Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14éves cukorbeteg fiúnak...

14éves cukorbeteg fiúnak milyen küzdősportokat tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 11:02
 1/7 anonim válasza:
Szia, szerintem bármelyik küzdősportot be lehet vállalni, ha karban van tartva a cukor, persze nem versenyszerűen és agyonhajszolva magad. A sérülésekkel esetleg annyiban kell vigyázni, hogy lassabban gyógyulnak a sebek, de ez sem feltétlenül igaz. Cukorbetegként bátran élj úgy, mint a teljesen egészségesek, hiszen ha megkapod a szükséges inzulint és hozzá van igazítva az étkezésed, akkor semmiben nem különbözöl.
2012. dec. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Judo-t vagy kungfu-t kezdjem el?
2012. dec. 6. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Személyes preferencia, vagyis amelyik jobban tetszik.A Judo elég statikus, nagyrészt rövidek az "összecsapások", és nem árt ha van rajtad egy pici súly.A kung fu pedig pont az ellentéte, az a jó ha könnyű vagy, intenzív, kell hozzá a szufla.


Az hogy cukorbeteg vagy ne korlátozzon abban hogy azt csináld amit sz

2012. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A judot szeretném elkezdeni csak vékony vagyok.
2012. dec. 6. 15:05
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Miért pont a Judo.. semmi értelme, de te tudod. Biztos jár oda egy jó csaj, na megértem.. ;)


A cukorbetegségeden segíts először. Ha már a kungfut írtad, létezik hagyományos kínai gyógymód a cukorbetegségre, hozzá tartozik a megfelelő táplálkozás. Nyugaton a paleolit étrend mellett van teljesen jó esélyed a gyógyulásra, tünetmentességre, vagy a minimális gyógyszer szükségletre. Szerintem olyan edzést válassz, amivel hosszú távon is nyersz. Ami nem csak 'sport' vagy szórakozás, hanem önvédelmet, egészséget is ad. Ez az én értékrendem persze, Pesten a Wudang Shan Egyesület ezt igen komoly szinten biztosítja is.

2012. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy nem pest közelében lakom.
2012. dec. 7. 10:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Az étkezés bárhol megtanulható (ezt fontosabbnak tartom mint hogy végül milyen edzést csinálsz).


[link]


[link]

2012. dec. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!