TheGeri kérdése:

Judo vagy MMA?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az első egy küzdősport, a második viszont egy versenyzéshez alkotott szabályrendszer, amiben több küzdősport és harcművészet technikáit is lehet alkalmazni, például a judoban tanultakat. MMA-zni nem lehet csak úgy, több éves jártasság kell hozzá lehetőleg egynél több küzdősportban.

A judo önmagában nem elég komplex az MMA-hoz mert nem tartalmaz ütéseket rúgásokat.

2013. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

köszönjök a menetrendszerű "azememáj egy szabályrendszer" baromságot. nem az.


azért hozták létre, hogy összemérjék a különböző stílusokat eredetileg, innen a név, de az utóbbi 15 évben nem volt stílusharc az mma-ban. rövid úton kiderült hogy a BJJ megkerülhetetlen, és birkó meg a box kulcsfontosságú, és nem árt ismerni a thai rúgótchnikákat. minden más ment a levesbe.


a mai harcosok egy vegyes BJJ-re bírkózásra és boxra épülő katyvaszt űznek, ez az MMA, küzdősport, de nem szabályrendszer.

2013. ápr. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Érdekes, ha nem szabályrendszer.. akkor nyilván letális sérülésekkel végződnek a versenyek. Hiszen ha nincs szabály, akkor a túlélő győz. Fogvesztéssel, nyaktöréssel, kiherélten.


Talán mégis egy verseny szabályzat, ahol meg van határozva a védőfelszerelés, a támadható testfelületek és a használható technikák.

2013. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nincsenek saját technikái. Saját szabályrendszere van csak. Azt hiszem a K-1 is ilyen.


Ne szedjétek le a fejem de én abban a hitben éltem hogy MMA-t önállóan nem tanítanak hanem különböző küzdősportokat/HMeket kell hozzá elsajátítani.Ezért tartottam fontosnak megkülönböztetni. Bár logikus hogy ha megvan a kereslet az MMA tanulásra akkor a kínálat is megjelenik, innentől pedig tényleg önálló küzdősport.

2013. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán mi az, hogy Judo vagy MMA?


Minek? Miért? Miért pont ez a kettő?



És akárhogyan sztáolják is egyesek, az MMA csak egy szabályrendszer. De ezt még a magyar MMA közvetítéseken is elmondják néha a kommentátorok. Az MMA egy nyílt szabályzat ami arról szól, hogy akármit is csinálsz, bemész és kipróbálod a tudásod más ellen. Elméletileg egyelőek az esélyek, mert ugye a karatés üthet,a judos meg dobhat kedvére. Gyakorlatilag a Brazil Jiu Jitsu - ami lényegében egy koshen judo származék, ami igazából egy változata a kodokan judo-nak, ami meg természetesen Kito-ryu és Tenjin Shin'yo-ryu Jujutsu keverék, noha a földharcot tekintve inkább utóbbi - uralja a mezőnyt. De attól még az MMA-nak ma is arról kellene szólnia, mint régen, hogy te ninjutsu-zul, én shaolin kung fu-zom, nézzük melyikünk tudja jobban "eladni" a saját stílusát azonos feltételek között. Ilyen, hogy MMA edzés nincs még amerikában sem, legfeljebb MMA jellegű felkészítés, amikor egy más stabil alapokkal rendelkező küzdősportolónak külön mesterek segítenek kiküszöbölni a hiányosságait, és felszínre hozni az előnyeit a küzdelemben.

Magyarországon nagyjából abból áll az "MMA edzés", hogy egy BJJ/Birkózás/Judo és egy Karate/Kick Box/Thai Boksz edző összeáll és oktatja a jónépet, természetesen nem kevés összegért.

2013. ápr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ok, akkor a k1 sem küzdősport, hanem szabályrendszer. a kosárlabda sem csapatsport, hanem szabályrendszer. a forma 1 sem technikai sport, hanem szabályrendszer. akkor nincs is sport, se sportág, sőt sportolók sincsenek.


de akkor azt mondjátok el nekem, nagyokosok, ha az mma szabályrendszer, akkor hogy lehet, hogy a különböző MMA szervezeteknek más szabályrendszereik vannak?

2013. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát ez egy roppant fontos vita :D

A kérdező kiegészíthetné a kérdést, mert nem tudni hogy pontosan mit akar vele. Ha az a kérdés hogy melyik meccseket szeretjük nézni, akkor felesleges erről vitázni. De ha az a kérdés hogy ő melyiket kezdje el, akkor továbbra is fontosnak tartom megkülönböztetni az MMA-t a többi küzdősporttól, azt ugyanis nem lehet csak úgy elkezdeni. Vagy nem érdemes, küzdősportokban való jártasság nélkül. A wikin egyébként a szabályrendszer és a küzdősport elnevezés is megtalálható rá.

Olyan ez mintha lenne egy kevert labdajátékok, aztán vitatkozhatnánk hogy az önálló sport e vagy csak egy tucat meglévő sporthoz alkottak közös szabályrendszereket. De szerintem felesleges :P

2013. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, a K1 is egy szabályrendszer, pontosan.

A kosárlabda miért is lenne szabályrendszer? Vagy a Fomra-1? Mindkettőnekmegvannak a maga jellegzetességei. A kosárlabdának például már a labdakezelési technikája is sajátos, vannak benne önálló mozgáskultura-beli elemek, amik pl nincsenek meg fociban. A Forma-1 is speciális szabályzattal dolgozik ugyan, de megvannak benne azok a márnöki, motortechnikai elemek, amitől egy forma 1-es autó forma 1-es autó lesz, nem pedig rally, vagy drift autó. Hozzáteszem, a Rally is amolyan technikai szabályrendszer, hiszen rally autó, mint olyan tudtommal nem létezik. Hanem már meglévő autómárkák modeljeit készítik föl rally versenyekre. Ezen a ponton azt hiszem a rally rokon az MMA-val.

Hiszen az MMA-ban sincsenek külön MMA edzések, vagy olyan stílus, hogy "MMA". Ha megnézed a ketrecharcosok adatlapjait, nem írnak olyan, hogy a "küzdőstílusa MMA". Ahogy nincsenek külön MMA-technikák sem. Minden harctechnika, ami az MMA-ban használatos, valójában küzdősportnak a technikája, általában a birkózás, BJJ, judo, sambo, box, kick box, karate és muay thai technikák. De láttam például Capoeirást is MMA küzdelemben, márpedig ő biztos nem olyat tanult, hogy "MMA".

Az MMA is szabályzat, egy versenyfajta akárcsak a Rally. És igen, vannak különböző MMA szervezetek, amik kissé átfogalmazzék a szabályokat. De az MMA határain beül. Ha például a UFC kitalálná, hogy kiveszi a földharcot a szabályzatból, akkor az már jogosan nem MMA lenne, hanem mondjuk K-1. De például a Muay Thai küzdelmeknél is van olyan szervezet, ahol versenyeken használhatóak a könyöktechnikák, és van olyan, ahol nem. De az attól még Muay Thai marad. Az Aikido-nak is rengeteg szervezete van, különböző vizsgaanyaggal, de az attól még Aikido.

Az MMA is a sok szervezet ellenére az ami, vagyis szabályrendszer...

2013. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
... és mindettől még az MMA jópofa dolog, és semmi gond nincs azzal, hogy szabályrendszer!
2013. ápr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne mondtam, hogy nem az. Én kifejezetten szeretem nézni, speciel Aoki Shinya a kedvenc harcosom.
2013. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!