira?

Figyelt kérdés

Üdv! El szeretnék kezdeni valamilyen küzdősportot, a thai box, és a capoeira között vacilálok, igazából az egyik fő szempont az önvédelem lenne, menniyre leszek "kemény" a capoeirától? Továbbá adott helyzetben meg tudom-e védeni magam, vagy ez inkább csak "tánc"?

Kösz a válaszokat előre is!


2008. júl. 9. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a capoeira az inkább tánc zerű vmi, mint önvédelem!
2008. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
79%
Én a Wing Tsun nevű küzdősportot ajánlom. Ezt a fajta küzdősportot űzi mesterien Jakcie Chan is. A lényege az, hogy ezzel bárki meg tudja magát védeni, nem igényel hajlékonyságot, sőt még nagy fizikai erőt sem. Elsősorban arra tanít, hogy az utcán ha megtámadnak, hogyan tudod magad megvédeni a leghatékonyabban, legötletesebben. (pl. ha láttál Jackie Chan filmet, akkor nagyjából érted mire gondolok, bár azokban a filmekben a Kung-fu elemei is megfigyelhetőek elég erősen.)
2008. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
54%

a capoeira lényege eleve nem a harc,hisz ha megfigyeltél egy.két capoiera elöadàst,alényeg az hogy nem érintkezhetel tàrsaddal.ez inkàbb egy tànc stilus,na meg arra jo hogy mozogj.(sokan szeretik,mert olyan mintha tànc lene,közbe kondiban tartod magadat.)

ha önvédelmi dolgot akarst,akkor:karate,thai-box,kung-fu

2008. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
a capoeira egy elképesztű mozgáskultúra, és ha nagyon magas szinten űzöd önvédelemként is hasznát látod, de addig inkább a ruganyosságot, állóképességet stb fejleszti(ami persze mind mind kell az önvédelemhez). a valóban önvédelmi jellegű sportal akarsz kezdeni, judo, karate, box ilyesmi.
2008. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
énis azt mondo mhogy inkább thai box vagy kickbox meg ezek.;)
2008. júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
88%
Ha önvédelemre van szükséged a Jiu Jiutsut ajánlom, bár én taekwondo-zok. Viszon ha a 2 köszül akarsz választan, egyértelmű, hogy a thai box.
2008. júl. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. júl. 12. 12:36
 8/21 anonim válasza:
80%

Szia.

Olvastam,hogy szeretnél önvédelmet tanulni és a Capoeira-át választanád.Ha rám hallgatsz:

NAGYON GYORSAN FELETSD EL!

Válaszd a Wing Tsun Kung Fu-t.Bízz bennem!Elmondom miért.

A Wing Tsun harcművészet.Direkt önvédelemre tanít meg.A leghatékonyabb,legjobb stílus amit valaha is láttam!Nem a verekedésről szól,sokkal inkább önvédelem,egészségmegőrzés,filozófia.Pont ezért nem rendeznek belőle versenyeket.Egyszerűen nem is lehetne.Nincs védőfelszerelés ami megóvna egy Wing Tsun-os támadásaitól!

Nem írom le a történetét,vagy ennél többet de ígérd meg kérlek,hogy elmész egy Wing Tsun iskolába megismerni.Tanulni jössz nem verekedni!Igazi mesterek igazi harcművészettel ismertetnek majd meg.Sőt ez a legnagyobb legegységesebb hálózat világszerte.

2008. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
wing tsun kingkong suzuki kungfu :) hát. ha ez a legegységesebb legkiterjedtebb harcművészet, akkor jó kevesen boxolnak, meg judoznak...
2008. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
66%

Szerintem ha van lehetőséged Capoeira-t tanulni csináld azt

http://www.youtube.com/watch?v=UJKR4cOt2Dc

Gondold el ha valakit így fejbe csűrsz az biztos megbolondul

egyrész ojat kap hogy jujj más részt felse tudja fogni hogy mi is történt

2008. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!