Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lehet hogy eltört a kezem?

Lehet hogy eltört a kezem?

Figyelt kérdés
Down Hill kerós vagyok és ez elég sok eséssel jár, kb 1hónapja elestem és nem bírtam mozgatni a kezem, csak nagyon kicsit és iszonyatosan fájt+be volt dagadva másnap elmentem röntgenre de aztmondták, hogy nem látnak törést a röntgenen, de még így egy hónap után sem birok ránehezkedni, de már birom mozgatni. Múlthéten a háziorvos visszaküldött röntgenre és azt mondta hogy a friss törést nem mindig mutatja ki a röntgen. Lehet hogy el volt törve és rosszul forrt össze, vagy csak egy zúzódás miatt fáj még mostis ha ránehezkedek a tenyeremre?

2012. dec. 26. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy rá az esély hogy el volt törve.

Mikor nekem tört el, nem is gondoltam hogy el van törve, mert annak ellenére, hogy használhatatlan volt a kezem, annyira nem fájt, mint ahogy gondoltam hogy egy törés fáj.

Két nap elteltével vettek rá hogy menjek már be a kórházba, szóval kimutatta a röntgen.


Ha nem áll furán, akkor csak nem forrt össze annyira bénán, de ha mégis elcsúszott a csont, és szabálytalan módon tört el, akkor valszeg újra fogják törni, hogy szépen összeilleszthessék.


Szerintem röntgeneztesd meg mégegyszer, hogy lássák, mi újság odabent.

És óvatosan a downhill-el :)

2012. dec. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát próbálok óvatos lenni :-) és te a gipsz levétele után azonnal úgy tudtad használni és erőltetni a kezed, mint törés előtt?
2012. dec. 26. 02:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. Sőt, mikor még rajta volt, már akkor éreztem hogy meggyógyult, a vége felé már csak annyi bajom volt hogy iszonyatosan viszketett a gipsz alatt, nyúlkáltam be alá vonalzóval, meg mindennel ami a kezem ügyébe került :D


Eszembe jutott valami. Az esés utáni napokban nem volt olyan, hogy ha lefelé tartottad a kezed, zsibbadást éreztél? Az is a törés tipikus jele. Egy fura fájós zsibbadás a vér beáramlása hatására.

2012. dec. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
fú hát igazából akár hogy tartottam kibirhatatlanul fát, még aludnisem bírtam és még a telefonomatsem bírtam felemelni. szerintemis azlesz a jeg jobb ha megint megröntgeneztetem :-/ és ha rosszul van összeforrva hogy törik el megint?
2012. dec. 26. 13:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt elmondja egy doki: [link]
2012. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem négyszer tört a karom és mondta az orvos, hogy a gipsz levétele még nem jelenti azt hogy 100%-ig összeforrt, utána még minimum egy év(amúgy meg 6 hétig volt rajtam mind a négy alkalommal)
2012. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
na hát elmentem röntgenre és most kiderült h haránt törésem van 10hónapig gipsz :S 2hét múlva kontroll és ha nem kezd összeforrni akkor műtik a honvéd kórházban
2012. dec. 27. 14:14
 8/8 anonim válasza:
Na mi lett?Úristen 10 hónap???
2016. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!