Mi a különbség az elektromos airsoft és a gázos airsoft között a különbség? És úgy általában mesélnétek az airsoft fegyverekről?
A gázos élethűbb és sokkal királyabb érzés de télen nem igazán használható drága a gáz és az új fa$zul megfogalmazott fv tv szerint engedélyköteles ha pb a hajtóanyag. A tár realcap és rohadt drága és kényes is.
A CO2-s sokkal jobb választás mert gazdaságosabb és nem éghető gáz a hajtóanyag.
Az aksis velük szemben sportszerűtlenebb de óccsó és egyszerű is. A NiMh aksik gázosak de a LiPo-s az bírja. Highcap tárakkal köpi a bb-t.
Amúgy meg a gógli a barátod. airsoftujonc.hu
Akkor először is szeretnék tisztázni valamit.
Egyetlen olyan gáz fajta sincs ami az airsoft-ban használható és ami gyúlékony :D
De íme a részletes leírás.
Eleketromos airsoft esetén beszélhetünk AEG illetve AEP fegyverekről.
Az AEG (automata elektromos fegyver) akkumulátorral általában NiMh akksival működnek de az újabbak már LiPo akksit tartalmaznak.
AEP (automata tüzelésre is képes elektromos PISZTOLY )
Általában 4 ceruzaelem nagyságú akkumulátorral működő pisztoly. Gyengébb mint a gázos pisztoly és nem is annyira élethű de ettől függetlenül használható.
GBB (szánhátrasiklásos pisztoly)
RED illetve Green gázzal működő (egyik sem propán-bután származék) pisztoly. A ravasz meghúzása után a szerkezet épp annyi gázt enged ki általáan a tárból hogy a csőre töltött BB-t kilőjje és a gáz egy része visszairányul a fegyverre így a szán hátrasiklik majd vissza és így tölti csőre a következő BB-t
GNB (nem szánhátrasiklásos pisztoly)
Működési elve megegyezik a GBB pisztolyéval csak nincs szán hátrasiklás.
És ahogy az már előttem leírták a gáz általában a tárban található vagy CO2 patron formájában, vagy a tár rendelkezik egy szeleppel aminek segítségével feltölthető nyáron +10 és 35 fok között használható green gázzal, télen pedig +5 és -10 között használható red gázzal.
Remélem elég részletes leírást adtam.
06-25 18:21
Csakhogy tisztázzuk:
Ultrair Power Gas Green 1000ml
Contains: C4H10, C3H8
Arról meg nem én tehetek hogy ellógtál minden valamire való kémia óráról!!!
Mellesleg ha már okoskodsz:
AEP, AEG tök ugyanaz csak más szerkezeti felépítés mert a pisztoly ugye kisebb.
GBB Gas Blow Back mert ugye vannak elektromos szánhátrasiklásos fegyverek is és GBB-s géppisztoly és gépkarabély utánzatok is amikben nincsen szán!
A ravasz neve elsütő billentyű.
A GBB-s Glock pisztolyban és gondolom az összesben nem a visszamaradó gázok lökik hátra a szánt mert az édeskevés. A hátramozgó szán engedteti vissza zárásra a gázszelepet, így mindaddig ömlik kifelé míg a szán hátra nem siklik.
Egy 0,2-0,3 gramm tömegű BB-t ugyanis nem nagy kunszt kifújni a csőből, ellenben egy 20-30 dekás fémdarabot helyretoló rugó ellenében hátravágni már az.
Nos.
Butított verzió:
Az elektromos és a gázos fegyverek között a BB kilövéséhez használt energia "előállításában" van különbség.
Az elektromos fegyvereknél egy akkumulátorról működő motor hátrahúz, majd elenged egy dugattyút, ami így a levegőt (egy rugó miatt) gyorsan préseli ki egy kis lyukon. Ez löki előre a BB-t.
A gázos fegyvereknél egy tartályból, vagy patronból egy szelep engedi ki a gázt, így lövi ki a BB-t a fegyver.
Előnye, hogy a hőmérséklet nem befolyásolja a működést, míg a gázos fegyvereket nagy hidegben nem lehet használni. (hőtágulás)
Két féle gázos fegyver létezik a gáz szempontjából. Vannak a CO2 patronos fegyverek, ezeknél egy CO2-vel töltött patront kell a fegyverbe rakni, majd ha kifogyott, kicserélni. A másik változatban nincs patron, hanem egy beépített tartályba kell tölteni a gázt, majd ha ez kifogyott, újratölteni.
Gyakorlati különbség a kettő közt az, hogy a patronos megoldás megbízhatóbb, télen jobban alkalmazható és talán olcsóbb is.
Működési elv szerint és kétféle gázos fegyver van, a GBB (szánhátrasiklásos) és a GNB (nem szánhátrasiklásos)
A GBB fegyvereknél a gáz egy részét a szán hátralökésére használja a fegyver, emiatt nyilvánvalóan hamarabb fogy ki a patron/tartály, és télen is kevésbé alkalmazható, ellenben sokkal élethűbb az egész fegyver. Sőt léteznek olyan változatok is, amikben töltényhüvelyekbe kell rakni a BB-t, és a lövés után a fegyver a hüvelyt kiveti magából. Látványos, de nem praktikus, mert nem olcsó egy hüvely és játék közben nehéz összeszedegetni és újratöltögetni.
A GNB fegyverekben nincs szánhátrasiklás, így lövéskor a gáz csak a BB mozgatására szolgál. Tovább bírja egy töltés, hidegben is megbízhatóbb.
Ömm, remélem nagyjából választ adtam a kérdésre.
Kicsit összekavartam:
Az ELEKTROMOS fegyverek előnye, hogy nem befolyásolja a hőmérséklet a működést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!