Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Gyúrástól, súlyzós guggolástól...

Gyúrástól, súlyzós guggolástól fáj egy kicsit a hátam, de inkább sajog, többi lent!? 17/F

Figyelt kérdés

Szval, 4 hete kondizok hetente 5ször, és megfájdult egy kicsit a hátam/gerincem, nem nagyon, inkább csak sajog, valószínű h nem csináltam helyesen a gyakorlatokat. Először is, nem "nagy" súly ugyan az 50 kiló tárcsasúly a guggolásnál, de mivel még nem volt hozzászokva a hátam lehet ez cseszte meg? A guggolásnál mindig odafigyelek a helyességre!

Két hete tudom pontosan, h azért kezdett el fájni mert nem végeztem helyesen a fej fölé nyomást. Utána szerdától kihagytam a gyakorlatokat. Most héten hétfőn a válledzés és kedden a lábedzésnél sem fájt a hátam, odafigyeltem a gyakorlatok helyes elvégzésére, de szerdán már a hát program után sajgott egy kicsit, ma pedig bicepszezésnél, ahogy a rúdat tartottam és bicepszre edzettem először belenyilallott, utána már semmi, és edzés végén úgy éreztem a hátamat mint mikor vki egész nap sétál és elfárad a gerince, de enyhébb fájdalom ez mint az azelőtt napi. Magától elmúlik majd, hozzá fog szokni a hátam? ismétlem nem annyira nagy fájdalom, de nem akarom h komolyabb bajom legyen ebből, ha a gyakorlatokat megpróbálom elvégezni helyesen, akkor elvileg nem lehet gondom vele még ha nagy súllyal guggolok is és ez terheli meg?


2013. febr. 7. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:

hogyan szokna hozzá,hogyan erősödne ha nem edzel gerincfeszítőre,alsó hátra?

végül a gerincfeszítő csak a test egyik legfontosabb izma,de jah,b@szni rá.

szóval hiába csinálod szuper szabályosan a gyakorlatokat,azok akkor sem célzottan oda mennek,ahol neked elsődlegesen erősödnöd kellene a gerincfeszítőre,alsó hátra.

amivel erősítheted az a kettlebell meg a híd,vagy a gerinctorna.

2013. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyenge a derekad és nagy súlyokat használsz hozzá képest.

Nagyon ajánlott a hiperextenzió gyakorlat minden,vagy minden második edzésen.

[link]

Ezenkívül a híd is ajánlott.

Szerintem a heti 5 edzés elég sok,főleg kezdőként.

2013. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

első válaszoló: ki a fene mondta hogy nem edzek alsó hátra?? a szerdai hát program része! hiperhajlítással, simán + súllyal is, és hajlított lábú felhúzásnál is edzem 5 szériában, 46 kilóval, ezt kétszer.

második válaszoló: ezen adatok mellett is az lehet a gond h gyenge? hmm, akkor beiktatok minden nap 5x10 hiperhajlítást, hátha jobb lesz.

2013. febr. 7. 21:23
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok abszolút kezdő! már régebb is gyúrtam, bár nem volt hol, mikor, ezért nem tudtam sokáig és rendesen edzeni.

Most jan 10 től fogtam neki rendszerességgel.

Hátra sem volt honnan levegyem azt az 50 kilót, így azért gyanakszok arra hogy nagyon egyből érte ez a terhelés a gerincet.

2013. febr. 7. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Értem.De még mindig gyengének gondolom(az egész felsőtestet stabilizálja,plusz a súly amit fogsz,nagy terhelés)

Az is probléma lehet,hogy például álló bicepsznél mozog a derék.

Dőlj neki valaminek.

2013. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Póti Norbert válasza:
Helló. Nekem az lenne a kérdésem hogy hány kiló vagy? Rúddal együtt 50kg a súly? Nem tudom hány kiló vagy, de nekem az a véleményem hogy sok az az 50kg. Inkább a többi láb gyakorlatot erőltesd főleg a lábtolót. A guggolást nagyon meg kell tanulni. 4 hét alatt nem hiszem hogy meg tanultad még. Nem számít hogy ha csak 2 10-es van a rúdon. Ne foglalkozz azzal aki azt mondja hogy kevés. A hát gyakorlatnál pedig kerüld az evezést egy darabig. Bicepsznél pedig az egyenes és a francia rudat. Csinálj helyette koncentráltat ülve vagy scott padot. Magyarul amit állva kell bicepsznél azt hagy egy darabig. Ha érzed hogy sokkal jobb már a derekad akkor csinálhatod a többit is de figyelj hogy arra hogy nem a súly számít hanem hogy érzed-e az adott izmot. Csak szabályosan. Tudok ajánlani egy jó bemelegítő krémet.( Nicoflex ) Gyógyszertárba lehet venni 800 forint. Guggolásnál kend be a derekad. Remélem tudtam valamennyit segíteni.
2013. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat! még ide írom, hogy nem a derekam fáj, hanem fentebb a gerinc, kb annyira mint mikor a sok hajlástól elfárad egy könnyebb munka után.

67 kiló vagyok, az az 50 kiló (rúddal) meg úgy van h, a guggolást piramisba nyomom 36 kilóval 10 et, 40 el 9-et, 46/8, 50/7, 56/6. Előtte 16 kg al guggulok 20 at bemelegítésnek + ezután jön a kitörés 10-10 kilóval a kézbe 5x10, és a merevlábú felhúzás 40 kióval. Na most, hétről hétre erősebb az izmom, egy órás erős láb program után sem érzem annyira az izmot, és a többi izommal is úgy vagyok mostmár, ezért próbálok minél több súlyt pakolni a rúdra, am meg bírnám már a nagyobb izomcsoportokra több kilóval is, de nem akartam még annyira egyből sokat rápakolni, pl a felhúzások, hátra meg lábbicepszre 50-54 kilóval is mennének, bár nemtudom, lehet h ez a felhúzás cseszi most a legjobban a gerincem (szerintem). Vélemény?

Otthon kialakítottam magamnak egy konditermet, házilag gyártott multifunkciós paddal, úgyhogy nincs lehetőségem annyira lefárasztani a lábat más gyakorlattal..

Nem szivesen veszek le a súlyból, de ha ez segít, akkor csinálok csak 30 kilóval kb 10x10 et lábra, + a többi, és az alsó hátam megpróbálom felhozni 30 ismétléses szériákkal napi hiperhajlítással.

2013. febr. 8. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:

ha fentebb fáj,akkor ahhoz a híd kell.

a hiper h inkább az alsó részre megy.

2013. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!