Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utcara milyen kuzdosportot...

Utcara milyen kuzdosportot ajanlotok?

Figyelt kérdés
en boxolok egy jo ideje,de utcan ha egy kick boxossal kerulok konfliktusba,akkor szerintetek van eselyem?

2013. júl. 17. 22:21
1 2 3
 21/27 aikiboxer ***** válasza:

Nem figyeled, amit írok. Azt írtam, hogy a KÜZDELMI KÉSZSÉGET a bokszon/kick-boxon stb. lehet elsajátítani, és onnan lehet továbblépni. De ha valakinek ez kimarad, akkor csak álmodozik arról, hogy ő hogy meg fogja védeni magát -- ha a sparring kimarad, akkor a csodatechnikák se fognak élesben működni.


Amúgy nyugodtan körberöhöghetsz, jó szórakozást! Bokszedzésen voltál már, tudod, hogy miről beszélsz, vagy csak vélekedsz?

2013. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a verekedni tanulás ott kezdődik, hogy megtanulsz erősen, gyorsan, pontosan, kombinációkat is használva) egyenest, horgot, felütést ütni, és ezek ellen védekezni. Ha meg akarod tanulni, hogy kapjad el az ellenfeled kezét, és törjed ki, akkor előbb ismerned kell az ökölharcot. Matekból is először az alapműveleteket kell tudnod, hogy meg tudjad oldani a harmadfokú egyenletet...

Mellesleg én verekedtem már nem egyszer ÉLESBEN hasonló harcművészeteket űzőkkel... Esélyük se volt, hogy eltörjék a kezem, pedig volt, hogy dulakodással kezdődött. Egyszer el is kapták a kezemet, de az sem ütésből hanem lökésből volt. A másik kezemmel háromszor is pofánvertem, mire ki tudta volna tekerni a kezem.

Meg szerinted ha el is kapod az ellenfél kezét, akkor ő hagyni fogja, hogy földre vidd, vagy eltörd a kezét? A másik kezével simán pofán verhet.

Mondom, velem is próbálták eljátszani, nem sikerült eddig egyszer se. De ha alkalmazható is lenne, mi a francnak tekergessem az ellenfél kezét, amikor állcsúcson is verhetem?(vagy ha úgy tetszik torkon, vagy szemen, ha az állcsúcsát eltalálod, a torkát is el fogod) Sokkal egyszerűbb, és éles helyzetben is könnyebben alkalmazható, mint bármilyen végtaghajtogatás.

Kés ellen pedig semmilyen pusztakezes harcművészet, küzdősport nem hatásos(ha a 400 méter síkfutást nem számítjuk bele)

A katonáknál pedig már messze nem annyira fontos, a közelharc, egyáltalán nincs olyan nagy szerepe, mint hiszed. Ma már inkább arra mennek rá, hogy tűzharcban öljék meg az ellenfelet. Nagyon ritka ma már a kézitusa a hadászatban.

A rendőrök, kommandósok meg azt gyakorolják, hogy öten rámennek egy emberre, és megbilincselik.

Mellesleg megjegyzem, hogy az agyonsztárolt tekeseket ilyen 8. kerületi járőrök, békéscsabai tűoltók, kazincbarcikai objektumőrök ütötték ki, szóval ennyit erről.

