Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek is a thai box a...

Szerintetek is a thai box a legjobb stílus a világon?

Figyelt kérdés

üt és rúg, könyököl térdel, egyszerűen verhetetlen

ha egy birkózó ki akarja dönteni, fejbe térdeli, bokszolót földre küldi egy combossal, kick bokszost megtérdeli, kung-fusokról ,karatésokról nem is beszélve

szerintetek is?



2012. dec. 21. 22:07
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
75%

Tisztázzunk 1-2 dolgot


Fél év alatt egy nagy méretes lóhímtagot tudsz megtanulni nem a thaiboxot.2 évig jártam és még így is millió dolgot fel tudnék sorolni amiben fejlődhettem volna!Megelőzöm a béna vagy dumákat,voltam versenyeken is amiken egy kivételével mind első lettem.Sajnos abba kellett hagynom,mert feltették a fogszabályzóm :(


A másik dolog,ne becsüld le soha az ellenfeled,ha birkózik,karatézik,vagy ő volt a tápiópusztai kocsmaibunyók koronázatlan királya,akkor sem.Tudnék mutatni olyan karatést aki azelőtt csomót kötne rád,hogy megmozdulsz!


Mindennek megvan a az előnye és a hátránya!Egy birkózót lehet,hogy fejbe rúgsz háromszor,de ha az megfog,akkor el nem enged,földhöz vág úgy hogy megnyekkensz.


Sorolhatjuk a küzdősportokat,érvelhetünk mindegyik mellett és ellen,de nincs olyan,hogy legjobb!Mindegyik másban jó!


Neked ez tetszik a legjobban és kész,attól még nem kell leszólni és alábecsülni a többit!!!


Azt még hozzáteszem,hogy magyarországon a thaibox oktatás szerintem igen alacsony szinten van.Nem kell általánosítani,mert vannak igen komoly edzők,akik thai földön tökéletesítették a tudásukat stb...Szerintem nem kell megneveznem kire gondolok,mert mindenki rájött magától aki csak egy kicsit is képben van a témában.

2012. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
50%

Én például régóta kung fu-zom birkóztam is a kickboxoltam is.

Te nagyon meggondolatlan lehetsz egy stílust sose ítélj el

mert akkor a vezetőiket is elítéled akiknek a seggét is kinyalhatod.Kung fu is üt rúg könnyököl ráadásul véd is olyan kéztartásokkal amelyeket csak akkor fogsz látni ha már késő lesz.Hidd el nekem ez tejesen emberfüggő .Voltam már thaibox edzésen is .Muay-Thai eddzések az én kung fu

valamint a mestereim eddzése színvonalába se értek.

A elmondom hogy a birkózók az utcán nem birkózni fognak .

Én sem ítélek el egy stílust sem de a kung-fu valjuk be

több 1000 fajtája van ebből jó esetben 5-öt ismersz

abból 3 helyen rosszul eddzenek tehát 997-et elítélsz mert írod hogy nem is beszélve. Silatot nem soroltad pedig az véleményem szerint a legkidolgozottabb.Semmit nem értesz a témához .Kung fu-soknak eddzetek a csontjaik szóval semmit nem ér a combossal!Kick-boxos lehet ügyesebb,gyorsabb,okosabb,erőseb,tapasztaltabb a thai-boxosnál szóval rossz a kérdés .Szerintem nem a legjobb stílus mert ilyen nincs ,hogy legjobb stílus ja és kicsit nagyképű vagy árt bocs.

2012. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
91%
Istenem, megint egy kis csíra, aki lent volt 4 edzésen, és már istennek hiszi magát! Akkor legyen nagy pofád kis kukac, ha legalább 1000 edzésen lent voltál már, addig meg kuss a neved kiscsicska! De elegem van már, hogy ez a divat tájboksz csak úgy ontja ki magából a nagyképű kis majmokat!
2013. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Na jó.. azért ők is hagy éljenek :)
2013. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

(vagy túlzottan magabiztos).


