Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Külföldön máshogy vannak a...

Külföldön máshogy vannak a Krav Maga szintek?

Figyelt kérdés

Neten nézegettem külföldi KM oldalakat, és látom, hogy itt a szinteknél volt B1,B2,B3,I1,I2 stb. Mo.-n ugyebár:


- P szintek: összesen 5

- G szintek: összesen 5

- Expert szintek: összesen 8

Az expert 6-7-8 szintek egyben Master I-II-III szintnek felelnek meg.


Oktatói szintek

Az IKMF Krav-Maga rendszerében számos oktatói forma létezik. Azzal, hogy egy tanuló G szintre sikeres vizsgát tesz, nem lesz automatikusan sem oktató, sem asszisztens oktató.


Az expert 2 szint az, ahol már kötelező az oktatói képzésen való részvétel.


Civil instruktor

Erre a képzésre általában minimálian P4 szinttel lehet bekerülni, instruktori ajánlással. A képzés hossza 3 hét, napi 8-12 órás oktatási napokkal számolva...


Kravjunior instruktor

Kizárólag már civil oktatói szintet teljesitők vehetnek ezen a képzésen részt.


Katonai instruktor

Civil oktatói szint a minimum követelmény, vagy speciális katonai egységek tagjai, akik már előképzettséggel rendelkeznek.


Rendőr instruktor

Civil oktatói szint a minimum követelmény, vagy speciális rendőriegységek tagjai, akik már előképzettséggel rendelkeznek.


SWAT instruktor

Civil oktatói szint a minimum követelmény, illetőleg rendőri vagy katonai oktatói végzettség.


VIP Protection instruktor

Civil oktatói szint a minimum követelmény, illetőleg rendőri vagy katonai oktatói végzettség.


Tehát az én kérdésem az, hogy akkor pl.: egy B3 minek felel meg?


2009. jún. 1. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Hello . A kérdésre nem tudom a választ biztosan , de vissza szeretnék kérdezni , hogy ha valaki 4 éven keresztül csinálja ezt a sportot és elmegy edzőtáborba, szemináriumokra , akkora 4 év alatt milyen szintet érhet el , illetve mennyi tudást sajátíthat el ?
2009. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hello!

Én is csak egy hónapja csinálom, de láttam olyat aki ott van már 3 éve. Pontosan nem emlékszem, hogy ők melyik szinten voltak, de hogy sokat tudtak az biztos! Szóval elég jól fejlődsz; én egy hónap alatt rengeteget tanultam! (Talán G2 volt? (G1től már tanítanak!)

2009. jún. 4. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Kössz én csak jövőre kezdem el , de kiváncsi voltam :):)
2009. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az szuper! Tetszeni fog!
2009. jún. 6. 07:02
 5/8 anonim ***** válasza:
hali!ha a szinteknek külföldön nem is ugyan az a neve de a szintek közti követelmények ugyan azok szerintem.legalábbis ha IKMF-nél tanulsz.a vizsgák között minimum 4hónapnak kell eltelnie hogy tovább tudjál lépni legalábbis magyarországon.de nem kötelező vizsgáznod.ha négy évig tanulsz és nem vizsgázól akkor nem vizsgázól és kész de ugyan azt tanulod mind aki vizsgázik csak neki lesz egy felvarrója.de hogy az a b1, b2 mi azt nem tudom.biztos KM?
2010. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, úgy olvastam. És ezt a szöveget is egy amcsi Krav-Maga oldalról szedtem le.
2010. jan. 25. 17:53
 7/8 A kérdező kommentje:
az utolsó kommentet javítanám... olyan rég néztem már ezt a topicot, hogy most hirtelen azt hittem, hogy az angolt raktam be. De nem ez a krav-maga.hu-ról van.
2010. jan. 25. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:

azért láthattál ilyet hogy B 2 meg a többit mer a krav magának több fajtája létezik van IKMF IKMA ... stb magyarországon még van az alapitók klubja de csak az IKMF nél van megkövetelve hogy minden instruktor (edző) nek pár évente vizsgáznia kell


az IKMF nél vannak a P G E szintek de hallotam olyan ról is hogy régen övrendszer volt ahogy akaratéban meg a judoban

2010. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!