Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mért lett ilyen eladhatatlan...

Mért lett ilyen eladhatatlan az airsoft?

Figyelt kérdés

2013. júl. 24. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert drága, és ne feledd hogy válság van. Nincs pénzük az embereknek. Én is azért hagytam abba mert pénzbe kerül ez a sport. A fegyverem már javíthatatlan állapotban van. Minimum 15 ezer FT kell hozzá bontott használt alkatrészekre értve hogy használhatóvá tehessem. Ha új alkatrészeket vennék akkor 25-30 ezer is rámehet. Új fegyverek sincsenek 15 ezer alatt, csak nagyon gagyik amikkel maximum szívok most a torkos borz.

Golyókra sincs pénzem, plusz a ruhám is szétment abból is kell új de az megint 10 ezer egy olcsó vacak ami bírja kb fél évig. A védőmaszkom eladtam, meg így is egy csomó felszerelésem, rádió, távcső, akkor a kis elektromos pisztolyomat is el kellett adjam mert kellett a pénz.

Most van már munkám de nem keresek annyit hogy ezt megengedhessem magamnak.

Válság van, nincs pénz örülök hogy elvagyunk a barátnőmmel.

És egyre több ismerősöm hagyja abba mert pénz és pénz, drágább mint 3-4 éve, az alkatrészek is kezdenek kopni azokból vagy használt vagy új kell. Plusz egy közeli pályára sem mehetünk többet mert az új tulajdonos lebontotta a helyet és egy lakóparkot tervez oda. Más pálya a közelbe nincs csak 40 km-re de a benzin drága, busszal meg csak átszállással lehet kijutni ami szintén felnőtteknek 1200 ft körül van csak oda.

Benzinből olcsóbban jönnénk ki ha autóval megyünk legalább 4 en, de ugye az autót is fenn kell tartani, és amikor elvesztettem a munkámat kénytelen voltam eladni hogy legalább azért ne kelljen még fizetnem, igaz most sem bírnám fizetni, de a pénz amit kaptam érte az nem sok mer egy 21 éves autót 200 ezer felett nem tudtam eladni, az a pénz meg elment a megélhetésre ameddig munkanélküli voltam.

Ez van sajnos, válság van, magas árak vannak embereknek nincs semmi pénzük ilyenekre, és kénytelenek drágán adni mert ugye a vám is horror ár amikor behozzák külföldről, és ugye nekik is élniük kell valamiből. Ez a gazdagok sportja

2013. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elég rossz volt ezt olasni :( remélem a kormánynak megjön az esze és újra elkezdhettek majd játszani .. bár erősen kétlem h ez "mostanában" lesz :(
2013. júl. 24. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Ameddig ez a kormány van hatalmon, és ameddig ilyen rossz a helyzet addig biztos nem lesz nekünk sem jobb. Gyereket sem merünk vállalni a bizonytalanság miatt. Barátnőm is bármelyik nap elvesztheti a munkahelyét akár holnap is közölhetik vele hogy itt a vége. Az építőipar is piszokul döglődik és náluk is éppen hogy van meló. Ő is irodai munkát végez ő rendeli meg az anyagokat, ő intézi az alkalmazottak ügyeit és még így is rezeg a léc.
2013. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem eladhatatlan csak jó vevőt kell rá találni. Én eddig 2 fegyveremet el tudtam adni. Egyiket egy kis burzsuj "gyereknek" másikat unokatesómnak, mert el akarta kezdeni nekem meg pont eladó volt. A mostani fegyveremre is mindig mondják, hogy ,, Ha eladó lesz rögtön szólj!" Pedig egy alig tuningolt JG G36.


Szóval megfelelő emberekkel van üzlet!

2013. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Mindent el lehet adni.


2. Az airsoft még mindig csak egy játék, nem sport és sok benne a nehézség és a kiábrándító dolog, így az emberek nem akarnak rá költeni.



A mostani új fegyverek drágák de minőségileg sokkal előrébb vannak mint 5 évvel ezelőtt. A 6 mm-s fogaskerekezésű papírvékony gb-s kínai $zarok nem bírtak sokat ezért ment az alkatrész csere-bere ráadásul olyan fo$ minőségük volt hogy vért izzadva sem lehetett egy használt fegyverből pontosságot kihozni megfelelő fps-sel.


