Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdő sprotok vannak?...

Milyen küzdő sprotok vannak? Olyanok amik meditációra épülnek? Ezeket hol lehet tanulni, mennyibe kerülnek az órák?

Figyelt kérdés

Fizikailag és lelkileg is eléggé legyengültem az elműlt időszakban (sosem voltam túl erős jellem). Gondoltam ez segíthet egyensúlyba hozni a dolgokat. Mit ajánlanátok?

18/L


2012. aug. 12. 12:15
 1/3 anonim válasza:

Szerintem max része a meditáció a kínai és japán "küzdősportoknak" de szerintem harcművészetekre gondoltál.

Kendo, karate, kung-fu de millió van még... hagy ne soroljuk fel neked. [link]

2012. aug. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy leültök 5 percre az úgynevezett meditációba, nem fog erősödni a lelked egy csöppet sem. A másik pedig ha rendesen csinálnál meditációt, azzal már fejlesztheted magadat, viszont lelkileg teljesen mind1, hogy fizikai vagy szellemi dologban merülsz el. A lényeg, hogy egyezzen a céljaiddal, el tudj benne méllyülni és fejleszd magad. Tehát én azt javaslom, hogy olyan sportot kezd el, ami erősít is céljaidnak megfelelően, viszont ne heti 2 edzésre, hanem akár 6 vagy több. Persze nem feltétlenül találod meg elsőre, de aza lényeg, hogy szeresd. És persze energia befektetés nélkül nem lesz eredmény, nincsenek csodaszerek vagy ami annak tűnik az csak rövid ideig hat.
2012. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Na szia,megpróbálok neked segíteni,mert nagyjából értem mire gondolsz(érzel),először is ne küzdősportot keress hanem harcművészetet,a kettő azért mégsem ugyanaz,most nem írom le miért,ha mindenféleképpen ilyesmit akarsz akkor az aikidot ajánlanám neked mert,itt nem fognak bántani ez az egyik leglágyabb stílus,igaz nem leszel tőle valami nagy harcos de,gondolom nem is az akarsz lenni,viszont ha jól megtanulod megfogod tudni magad védeni ami nagyon sokat számít,nehéz megtanulni,de szerintem talán ez a stílus ha mondhatom így a "leg"szellemibb,általában jó a közösség és nem kell hozzá nagy erő,stb...látom kaptál listát az első válszolótól,ez nagyon jó,de én belinkelem neked angolul mert legalább itt ki is van töltve esetleg majd fordítsd le az oldalt: [link] utána az aikidonak vagy válaszd amelyik neked a legszimpatikusabb,remélem tudtam segíteni,szia.
2012. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!