Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az internetről el lehet...

Az internetről el lehet sajátítani pár Judo mozdulatot?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. És a barátnődet le is nyűgözheted vele, másra nem lesz jó :)
2013. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jó leírással, és egy edzőtárssal, az alap karfeszítéseket, gáncsokat, dobásokat lazán el lehet sajátítani, de nagymester nem lesz belőled:)

de pl haveromnak 1* mutattam meg agy karfeszítést begyakorolta rajtam, és még 3 év múlva is lazán beadta kis nemzetiségin mikor betaláltak bennünket.

2013. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha már legalább 2-3 éve judo-zol vagy jujitsu-zol, tehát úgyahogy megtudod figyelni, hol, mitől működhet a technika; emellett még el is magyarázzák részletesen a videóban, plusz vannak edzőpartneredi, megfelelő felszerelésed (dogi, tatami) akkor igen, el lehet sajátítani néhány módszert, nekem is sikerült már. Noha nagyon favágó módszere ez a tanulásnak, és csak nagyon sok gyakorlással lehet jóra csiszolni.


Ha viszont minimális, vagy semmilyen előképzéssel, homemade akarsz ilyesmit elsajátítani, az nem nagyon fog menni. Azért mondtam, hogy legyen minimum 2 év edzésmúltad (és lehetőleg ne, a "10 éve csináltam öt évesen" kategória) hogy meglegyen az alap mozgáskultúrád. Tudd, hogy mi-mitől működik az ilyen helyzetekben, a tapasztalat segít, hogy meglásd a kritikus pontokat.

Edzésmúlt nélkül, önállóan hiába próbálkozol, csak maszatolás lesz belőle...

2013. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nem. Szerintem ha érdekel a téma menj el ezdésekre.....a közeledben biztos van egy edzès.

Amugy ott ugyis gyorsan belrázódsz és elsajátíthatsz jópàr technikát, bár azért fél-1 èv nem elég. Èn 7éve judozom ès most éreztem rá igazán, bár ez tőled fűgg.

(Azért ajálom a dozsoban az edzést meert ott van edző aki sokat tud segíteni, ezenkívűl ott van tatami (judo szőnyeg) ès ez feltétlen szükséges. Neked meg csak egy judogit (judo ruha) kell beszerezned, ez szinte bárhol megkaphtó.)

Sok sikert!!! :)

2013. márc. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dworkyll ***** válasza:
Nem. Partner nélkül biztos nem, és tatami sem ártana, ha állásharc-technikákról van szó. Földharc esetleg megúszható tatami nélkül, de partner oda is kéne. És nem a kishúgod. Ha tanulni/fejlődni akarsz, akkor legalább akkor partner kell, mint te vagy, de inkább nagyobb, és az se árt, ha tapasztaltabb. De az edzések jók, gyakorlatilag bárhol.
2013. márc. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy itt nincsen Judo.
2013. márc. 12. 15:20
 7/8 anonim válasza:
A 3. válasszal értek egyet! Ugyanis a Judo, mint minden más keleti harcművészet, a nevében hordozza a "művészet" szót! Ez egyben, egy életstílus is! Kell egy képzett partner, aki a "lényegét" tanítja meg! Ha nézed a mozdulatokat, csak a felszínt látod! Ha ÉRZED a mozdulatokat, akkor tudod alkalmazni hatékonyan, természetesen, az edzőteremben! :) Sok sikert! :)
2013. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a leg alapabb leg egyszerűbb dolgokat ha van kivel gyakorolni akkor meglehet de használni maximum olyan tudnád aki nem rendelkezik semmilyen kűzdősportbeli/harcművészeti múltal de még akkor se biztos.
2013. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!