Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az számít valamit a boxban...

Tóthbenji kérdése:

Az számít valamit a boxban hogy kinek milyenek a testi adottságai?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan arra gondolok hogy egy nagyobb darab ember aki tegyük fel nincsen elhizva csak jó testes az jobban teljesít ? Én 65 kg vagyok nem is vagyok az a hűde kigyúrt gyerek meg sovány sem vagyok :)

2013. szept. 11. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A nagyobb ember ha nem zsíros valószínüleg legyőz.
2013. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na én is erre gondoltam :D bár piszok erőseket tudok ütni és egy nagyobb ember is ugyanúgy megérzi fejre mint egy velem egy súlycsoportú , azt is simán eltalálhatom olyan helyen hogy beájul nem feltétlenül kell csak testre ütni :) jah és amúgy csak kiváncsi vagyok a véleményekre :D
2013. szept. 11. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy erős vagy, a kissebb ember is tud akkorát ütni, de az izmosabb félnek nagyobb a testi ereje.

Klasszikusan a kungfu oktatást is akkor kezdték meg mikor az ember már elég erős volt, elsősorban az erő számít, persze az olyan erő ami nem megy a gyorsaság rovására, mert az rontaná a technikát.

Egyébként én is kezdettől azt vallottam, hogy minek tanuljak harcművészeteket amíg ilyen gyenge vagyok (kiskoromban) most se vagyok még erős de azért edzek rendesen és nem elégszem meg a technikai edzéssel mert egyszerűen nem elég.

2013. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 aikiboxer ***** válasza:
A súlycsoport csak egy dolog, de a magasság is számít, teljesen más taktikát kell követnie egy kis embernek mint egy hosszúkezű, magas harcosnak. Eleve gondolj bele, hogy mivel az ember válla 20 cm-rel lejjebb van mint a feje, ezért egy magadnál másfél fejjel magasabb ember fejéig nem csak azért hosszabb az út, mert neki hosszabb a keze, hanem még az is sújt, hogy a válla eleve közelebb van a fejedhez mint a tiéd az övéhez. (Tehát nehéz a fejét megközelíteni, ha jól védekezik -- belharcot kell erőltetni, duckingolni, a hasát támadni, alulról "bebújni" stb.)
2013. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Marylu válasza:
Sziasztok! Egy dolog ami kimaradt a teknika. Lehet az elenfél 180 mondjuk én meg százötven ha üt egy luftot és elhajlással kap egyet a bordái közzé nem biztos hogy ő jön ki belöle gyöztesen. 4 fődolog a boxban állóképesség, teknika, ész nem utolso sorban pedig azütőpontosság. Sok minden fejben dől el ha ugy állszki, hogy magasabb meg izmossabb biztos lefog győzni le is fog győőzni, de ugy is hozzá lehet állni adologhoz hogy van esélyem le tudom őt gyözni akkor nagybaj nem lehet....
2013. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mindenkinek ment a plusz :D akkor azt valljátok hogy egy nagyobb darab embernek mindig jóval több esélye van mint egy szálkás kisebb termetűnek ?
2013. szept. 12. 14:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt azért így nem mondanám, de az erősebb embernek több az esélye, nyilván van az a technikai fölény amivel ki lehet egyenlíteni, de nem véletlen, hogy súlycsoportok szerint van a kűzdelem.
2013. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Marylu válasza:
Az attól függ mit produkál vele szemben az adott elenfél. Mert ha az elenfél technikasabb meg gyorsabb és pontosabb akkor nem
2013. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én nem úgy gondoltam a dolgot hogy feltétlenül erősebb mert attól még hogy valaki nagy darab nem jelenti azt hogy erősebb is egy kisebb termetű embernél aki szálkás mert egész életében dolgozott :)
2013. szept. 13. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!