Nem, ha betörjük egymás koponyáját, akkor alsóhangon is primitív szánalmas állatok vagyunk, akik a versengésen és a "megmutatomkivagyok"-on kívül mást nem tudnak, és baromira össze fognak pakolni.

2013. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 aikiboxer ***** válasza:
100%
TáplálkozásHarcműves: +1
2013. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen csira volnál, mert kapnál vagy 6-7 évet, bent meg kiskutya lennél az életfogytiglanosok mellett:)
2013. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Kimoderáltan már nehezen törögeti mások koponyáját! De akkor most leírom kevésbé indulatosan, hogy mi bánt. Kiskorom óta foglalkozom harcművészetekkel/küzdősportokkal, vagyis már több mint 20 éve. Évekig judoztam, kyokushin karatézom, mellette kempozom, de gyakorolom az aikidot is, mert szeretem a mozgását. Mikor kicsi voltam, és megtudták, hogy miket űzök, akkor jött a "most akkor jól lekaratézhatnál, mint Bruce Lee(sic!)" szöveg -amely teljesen ártalmatlan volt, vagy csak tiszteltek. Középsuliban hasonlókép volt. Voltak más karatésok, akik tiszteltek minket, mert tudták, hogy kyo-n rendesen megdolgoztatnak, de a beszélgetéseink velük többnyire arról szóltak, hogy tapasztalatot, technikát cseréltünk, megbeszéltük mi a közös, mi az eltérő a harcművészeteinkben. Aztán jött az egyetem, a munka, mellette ki kellett hagynom néhány évet, most azonban már ismét folytatom ott, ahol abbahagytam. Azonban, amikor visszatértem a harcművészetekhez, lesújtó kép fogadott: fiatalok azon szájkaratéznak, hogy ki ver ki sz**rá, hogy melyik a legyőzhetetlen stílus, hogy ezt vagy azt ne csináld, mert sz*r, meg betöröm koponyád mer' múájtájolok! A másik kedvencem, hogy mindegyik mma-zni akar! Szeretnének egy szabályrendszert megtanulni? Mást se hallok, minthogy "greplingelni" akarnak, mintha ez olyan újdonság lenne, csak mert néhány éve nagy divat lett ez az mma, meg a bjj, meg a májtáj stb. Az a legbosszantóbb számomra, hogy ezek a kis senkik kiállnak, és kijelentik, hogy márpedig a tájbox a legjobb és kész! Hűha, és ez azt jelenti, hogy egy éve májtájjal leversz valakit, aki 10 éve karatézik? Hogy egy év bjj-vel lenyomsz egy 10 éve judozó embert? Mert a szövegetek alapján nekem ez jön le. Amikor tizenéves voltam, és a sensei-ünk megtudta, hogy valaki rajolt odakinn, azt először jól elverte, aztán kirúgta az edzésről. Mi azt tanultuk, hogy kemény edzéssel és kitartással leszünk erősek, nem pedig azért, mert a karate ezen ágát űzzük. Ez pedig egy fokozatos folyamat, amit az ember évek alatt épít fel, és nem az, hogy egy év alatt már legyőzhetetlennek érezzük magunkat! Végezetül, a Kérdező kérdésére válaszolva: nincs legjobb stílus a világon. Az a legjobb stílus, amit kialakítasz, és általa verhetetlen leszel, de be kell látnod, hogy csak az edzés, az akarat tesz erősebbé, és nem a stílus, amit űzöl! Fogadd meg tanácsul Sosai Oyama egy mondását: "Aki sokat izzad békében, keveset izzad háborúban!"
2013. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Kérdező Te igen ostoba vagy! Sok Tony Jaa-s filmet nézel! Nesze itt egy videó ahol egy kötöttfogású(!) birkózó kitapossa a belét egy thai boxolónak.


[link]

2013. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
45%

A 21:40-es válaszoló vagyok aki a "birkózás vs muay thai" videót linkelte.

