Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Létezik lista a fegyvernek...

Létezik lista a fegyvernek minősülő sportokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyik haverral vitatkoztunk arról, hogy a bíróságon az aikido vajon fegyvernek minősülne e, ugyanis az aikido önvédelmi sport, mondjuk a kung-fu pedig küzdősport. Szerintem az lenne a logikus, ha csak a küzdősportok minősülnének fegyvernek és az önvédelmi sportok nem, de kíváncsi vagyok, hogy vajh erről mit mond a magyar jog, illetve, hogy létezik e lista ezekről a sportokról?


2011. dec. 26. 01:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

*9

"Hát, a támadás esetén elszenvedett sérülés felelősségét a támadó fél vállalja magára a jogtalan támadással. Korábban ezt nem láttam a jogszabályban, az egyik cikkben az áll, hogy ez az egyik legújabb módosítás. Vagyis a saját sérüléseiért, egészen addig, amíg nem viszi a védekező fél túlzásba a dolgot, a jogtalan támadó a felelős. Korábban volt egy passzus, ami kimondta, hogy a védekező által okozott sérülésnek arányban kell állnia a fenyegetés mértékével. Ezt most nem találtam meg, csak azt, hogy a védekezőnek lehetőség szerint addig szabad mennie, ami a veszély elhárításához elég. Elég faramuci megfogalmazás, mert nem mondja ki nyíltan az arányosságot."


Én anno láttam egy krav-magás önvédelmet oktató filmecskét is, abban viszont direkt kihangsúlyozták, hogy a veszélyt akkor tudod elhárítani, ha a támadó nem tud mozogni, pl ilyeneket mutattak be benne, hogy hogyan tudod eltörni a medencéjét, vagy hogy ha a földön van, akkor érdemes kicsit megrugdosni, mert akkor eltörnek a bordái, és nem tud esetleg üldözőbe venni, miután otthagyod, mert nem kap levegőt...


Érdekes a felfogásbeli különbség, mármint az aikido sokkal etikusabban bán el a támadóval, mint a krav-maga, legalábbis az aikidonál az is cél, hogy úgy védjük ki a támadást, hogy ne okozzunk komolyabb sérülést a támadónak, ha nem muszáj.

2011. dec. 28. 04:01
 12/16 A kérdező kommentje:

Az új alkotmányban alapjog lett az önvédelem, szóval innentől lényegtelen a kérdés, mert bármivel lehet védekezni és nem számít, hogy a védekezés arányban áll e a támadás mértékével. Legalábbis ezt írja a hirado.hu:

[link]


Végre valami pozitívum...

2012. jan. 5. 14:35
 13/16 anonim ***** válasza:
ÖÖÖ én nem aikidozom ,de ezt cáfolnám aikidonak eléggé egy olyan stílus ,hogy kivéded és akár meg is ölöd az ellenfeled . Spanom Aikidozik ha elkapja a kezem akkor 90 % ban olyan pózokba visz le ahonnan ha nem lenne a spanom még simán eltörné a kezem és a többi . Az önvédelem nem vicc , hogy kímélem az ellenfelem ,de azért legyőzöm . Komolyan kell venni és minél jobban hatástalanítani kell ha nem megölni . Bombát se úgy hatástalanítasz ,hogy elvágsz egy drótot és ha nem robbant fel akkor már fasza minden .
2012. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2011-12-27 20:57 azok akik kitalálták ezeket a jogszabályokat bevannak védve eléggé . A büdös életbe nem fog kelleni megvédeniük magukat .H
2012. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 dftgsgvghgev ***** válasza:

Hi. Hú, ez tényleg érdekes hír. Eddig azt hittem, hogy a BTK-ban már az új alkotmánnyal harmonizált szabályozás van. Mondjuk decemberben még a régi volt érvényben :D:D


OFF:

Full Contact, attól tartok, félreértesz. Amit könnyű, elismerem, mert sosem mondom el teljes egészében, hogy mit miért mondok :) Egy jó aikidoka tényleg veszélyes ellenfél, ezt egy percig sem vitatom.

2012. jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Rendben
2012. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!