A sport elanyagiasodott. A játékszervezők pénzt akarnak ezért minden gyökeret beengednek. Egy buz1gyerek aki nem adja meg az ezredik találatot sem, tönkrevágja a játékot.

Az sem igazi játék amiben csak egymást locsoljuk bb-vel de semmi cél semmi igazi akció. Egy normális játék leszervezése nagy meló, de senki sem csinálja meg. Először is kéne egy épített pálya. A régi laktanyák nem jók mert a hatalmas távolságok kiábrándítóak. Rálősz mert megpróbálod. A szél elviszi a levél megfogja. 30-40 méternél nagyobb távolság esetén nagyon tré. Sokan jönnek 400 körüli fegyverekkel az enyém meg 360-as. Terít mint az állat. Mellettem a gyerek motoros tárral 2000-es tűzgyorsasággal locsolja a bb-t. Tuti volt vagy 200k az a fegyó.

Az összes játék mindig átmegy állóháborús locsolkodásba. Semmi történet, semmi szerepjátszás. A tingli-tanglizást meg nagyon hamar meg lehet unni. Egy 400 fős játékon max 20 ember találkozik 20 emberrel, viszont nagyobb eséllyel fut össze az ember valami szabályszegő idiótával. Aki vagy sportszerűtlen vagy csal.

A bb 0,2-es tömege még a kis szellőt sem bírja, hát még ha a szél is fúj.


Nem a pénzzel van gond! A sportok, kerékpározás vagy bármilyen hobbi sokkal többe kerül, mégis vagy 4-5 olyan kerékpárost ismerek akiknek többszázezres felszerelésük van de airsoftosat csak 1 embert ismertem korábban.

Ki lehet fizetni ezt a sportot!!!

Nem annyira drága mint a legtöbb hobbi.

De az emberek sajnálják rá a pénzt mert nem elég kiforrott.

Ha árulnának itthon eldobható papír kézigránátokat amik lebomlanak és nem a játék végén kell keresgélni hogy jajj mert hányezerbe került, akkor sokan vennének és jobb lenne a játék.

Ha a paintball-lal kombinált gázos szimulőszert gyártana valaki ami belefér a barom törvényeinkbe akkor az is egy hatalmas minőségi ugrás lenne.


A hagyományőrzők játékán annyira figyelnek a részletekre hogy minden egyes apró kis vacak korhű és autentikus legyen hogy az már megszállottság, de ott a realisztikusság növeli a játékélményt.


A gázos gbb-s pisztolyok szinte semmit sem érnek az aep-ek szintén megmosolyogtatóak. Egy műszakilag totális csőd fegyvertől mégis mit lehet várni? Nekem is van agy 15 ezer forintos levélnehezékem.


A spiáter törik és javíthatatlan az alumíniumból cnc-zett meg drágább mint a fegyver és akkor még csak egy gb házad van 40k-ért.


Tulajdonképpen vizipisztollyal is lehetne játszani de aki beöltözik űber dzsiájdzsónak az azt várja el hogy a játékélménye meglesz. Pedig sokszor nem jön össze.


A fegyveren belül akkora erők működnek amik ledarálnak bármilyen alkatrészt ha valami akad. Az alkatrtészek pedig gagyik ha gyári és drágák ha utángyártottak. Ráadásul még tolómérővel is kell őket nézegetni vásárláskor, nehogy ne férjen be. A töltőből nemhogy minden gyár de minden kicsi kínaiakból álló műszak másikat gyártott. Szopok is vele rendesen mert nem működik úgy ahogy kéne. Az aksikkal csak a gond van de a lipo drágább, és mit csináljak a gyári vackokkal?


A $eggarcú törvényalkotók egy átfogalmazás miatt az engedélyköteles de talán nem is engedélyeztethető kategóriába tették át a gázos pisztolyokat, mivel a green gáz éghető.