Annyit hozzáfűznék még a dologhoz, hogy ez az a videó, ahol jól lehet látni, hogy hiába térdeli és hiába üti könyökkel a thai boxoló a birkózó fejét és nyakát, nem ér semmit. A birkózóknak annyira erős a nyakuk, hogy levezetik a fejre mért ütések erejének a nagy részét. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet kiütni egy birkózót, viszont igen nehéz. Az én bokszedzőm is megmondta, hogy jó a boksz, de a karfiolfülűekkel eszetekbe se jusson bele kötni.



Én muay thai-oztam 2,5 évig és bokszolok 4 éve, szóval ismerem mind a kettőt. Én az ökölvívást ajánlom.

A thai box az kemény sport, ez igaz. Csak nem tanulsz meg majd normálisan verekedni. Az még hagyján, hogy ütni nem fogsz megtanulni, de még védekezni sem, és mozogni sem. A thai boxnak egy előnye van, szívós leszel tőle, ennyi.

Sablonos a mozgás nagyon, lép egyet, lecövekel, rúg egy combost, utána rúg egyet az ellenfél (a "változatosság" kedvéért, szintén combost), arrébb araszol mindkettő, újból combos adok-kapok, aztán hopp, egyik neki fut, rácsimpaszkodik az ellenfélre befogja az ellenfél fejét,(thai boxos szakzsargonnal mondva, ez a ún. klincselés) és elkezd térdelgetni, ami az esetek többségében mellé megy vagy levédik, a könyökös ugyanez. Ha könyökös betalál akkor aláírom nagyon tud pusztítani, viszont van egy bökkenő, a könyökütéseket csak közvetlen közelről lehet használni, ráadásul nehéz vele célozni, és nehéz felgyorsítani, sokkal könnyebb egy horgot, felütést megcsinálni és hatékonyabbak is, még akkor is ha nem pusztítanak akkorát. Arról nem is beszélve, hogy könyökütéseket nem fogsz igazán tanulni, mert versenyeken tilos. Védekezőtechnika pedig gyakorlatilag nincs is a thai boxba, vagy elkerülöd (na az elkerülés az, ami nem fog menni, mert oda lábmunka is kellene, de ez az ami nincs a thai boxba, csak araszolások vannak) az ütéseket/rúgásokat, vagy ki kell bírnod őket és vissza kell támadnod. Egyébként ez hiba, kell a jó védelem.

Lényegében csak a low-kick és a térdelés az, ami tényleg nagyon hatékony, na meg az hogy szívós leszel tőle, ennyi a muay thai tudománya. A muay thai egy igazán kemény sport, viszont nem más mint egy agyatlan ringbunyó, thai boxban az agy nem létfontosságú szerv. Rúgások sem akkora nagy számok a thai boxban, mert a combosokon kívüli rúgástechnikákat, jobban megtanítják savate-on, taekwondón és karatén. És ami még hátrány, a legtöbb támadó technika az állóhelyzetben hatékony (legtöbbet csak úgy tudod végrehajtani), mozgás közben nem tudod normálisan végre hajtani.

http://www.youtube.com/watch?v=H6b5nKkhfwM

Ezen a videón láthatod a thaiföldi muay thai-osok "mozgását", araszolnak, egy helyben rugdalják egymást, sétálgatnak egymás után. Bokszkesztyű pedig mi a f*sznak van rajtuk, ugyanis minek ha egyáltalán nem ütnek?


Miért jobb az ökölvívás? Lehet, hogy csak ütnek benne, de a bokszolóknál jobban senkik nem tudnak ütni (talán-talán egy NAGYON JÓ wing chun kung-fus venné fel a versenyt velük.)

Bokszban van normális védekezés, komoly támadás, kiváló lábmunka, és szintén szívós és kemény leszel tőle.

http://www.youtube.com/watch?v=bcRXu8PyZe8

Ezen a videón láthatod, hogy mennyivel jobb a védekezés és lábmunka az ökölvívásban

2013. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!