Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Pusztakezes ütésnél minimum...

Aikiboxer kérdése:

Pusztakezes ütésnél minimum milyen vastag kesztyűre van szükség ahhoz, hogy ne törjön el az ember keze?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy ha valaki seikennel (ökölbe szorított kézzel) állon üt valakit, akkor jó eséllyel eltörik a keze. (Szerencsére még nem próbáltam.) Még akkor is, ha előtte feledzette. Bandázsban, 10 unciás bokszkesztyűben nyilván nem törik már a kéz. Szerintetek mi az a minimum, amely megvédi a kezet? Zselés bandázs? 6 unciás MMA kesztyű bandázs nélkül?

2012. szept. 21. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem sok összetevője van a dolognak.

10 unciás kesztyűben is eltörhet a kéz, ha mondjuk 10-12 meneten keresztül üt. Lásd legutóbb a Martinez-Chavez meccsen Martinez keze. A thai gyerekek meg csak bandázsban nyomják. Karate: tameshiwari csupasz ököllel (deszka, tégla, stb.)

Szóval, szerintem fontos azért az ütőfelület edzettsége, a helyes technika, meg a genetika ( csontsűrűség) is belejátszik.

2012. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ezért nem tudnék konkrét választ adni a kérdésedre. :) :)
2012. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A bandázs is megtartja már. A fej elmozdul, hiába csont nem lehet akkora nagy erőhatás. Már 2x kiütötted mire eltörne bandázzsal az öklöd tőle. Ha bika vagy akkor takarékoskodj annyit az erőddel, hogy ne szakítsd le a fejét és törd szét a kezed.


Karatésok feledzett ökle meg már nem törik el, puszta kézzel sem.

2012. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem hülyeség. Ismerek pár embert, akik már elég sok kocsmai/utcai bunyóban résztvettek és én is ütöttem már állon embert puszta kézzel (igaz, akkor még nem tudtam, hogy hogyan kell jól ütni), de még senkitől sem hallottam volna, hogy eltörött volna a keze mert állon vágott valakit, sőt, olyat, hogy az ütéstől megfájdult volna a keze is csak egyszer hallottam, de akkor is tenyérfájásról volt szó, mert kivételesen azzal ütött.
2012. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

általában akkor szokott eltörni,ha nem seikennel találod el,mivel az utolsó két ujj feletti résznél sokkal rosszabb az alátámasztása a maroknak,ott sokkal gyengébb.

amelyik ismerősömnek eltört,annak mindnek ott tört.

seiken törésről még nem hallottam.

ami gáz lehet csupasz kéznél,hogy az ellen foga megsértheti a bőrt,és elfertőződhet.

de utána kimosod,betadin és jó eséllyel nem lesz gond.

2012. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*rosszabb.

a kézfejcsont ferdén áll,nem vízszintesen,mint a seiken alatti kézfejcsontok,ezért törik könnyebben.

2012. szept. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet magyarázni mindenfélét itt, nekem sem tört el a kezem mikor hárman mentünk az utcán és hárman nekünk mentek, leütöttük őket gyomron, szájon és állom találtuk őket el. Kicsit piros lett ugyan az öklünk, de nem történt semmi vele, nem kell mindenfélét bemagyarázni...
2012. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2012. okt. 8. 09:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól van 7. válaszoló, nagy és tapasztalt harcos vagy :)
2012. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elárulnád, te is ilyen 60 kilós kungfu mester vagy? Hányszor kerültél már éles szituációba? Én sokáig éltem ilyen helyen ahol szinte mindennapos volt a harc. Kiváncsi lennék te ki vagy... És ahogy mondtad én tapasztalt vagyok. És mielőtt megkérdeznéd, igen az életemre is törtek már, nem egyszer.
2012. okt. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!