A szemüvegekkel is csak a baj van. Eddig csak egyetlen volt ami nem párásodott és a szemet is jól védte. A maszkok sem az igaziak. Mind kényelmetlen és sokszor nem is nyújt megfelelő védelmet.


Ezzel a sporttal qurva sok gond van és úgy $zar az egész ahogy van.


A japánok anno 300 fps-es hobbinak találták ki és nem komoly katonai szimulációnak. Márpedig a kínaiak azt másolták le. 300 fps-re tervezett fegyók 400 körüli fps értéken kínai minőségben... Szerinted??? Még jó hogy mindenki szopik vele.


Kellene egy kifejezetten airsoftra épített pálya. (milliókba kerül) Az erdő nem jó. Ha nem tisztítod ki kellőképp ami szintén nagy meló, akkor használhatatlan. Még a legkisebb bokrot sem tudod átlőni.


Kellenének új fegyverek jó minőségű anyagokból és el kéne felejteni magát az airsoftot mint alapot.

co2 gázos fegyverek kellenének nehezebb hengeres lapuló lövedékekkel amiknek nagyobb mozgási energiájuk lehetne, lehetne őket giroszkopkiusan megvezetni és becsapódáskor irányítottan lapulnának szét a minél kisebb fájdalomért.


Elméletben nekem van rá konkrét elképzelésem ahogy eldobható as gránátokra és ugróaknákra is, de drága lenne. Viszont ezerszer jobb. Tárazható gázkapszulás cellulóz alapú lőszereket képzeltem el amikből annyi fér a tárba amennyi a valóságban is. Nem az lenne hogy amíg húzom a billentyűt addig szórja a bb-t.


A bb amúgy nem drága Most vettem 3100-ért G&G-t ami a legjobb minőség. Kb 5000 darabos. 150 fér a táramba amiből van 3. A legutóbbi egésznapos játékon 5 tárat használtam el. Ez a zacsi jódarabig ki fog tartani.


Szombaton megyek játszani de nem várok sokat tőle. Majd meglátjuk alapon megy. Pedig most vettem akciós amcsi gyakorlót 6000-ért egyben alsó fölső.


Ha a játékok nem csak esztelen lövöldözésből állnának hanem lenne története ami a kihullott emberek függvényében változna akkor sokkal élvezetesebb lenne. Az esztelen bb locsolást mindenki hamar megunja, főleg ha ki is lövik párszor.

2013. júl. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem eladhatatlan, csak ez is egy bizonyos réteget érint... Mint a peca vagy a csillagászat.... aki fan az mindent megtesz, hogy játszasson, horgászhasson, vagy bélyeget gyűjthessen stb...

Azt azért nem mondanám, hogy eladhatatlan, mindent el lehet adni csak a vevőt kell megtalálni rá! Igazából most is ugyan annyi fegyver és bb és felszerelés cserél gazdát csak az emberek már jóval megfontoltabban költekeznek. Valaki fogához veri a garast és 2-3 tízezerből játszik, megveszi az olcsó fegyót meg egy MV szemüveget aztán végigjátsza az évet majd eladja. Valaki meg arra megy rá, ha már vesz valamit az hosszú évekig kiszolgálja ezért ő fegyverben sem 50 ezer alatt gondolkodik, és az évek során a felszerelésére is ráfordít egy kisebb vagyont, persze apránként!

2013. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én most gondolkozom, hogy eladok minden cuccom.

Megtartom a fő fegyverem meg némi alap cuccot meg lőszert, mert sajnos már nem járok sokat évente vagy 5-6 alkalommal játszani, arra meg elég ez :(

Minden pályát lefoglaltak a környéken, leromboltak stb. stb.

Nem lenne kifizethetetlen mert elég kevés a keresetem de apránként több száz ezret érő cucot hoztam össze. Szóval egy jó 60 ezernyit megtartok a maradék 130 meg eladó lesz valamikor...

2013. júl. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 00:11


Ha a fegyvert tuningoltad sokezerért az nem fog visszajönni és szerintem a cuccaid is csak áron alul eladhatóak hacsak nem tudsz akár egy évet is várni a vevőre.

2013. júl. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!