Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy lehet kiütni egy embert...

Ibi racsis kérdése:

Hogy lehet kiütni egy embert 1 ütésel?

Figyelt kérdés
azt tudom tömeg szer gyorsulás egyenlő erő de én elég vékony vagyok szóval a tömeg kicsi de hogy javithatnék a gyorsuláson hogy edzek rá és még a kivitelezést is gyakorolni kelene mit csináljak? segitsetek kösz előre is a válaszokat

#ember #kiütés #ütésel?
2013. ápr. 8. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ütés erőssége sokkal inkább a technikán múlik. Csipőből kell indítani. Először tanulj meg rendesen ütni.

Utána (vagyis mellette inkább) persze fel kell edzened az ökleidet, hiszen ha nincs megerősödve a csont, akkor akár a saját kezedet törheted el. Na meg ugyebár a csuklót sem ártana megerősíteni, mert az is könnyedén megsérülhet, ha nem a megfelelő szögben ütsz, vagy gyenge a kezed. Végezz fekvőtámaszokat az öklödön. Ezzel már elkezded az ökleid feledzését, és erősíti a csuklódat.

Persze nem árt, ha erősítesz is kicsit, főleg olyan gyakorlatokat végezz, ami a robbanékonyságot fejleszti, hiszen ha egyetlen ütésből akarod megoldani a dolgot, akkor fontos, hogy egy pillanat alatt, gyorsan képes légy sok erőt mozgósítani.

Természetesen tudd, hogy hova üss. A legcélravezetőbb KO-pont az állkapocs, pontosabban az álcsúcs, illetve a halánték. De ha bezúzod az orrát, akkor is "kiütötted" hiszen egy jó ideig nem lesz harcképes, és te el fogsz tudni futni. Illetve kézéllel a nyakraszirtre mért ütés is kiüthet egy embert, de az veszélyes, mert ha komolyabb kárt okozol benne, akkor téged visznek el a rendőrök. Nagyon fontos, hogy pontos legyen az ütés. Hiszen ha elcseszed, jó eséllyel hiába töröd el az állkapcsát, ha a fogai beleállnak az öklödbe, akkor várhatsz egy kellemes fél napot a balesetin tetanusz oltásra.

Persze ez szerencse kérdése is, hiszen nem tudhatod, hogy az ellenfeled milyen jól bírja az ütéseket (ha pl. birkózó, akkor az veszet ügy, mert bivalyerős nyakuk van, ami elnyeli az ütés erejének nagy részét) na meg lehet, hogy az ütés lecsúszik, elveszted az egyensúkyod stb. Szóvl hiába vagy képes rá, szerencse is kell.


Azt hiszem, mondanom sem kell, hogy a fent említett készségek (hiszen kifejlesztendő készségekről beszélünk, nem valami "titkos tudásról" amit az akciós ninja dvd-n elsajátíthatsz) elsajátítása hosszú évekbe kerül, és a siker akkor sem garantált.


Talán kezdd azzal, hogy kiveszed a biliből a kezed, és álmodozás mellett elkezdesz boxolni, kettlebellezni, meg karatézni. És vegyél otthonra egy makiwarát, reflexlabdát, meg boxzsákot.

2013. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én karatézom,azt tudom h a láb tömege sokszorosa a kéznek

ha vki halántékon v nyakszirten rúgok ált úgy dől el mint egy zsák

sztem nem kell ettől jobb, ha akció van nem is szoktam ütni, csak a lábam használom, még a kettős fedezéket is szétrúgom amit ált a boxolók használnak...

2013. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
pl hátulról...
2013. ápr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ideje benézni egy Thai box edzésre ;) Akit egy ütéssel ki lehet ütni az valószínűleg nem is fog gondot okozni, de esetleg nézhetnél pár UFC videót is, aki egy kicsit is tud verekedni azt elég kis eséllyel ütöd ki elsőre, szóval lehet ,hogy napi pára óra futással jobban járnál ahelyett ,hogy a kiütést akarod megtanulni, amúgy esetleg a gégét megpróbálhatod csak azért ahoz is kell némi "gyakorlás" másrészt azért egy emberölés nem játék. Ha ennyire félsz gáz spray, esetleg pisztoly vagy kés ,de a kést is megkell taulni rendesen használni nem az internetről meg a kommandós filmekből kell megtanulni, viccesen hangzik ,de a romák közt akad jópár aki ügyesen bánik vele. Bár ők azok akik leginkább veszélyt is jelentenek ránk. Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge.. tudjátok.
2013. ápr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azt meg hozzátenném ,hogy a fizikai rész csak egy dolog, stresszhelyzetben valóban létezik az "üss vagy fuss" szóval az sem árt ha tudod magad irányítani, szuperhős meg ne akarj lenni a legjobb nem lehetsz ahogy senkisem, a szerencsén is múllik dolog, akár a fociban. Természetesen ha eljársz kondizni, küzdősportra azzal már nagyon megnöveled az esélyeid. Hajrá!
2013. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a segitséget sokat segitetetek de még azt szeretném hogy a csukló erősitésére még mit lehet ja és még egy a karatistának : és ha nem elég gyors a lábam hogy fejen rugjam akkor mit csináljak hogy lehet erre a gyorsaságra edzeni???
2013. ápr. 9. 20:32
 7/7 anonim válasza:
#1 én dühömbe beleütöttem a falba.1 hónapig gipszben volt a kezem mert eltört az ujjam
2019. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!