Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 13 vagyok és az az álmom hogy...

13 vagyok és az az álmom hogy parkouros leszek. Elvileg tanítják ezt itt Pécsen de hol? és hogy tudom velük megbeszélni hogy milegyen?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Tanulj inkább ninjutsu-t, ott is tanulnak ugrabugrálni. Valamint előbb fontos, hogy megtanulj esni, gurulni, tompítani, jól bukfencezni (többféle bukfenc). Vagy a capoeira is nagyon jó, mert ott megtanulsz cigánykerekezni két kézzel, majd fél kézzel, majd kéz nélkül, ráadásul ott szaltókat is tanulhatsz.


Én azt mondom, hogy először capoeira + ninjutsu (2-3 évig mindkettőt egyszerre), utána már ugrálhatsz a városba, meglesz a kellő alapod, ráadásul már egy-két látványosabb trükköt is tudsz majd nyomatni.


Egy kis capoeira ízelítő:

http://www.youtube.com/watch?v=6H0D8VaIli0


És egy kis ninjutsu ízelítő:

http://www.youtube.com/watch?v=Oc6pydrUtro

2012. aug. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de engem ez nem izgatt sajnos. engem az izgatt mikor egy falnak neki ugrasz és arról valamire meg ezek az akrobatikus ugrások.
2012. aug. 7. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Az odáig nem oké, hogy nem izgat. Viszont ez nem izgatás kérdése. Ugyanis ne gondold azt, hogy kapásból a neked tetsző látványos akrobatikus ugrásokat fogod megtanulni. Ha ezekkel próbálkozol rögtön akkor meg is érdemled, hogy eltörd a kezedet vagy lábadat.


Ha nem tudsz biztonságosan esni, tompítani és gurulni, akkor miből gondolod, hogy sikerülni fognak az extrém trükkök is? Tévedsz nagyon! Egyszer mennél le egy birkózó, judo, aikido, ninjutsu edzésre ne félj úgy odavágnának a tatamihoz (vagy birkózószőnyeghez), hogy alig kapnál levegőt, ráadásul csak kb. 1-1,5 méter magasról dobnának le. Még a szőnyegen is összetörnél. Ha a szőnyegen 1 méter magasról összetörsz, akkor gondolod 2-3 méter magasról szaltó után a betonra leérkezve nem törnél össze?


Én nem vagyok parkouros, viszont vannak haverjaim akik azok, ők is capoeirával vagy ninjutsuval kezdtek, előbb megtanultak tökéletesen tompítani, esni és gurulni majd szaltózni teremben szőnyegen (vagy tatamin), utána lehet nyomatni az utcán is. Ehhez nem elég lelkesnek lenni. Amúgy én birkózó vagyok, tudom mi az, hogy esni.


Én csak jó tanácsot akarok adni. Felőlem elkezdheted alapok nélkül is, viszont ha baj lesz akkor hisztizhetsz rendesen.

2012. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
lehet hogy igazad van. mennyi bekerül egy óra és mennyi idő alatt lehet megtanulni a legfontosabb dolgokat?
2012. aug. 7. 15:34
 5/6 anonim válasza:

én parkour-ozom és véleményem szerint nem kell kűzdősportra járnod ahoz hogy elkezdhess parkour-ozni. egy haverom sem járt semmiféle küzdősportra,és én sem. azt javaslom hogy írd be a googlebe hogy "parkour alapjai" vagy a parkour.trukkok.hu oldalon a "hogyan kezdjek el parkourozni" 'trükre'keress rá és ott választ találsz ;)

egyébként majd szép lassan fogsz fejlődni,egyre nagyobbat fogsz ugrani, magasabbat,nagyobb magasságokról leugrani stb. nem kell leszaltózni az elején rögtön 3 méterről . sőtt isten ments. ez életveszéjes is lenne. egyébként facebook on keresd meg azt a csoportot hogy "parkour hungary" ott majd segítenek és találsz pécsieket is remélhetőleg. és ezt a sportot csak ajánlani tudom ;) és egyet ne felejts el mert ez mindennek az alapja: gyakorolni gyakorolni gyakorolni...

2012. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösz de az elöző ember meggyőzöt.
2012. aug. 10. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!