Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hányféle KUNG-FU stílus...

Hányféle KUNG-FU stílus létezik és melyikre mik a jellemzők?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, hogy sokféle van. Na de hogy alakult ki ennyiféle? Melyikre mi a jellemző? Melyik a legjobb közülük?


Mert például a karaténak is sok fajtája van (pl: shotokan, wado-ryu, gojo-ryu, kyokushin, ashihara....stb.), de ott tulajdonképpen csak a nevük más, mert a legtöbb technika az szinte ugyanaz (pl: ugyanaz a mai geri, ugyanaz a gyako tsuki .....stb.)


De például a shaolin kung-fu és a wing chun kung-fu ahogy elnéztem teljesen más technikákat tartalmaz és más elven is működik. Nem hasonlítanak egymásra mégis mind a kettő kung-fu. A sok kung-fu stílusok közt mi az a valami ami minden kung-fuba megtalálható, és egyértelműen felismerhető hogy ez kung-fu? Mert például a japán harcművészetek lényegesen áttekinthetőbben vannak rendszerezve.


Amúgy melyik kung-fu stílust érdemes tanulni?



2012. ápr. 6. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokféle. Ha a kisebb ún. családi stílusokat is belevesszük, akkor közel 300 féle. Kína nagy ország, és volt pár száz évük az újabb és újabb stílusok kialakítására.

A karate pedig viszonylag fiatal harcművészet. Egyébként nem igaz, hogy ugyanolyanok, a goju-ryu pl. teljesen más, mint a shotokan (goju-ryu: szűkebb, magasabb állások, sokkal rövidebb küzdőtáv, sok köríves védés, stb.). Az igaz, hogy sok alaptechnika (pl. gyaku tsuki) szinte ugyanaz.

És, hogy melyiket érdemes tanulni? Mindig azt, ami az ember testalkatához, képességeihez, habitusához legjobban illik. Tehát, ha te pl. egy zömök, kottás gyerek vagy, akkor nem biztos, hogy a tai chi chuan a legjobb, hanem inkább egy erőteljesebb stílus, pl. Hung Gar. (Magyarul, nincs legjobb stílus, illetve bármelyik jó LEHET.)

2012. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hung Gar??? Ez meg miféle kung-fu stílus, sok féle kung-fu stílusról hallottam, de erről még speciel nem. Érdekes. Állítólag a Choy Li Fut Kung-fu is kemény és hatékony.
2012. ápr. 7. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Hung gar: http://www.youtube.com/watch?v=lP-acRbxwpc&feature=related

A Choy li fut is, amennyit eddig láttam, hallottam róla egy dinamikus, kemény stílus.

2012. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
HUng Gar es Choy Lay Fut DELI SHAOLIN (!) vagy Nanquan (deli okol) ez azert deli mert kina deli reszen alakult ki (ki gondolta volna :D) egy shaolin templomban Fujian kolostorban.Legtobbet a tigrist hasznaljak hung garba choy lay futban is de CLF nek sok korives utese van es nagy lenduletekkel ut..
2012. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy a Choy Li Fut az az északi shaolin és a déli shaolin technikák ötvözete + egyéni technikák amit az alapító kitalált és beleépített.
2012. ápr. 29. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondhatni elcsent par tehnikat onnan de latszik a mozgason a mely allas es karakterisztikus tehnikak mint a korives tehnikak amik mind Fujian-ra visszavezethetoek ami a deli shaolin.
2012. ápr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Es amikor elpusztittak a shaolin az 5 nagymester megmenekult es az egyiktol tanul a CLF alapitoja ezek mind deli stilus mesterei voltak Hung Gar,Wing Chun,Choy Lay Fut.Ezek mind deli stilusok mas tema hogy hogyan keveredett es szivta magaba az eszaki stilus jegyeit is :) remelem segitettem.
2012. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Bata Zoard!

Látom Te azért jól ismered a kung-fu témát.

Te milyen stílusú kung-fut űzöl és mióta, ha szabad tudnom? És mi a véleményed az északi shaolin kung-furól? Amúgy pedig mi a különbség az északi shaolin és a déli shaolin kung-fu között? Valamint szerinted melyik kung-fu stílust érdemes tanulni?

2012. ápr. 29. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:
En olyan stilust csinalok ami Magyarorszagon nem tanulhato de ha akarod privatban beszeljunk inkabb :)
2012. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!