2013. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A többiben egyetértek aikiboxerrel.
2013. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Azok az alakulatok, amiket felsoroltam, a feladatuk a likvidálás, mivel szolídan, közelrōl kell végrehajtani, sok esetben, meg is támadják ōket, és szükségük van a közelharcra. Én sose jártam boxolni, mégis bizton állíthatom, hogy jobban meg tudom védeni magam, mint egy boxoló, és igen, lehet hogy van olyan szituáció, amikor az ütés a megoldás, akkor ütni is kell, de ha a támadó annyira közel van, hogy ez nem kivitelezhetō, akkor a box ki is fulladt.. Pár edzōtábor erejéig, volt hogy boxedzésen is résztvettem. Amúgy már egy jó ezer éve kitalálták azt az önvédelmet, amit tanítok/gyakorlok, és érdekes módonn, egyik távol keleti önvédelem, garcmūvészet sem csak ütésekbōl állt, nekik az életük múlt akkor ezen, tehát valószínüleg, igazuk is volt. Tehát összegezve, a box önmagában, nem tudja kezelni, a szituációkat, legalábbis a nagyrészüket, ehhez kiegészítés képpen, kell rúgás, dobás, folytás, veszíté, elzárás. Ezt hívják, ju jutsunak, kemponak, stb.
2013. júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Először is, teljesen felesleges a civil önvédelem témakörénél LEO/spec force közelharci technikákkal jönni. A rendőrök és a katonák alapvetően mindig a baj felé mennek, a civil -jó esetben- el onnan. A rendőröknél a különféle elvezetések, földrevitelek, kényszerítő eszközök alkalmazása van terítéken, ráadásul amennyire én tudom, mindenhol az az intézkedéstaktika alapja, hogy többen vannak és vigyáznak egymásra. A katonáknál hasonló a helyzet, csak ott az a cél, hogy mihamarabb megölje az ellenfelet, azt pedig úgy lehet, ha lelövi. Tehát a katonai közelharc esetén a leghatásosabb módszer pár nagyon primitív technika amivel helyet lehet csinálni a fegyvernek és kivégezheti az illető az ellenséget. Most persze lehet mindenféle bizarr szituációt gyártani, de teljesen felesleges, mert a klasszikus kézitusa egyrészt ritka, másrészt ha mégis megtörténik, akkor a fentebb említett dolog untig elég. Ráadásul általában a katona szintén nincs egyedül, míg a civil SD alapfelvetése ugye az, hogy egyedül van az illető.


Akármit is gyakorolsz, ajánlom neked, hogy tanulmányozd az agressziót, az erőszakot, a bűnözők fajtáit, hogyan lehet minimalizálni a támadás kockázatát és verbálisan hogy lehet leszerelni az egyszeri hülyegyereket, ha beléd kötött. Elhiszem, hogy kényelmesebb orrba vágni kétszer, de manapság nem szabad elfelejteni, hogy a joggyakorlat az önvédekező polgárnál semmit nem utál jobban. Talán a fegyvertartót.


Egy hasznos link:nononsenseselfdefense.com

2013. júl. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 MrHard ***** válasza:

Én ehhez már nem tudok hozzáfűzni semmit, mert, ahogy elnézem, egy kicsit elkanyarodott a téma az egyszerű utcai verekedéstől a különleges alakulatok felé....

Én bokszoltam és Muay-thai-oztam. Voltak olyan edzéseink, ahova jöttek más küzdősportot művelők és lehet egymás ellen próbálkozni! Mondanom sem kell, hogy a bokszolók magasan a legkeményebbek voltak és nem nagyon láttam, hogy levitte volna őket valaki a földre! Hát még ha tudta egy kicsit használni a lábát is, akkor "legyőzhetetlenek" voltak :D Sztem hatalmas előnye van a boksznak, kick-boksznak, Thai-boksznak a többi küzdősporttal szemben, hogy nem kell sok-sok év ahhoz, hogy elsajátítsd az ütés és rúgásformákat, tehát sokkal több időd jut arra, hogy tökéletesítsd a mozgásformádat, a gyorsaságodat, az erődet, a koncentrációt stb....

Mindenesetre, ha meg kell legközelebb védenem magam az utcán, akkor nem hiszem, hogy nekiugrok a támadónak és megpróbálom földhöz ba..ni, hanem egy jól irányzott combossal lerúgom és még utána rá is tudok verni egy párat, ha minden jól megy :D Ha nem sikerül, akkor pedig így jártam...

2013. júl. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként milyen furcsa, hogy -- legalábbis az én tapasztalatom szerint -- úgy általában a bokszolók meg a birkózók a legszerényebb küzdősportolók. Nemigen hallottam még bokszedzésen arcoskodást meg más stílusok fikázását. Csak lejárunk, edzünk mint állat, örülünk, ennyi. :)
2013. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!