Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kendo vagy Iaido vagy valami...

Kendo vagy Iaido vagy valami más kéne?

Figyelt kérdés

Hy all

Nagyon érdekel a katana/forgatás harc stb...

Viszont nem tudom melyiket kéne választani...


Én úgy tudom hogy kendo ott alap 2 kezes technikák vannak csak és kifújt... nem? [vagy akármilyen pózban használhatod a karot? pl chu-dan gedan stb-dan?]


Iaido ez jobban érdekel hiszen ez "olyan jól néz ki"

csak nem tudom hogy itt vannak-e össze csapások...ahogy videókat láttam kb csak beállásokat csinálták végig ilyen "harcolj győzd le" félét nem nagyon [kendóba viszont ugye az van]


Vagy esetleg van valami más féle is amiről nem hallottam?

Légyszi segítsetek dönteni hova is kéne mennem

20F



2013. okt. 21. 18:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék részletesen írni Nitenről, mert nem akarom megbántani a gyakorlóit. Musashi egy nagyon kiemelkedő ember volt (szerintem legalább akkora stratéga, mint kardvívó). A probléma csak az, hogy amit ő elért, soha nem tudta továbbadni. Már első generációs tanítványai között (sőt, fogadott fia sem) sem található kiemelkedő kardvívó. Ami meg azóta fent maradt Niten ichi ryu néven már valami nagyon más. Magyarországi színvonala meg elég alacsony. Volt szerencsém egyik bemutatójukat látni, ami eléggé kiábrándító volt. Egy éve meg gyakorolni is tudtam pár nitenessel, hát... Egyikükkel sokat beszéltünk magyarországi niten helyzetéről (ő elég hosszú ideig tanulta), de ő sem találja jónak.


Szóval inkább Katori, Shinkendo, vagy Kendo (ha verseny érdekel).

2013. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Kár ezt hallani, azt gondoltam, hogy az egyik legjobb kardforgatónak a stílusa kiállta az idő próbáját.

A kardvívásra visszatérve, egyelőre a kendo-t megnézem magamnak. (főleg, hogy az van a közelben, a katorihoz meg vagy 3 órás vonatút kéne minden alkalommal...)

2013. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Inkább a kendo az iaido csak varázslás és pénz lehúzás
2021. dec. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!