Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boxban, mi jobb, ha 100-110...

Boxban, mi jobb, ha 100-110 kigyurt allat vagy, vagy egy 80 kilos? A kicsi lehet jobban mozog de a nagyobbnak tobb ereje van? Szerintetek melyik az utosebb?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 17:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
csak azert raktam fel a kerdest mert en is boxolok es 16 evesen 77 kilos vagyok,mar most nagy darab vagyok,szeles val,koromhoz kepest nagy vagyok.Ha a kesobbiekben is fogok gyurni es boxolni egy 100 kilo siman megleszek.Csak feltem hogy akkor nm fogok olyan jol mozogni
2013. júl. 29. 18:35
 12/20 anonim ***** válasza:
Számít, hogy magadhoz képest mekkora vagy, azaz, hogy milyen magassághoz, milyen potenciálhoz képest vagy annyi kiló. Ha erre még forszírozott izomfelszedés megy, akkor lehet, hogy a mozgékonyság, állóképesség stb. kárára meg valamennyire.
2013. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
figyelj a tested alkalmazkodni fog, ha box edzéseket csinálsz és sokat boxolsz (és nem eszel nagyon sokat) akkor tudni fogja hogy gyorsnak kell lennie, ha esetleg elkezdesz lassulni(hizni) akkor valamin változtatsz és kész, nem lesz az ember egyből 100 kg-s
2013. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 aikiboxer ***** válasza:

Ha élversenyző vagy, fel se vetődik a kérdés, mivel az edződ minden percedet meghatározza, és nem fogja engedni, hogy gyúrj. (Nálunk nem engedik a versenyzőknek, de lehet, hogy máshol igen.)


Ha nem vagy élversenyző, akkor viszont az énképed, hogy jól érezd magad a bőrödben, fontosabb, mint az, hogy gyorsabb legyél a bokszban. Nehéz megmondani, hogy mi ér többet: a vékony szálkásak gyorsasága, vagy a nagydarabok izomtömege. Mivel teljesen más pálya, játék a kettő. (De: versenyen mind a kettőt lefelé fogyasztják.) A kigyúrtak kigyúrtakkal, a pálcikák pálcikákkal bokszolnak. :) Van előnye az egyiknek is meg a másiknak is, utcán amúgy szerintem az izomtömeg ér többet, de még ez se biztos. Kérdésedből ítélve te szeretnél "nagy, kigyúrt állat" lenni, úgyhogy gyúrj nyugodtan. Sok hobbi bokszoló csinálja ezt.

2013. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Azért sok helyen gyúratják a boxolókat, főleg a nehezebb kategóriákat.


Egy nehézsúlyúnak (sőt, senkinek, aki el akarja érni a max potenciálját) az izomtömege nem magától jön fel, ahhoz kell súlyzóznia is.

2013. júl. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 aikiboxer ***** válasza:

Persze, ebben igazad van, hozzánk is jár thai box edző, aki direkt izomtömegre gyúr.


Nekem a fegyencet is nehéz a boksszal összeegyeztetni (főleg a felsőtest/váll napokat), nem tudom, a gyúrósok hogy bírják ki. :)

2013. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok hasznos valaszt,el se hiszem hogy ennyi rendes ember van,es nem csak valami kis buszke kocsogok akik be be dobnak egy okoskodo dumat!!!

Szoval a valaszokbol arra kovetkeztettem hogy a nagy 100-110 kilos is lehet gyors,es az izomtovegevel erosebb is,de ami igaz az igaz,egy 80 kilos profi boxolonak sokkal jobban jar a keze mint egy nagyobb testsujunak.

2013. júl. 30. 22:12
 18/20 anonim ***** válasza:
110 kilósan is lehet egész gyors, de főleg akkor, ha egyébként magas is :) Így arányaiban már nem is olyan sok a 100 kiló. Mondjuk magas boxoló nem sok van, csak egy elmélkedés volt a részemről.
2013. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én thai boxon olyat láttam hogy egy 110 kg körüli szín izom csávót összerakott az edzö egy kb. 75 kg -sal. A fiatal srác gyorsabban mozgott a kisebb kilójával és ezért lenyomta a nehezebb csávót. De ez csak egy példa .
2013. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 aikiboxer ***** válasza:
Én is simán lenyomok egy 110 kg-os színizom csávót, ha nem tud legalább annyira bokszolni mint én. Ha tud -- na ott kezdődnek a gondok. :)) Nem véletlenül vannak a bokszban is súlycsoportok.
2013. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!