Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utcara milyen kuzdosportot...

Utcara milyen kuzdosportot ajanlotok?

Figyelt kérdés
en boxolok egy jo ideje,de utcan ha egy kick boxossal kerulok konfliktusba,akkor szerintetek van eselyem?

2013. júl. 17. 22:21
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Hogy birna e az uteseim?Nem hiszem,100-bol vagy 5 nem dol ki egy kemeny utesemnek,ugye ezt meg nem is nagyon probaltam,de nagy az utokepessegem.Szkanderbe is 17 evesen,20,22 eveseket viszek le.
2013. júl. 18. 15:06
 12/27 aikiboxer ***** válasza:

#10 "Magasan verik ezek a boxot, mind az utcán, mind a ringben."


Bármilyen lelkes is vagy, sajnos az a helyzet, hogy a box (és hozzá hasonlóan a kick/thai/franciabox illetve a judo/birkózás/BJJ) edzésmódszertana, mozgáskultúrája olyan szintű küzdelmi készséget alakít ki, amelyekkel a japán/kínai/koreai harcművészetek önmagukban nem versenyképesek... Ha valaki már tud bunyózni, akkor onnan kezdve nagyon hasznosak az elvezető/rögzítő stb. technikák, de "sajnos" a profi ökölharc mindent visz.

2013. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én immár 9. éve oktatok japán ju-jutsut, ismerek boxolókat is, egyet kettōt a barátomnak is mondhatok, ōk is elismerik, hogy hasznos a box, de utcai önvédelmre, vannak sokkal, de sokkal alkalmasabb harcmūvézetek. Nem tudom, egy felkészültebb támadó, aki mondjuk pont egy ütéedet használja, ki és földre visz, mondjuk csinál egy folytást, nem olyan egyszerū minden az utcán, mint a ringben. Nem véletlenül nem oktatják, a boxot , itthon és külföldön,(maximum hobbi szinten), a rendvédelmi szerveknél, katonaságnál, mert ezzel nem tudják magukat megvédeni...
2013. júl. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 MrHard ***** válasza:
lehet itt vitatkozni, de a boksz és a thai-boksz is lehet annyira hasznos, mint a jiu-jitsu! Ha betalálnak egy jó kis csapottal, vagy könyökkel, térddel, akkor sztem már nem lesz kedved senki sem a földre vinni, hiába nyomatod már 9 éve! Az utcán sajnos minden a meglepetésen múlik és nem hiszem, hogy lesz időd "hemperegni" az ellenféllel. Nézd meg a ketrecharcot, rendben, hogy sok a földharc, de rengeteg a kiütés is, és ott sem olyan egyszerűen viszik le az ellenfelet, mint ahogy sokan elképzelik...ahhoz közel kell kerülnöd, de a láb és a kéz ott lesz a képedbe! ennyi...
2013. júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 MrHard ***** válasza:
jah és mindketten rosszúl írtuk a ju-jitsu-t, csak annyi a különbség, hogy én nem oktatom.... :D
2013. júl. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Bizony, én nem jiu-jitsut oktatok, az az ōsi japán birkózás, a ju justu pedig, 4 ōsi keleti harcmūvészet egyike. A ju jutsu, felhasználva az ellenfél gyengeségét, legyōzi az ellenfelet. Ju jutsu tartalmaz ütést, rúgást, tegyük fel, hogy nem enged közel, egy csapott ütésnél, már gyakorlatilag a felét megcsinálta a kéztörésnek, az ellenfél. Illetve adott esetben, az üté mögé hajolva, már azt csinálok amit akarok, ez lehet váldobás, kis belsō horog, támasztott gáncsdobás, akármi. Én a földre sem kerülök, az ellenfél pedig már rég ott van egy törōtt kézzel, szélsōséges esetben nyakkal. Hiába gyōzködöd magad, a box az egyik legalkalmatlanabb sport az önvédelemre, persze több mint a semmi. Mindenesetre ezt a legtöbb boxedzō is belátja. Ami pedig azt illeti, egy ütés, rúgás elöl, mindig el lehet hajolni, vagy támadást lehet belōle indítani. Egy ju jutsus, hapkidos, kempos, mindig elōnyben lesz, a dobásaival folytásaival, ha tetszik, ha nem :)
2013. júl. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 MrHard ***** válasza:

legyen igazad :D Én nem így látom és nem is így tapasztaltam... Ha te támadsz, akkor rendben, de, ha váratlanul támadnak meg, akkor nem hiszem, hogy lenne időd ezekre a dolgokra, ha igen, akkor ügyes vagy :)

Jó az a boksz, hidd el :P

2013. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 MrHard ***** válasza:

azért azt sem hiszem, hogy az összes ütés és rúgás elöl csak úgy simán elhajolgatsz, márpedig csak egyszer kell jól betalálni...

Beretta kell, vagy Parabellum és már nincs is gond :D

2013. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 aikiboxer ***** válasza:

Itt azért keveredik néhány dolog... Először is a bokszolók hagyományosan nem látnak be semmit, ugyanis általában véve iszonyat erőfölényben vannak bárkivel szemben -- ha nem hiszed, állj ki egy bokszoló haverod ellen és lepődj meg. Kettő, senki nem mondta, hogy a boksz önmagában véve jó megoldás az önvédelemre -- csak azt, hogy ez adja meg a legjobb küzdelmi készséget. (Ahonnan lehet építkezni.) Aki olyan mértékben alulbecsüli a bokszolókat, mint te, az nyilván még soha nem kesztyűzött velük -- próbáld csak ki! Három, hogy a rendvédelmi szerveknél mit tanítanak, full irreleváns -- van nekik 20 óra önvédelmi képzésük kb., nem tudnak amúgy verekedni és egy rendőr amúgy sem üthet, így a boksz tárgytalan. (De amúgy ilyen szempontból a ju jutsu is az.) Meg az tanít ilyen helyeken, akinek jó kapcsolatai oltak, jól eladta magát stb. stb.


Az érvelés szempontjából tök lényegtelen, de amúgy meg van mögöttem 5 év shito-ryu karate, 10+ év aikido, pár év boksz, 1-1 év kendo és judo cross-training. Így van összehasonlítási alapom.

2013. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Figyelj, a US navy seal, a speznaz, ezek különleges alakulatok, ha nekik nincs szükségük önvédelemre, akkor senkinek....

a másik, aki azt hiszi, hogy a box alkalmasabb önvédelemre, mint, egy kempo, hapkido, ju jitsu, az avgy nincs tisztába a dolgokkal, vagy tisztába van, csak hazudik. Amúgy egy törött kézzel már nem olyan egyszerű ütni, tegyük fel, hogy valaki boxol, és megtámadják, tegyük fel egy késsel, mit csinálna egy boxoló, ha nincs alkalma elfutni? ( csak mert csöndbe megjegyzem ,hogy ez a legjobb megoldás, ha verekedésre kerül a sor, az már régen rossz). HA jól tudom a box nem oktat önvédelmi technikákat, sőt azt hiszem, csak a kezét tudja használni, egy adott konfliktusban, persze azzal tisztában vagyok, ha egy boxot, mondjuk egy judoval kiegészít, már abszolút alkalmasabb lesz, sőt. de most itt arról volt szó, hogy csak egy boxoló mit é az utcán.

Ha pedig mint említettem valaki azt mondja, hogy a box alkalmasabb utcai önvédelemre, mint a fentiakben leírt harcművészetek, azokat sajnos körbe kell hogy röhögjem.

2013. júl. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!