Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a leghatásosabb stílus...

Melyik a leghatásosabb stílus utcai ÖNVÉDELEMRE?

Figyelt kérdés
És miért? Indokot is kérnék szépen.

2011. dec. 17. 09:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Carbon, komolyan ne vedd a fiút, csak szórakozik. nincs nője, nem ölték még meg, ilyen problémák lehetnek..


Lee, persze hogy nem sértettél meg. de én elfogult vagyok. és ha van pár nagy durranás a világon (Nagy Bumm, a Kerék, átláltszó melltartó, Jujutsu, Wudang kung-fu, Shaolin, indiai Első Harcművészetek) akkor ebből kiemelem a számomra legérdekesebbet. és elég ritka nagy durranás, bizony.

2011. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
De itt a kérdező azért kérdez,h több infót tudjon meg.Most homár kung fu-t kb. annyi helyen oktathatnak M.O.-n,mint Barantát.Szal az ilyen szintű válaszokkal a kedves kérdező nyugodtan kitörölheti a seggét.
2011. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értitek ugye? Ez a rákos a gyerek egy ún. Troll, aki azon élvezkedik, hogy a hülyeségével felcseszi mások agyát. Ti meg dühödten reagáltok, azaz szakszóval etetitek ezt a trollkodót (Don't feed the trolls!).

Ugyanakkor egyet kell vele értsek. Ez a rék stílus csupán egy görbe tükör. Sokan tényleg ezt csinálják, beírják az általuk tanult stílus nevét, és hogy ez a legjobb, meg csak ezt kell tanulni, persze sok felkiáltójellel a meggyőzés végett.

PL.: "A thai box a legjobb, a többi szar!!!!!444444!!!!NÉGYNÉGY!!!444!!!!!!!!!! Oszt szopol-e?"


Most az, hogy direkt ide íre egy nem is létező, és már hangzásra is nevetséges kung fu-t, csak növeli az irónia értékét. Nem kell rá haragudni szerintem, normális ember egyből leveszi, hogy egy ilyet nem lehet komolyan venni...

2011. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

a görbe tükör is jogos. viszont ez egy komoly téma, az én véleményem szerint nem ironizálni kell mondjuk a sz.arul oktatott küzdősportokkal és harcművészetekkel (ironizálni a politikával, magánemberekkel lehet, ilyen "idiótaságokkal") majd elszámolnak egyszer azok, akik komolyan veszik ezeket. eljöhet még az az idő, amikor lerombolják a kamu karatés dojókat, vagy a sza.rul oktatott egyéb harcmúvészetek edzéseit, mert megcsúfolják az eredetiket, amiknek a nevüket viselik.

az önvédelmi rendszerekre ez mondjuk nem igaz, azok maradhatnak viccek, szerintem.

2011. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A rák kung-fu az nem kamu, mert volt ilyen stílus régen. A shaolin tigris és kígyó stílusok technikáiból lett kifejlesztve, idegtámadásos harcművészet, hasonló mint a kyusho-jitsu.


Viszont a stílus már 500 éve kihalt! De 500 évvel ezelőtt, mikor még volt, akkor is nagyon-nagyon ritka HM volt, nagyon szűk réteg ismerte. Alig van róla írásos adat. Az egyik leghatékonyabb és legkülönlegesebb, valamint legritkább stílus. Ezt olvastam egy harcművészeti lexikonba róla! Az biztos, hogy a világon sehol sem oktatják már!!


A csávó, csak trollkodik!! ezért reklámozza itt!!!


Krisz

2011. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hehe....annyit találtam még a rák kung-furól, hogy valamilyen guggoló helyzetből, alacsonyan indít támadásokat.

Erős feledzett ujjak és csukló kell hozzá. Na meg valami olyan írást is találtam, hogy amikor kitalálták, akkor a shaolin saskarom, hong tigris és kígyó kéztechnikákból vették az ötleteket. Rúgásokat nem tartalmaz.

Ennyi infót tudtam róla marha nehezen, találni róla a neten. Angol nyelvű oldalakról és fórumokról. Az a baj belinkelni nem tudom, mert már nem találom (és elfelejtettem) az oldalakat, ahol találtam az infókat róla. Egy biztos, egy nagyon ritka stílus volt valamikor, és már 500 éve nincs, kihalt és kész. Írásos emlék nem maradt fenn róla túlzottan sok.


Késes Krisz

2011. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha valaki normálisan gyakorol a kispista-féle önvédelmi stílussal is megtudja védeni magát, aki nem gyakorol normálisan az tanulhat akármit, jobb esetben "csak" kocsonyássá verik az arcát, rosszabb esetben kicsit megműtik valami 30 centis haleffel.
2011. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
azért.. vannak olyan edzések, ahol majd jól azt hiszi a kedves leendő áldozat, hogy egész jó képességeket sajátít el, aztán egy 60 kilós nő kiütné és kirabolná utcán, ha véletlen egy olyan nővel találkozik aki ökölvív és épp ki akarja rabolni.. bár inkább leszúrni fogják, nem állon vágni :D
2011. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
atya ég ti mind olyan hülyék vagytok hogy az egyszerűen hihetetlen. nagyon eltért mindenki a témától és mindenki olyan hú de erősnek hiszi magát. Nem szájkaratésok tanácsa kell ide hanem komoly embereké. Kedves kérdező! Véleményem szerint ami neked kéne az az aikido vagy a wing tsun kung fu. A wing tsun kung fu NEM sz*r az aikidot ugyanúgy oktatják mint osakában,tokióban,budapesten,bukaresten. Ez a "csak akkor jó ha jól oktatják" szöveg már unalmas. Bátran próbáld ki az aikidot. Aikidon megtanulsz esni,fogásokból való szabadulásokat tanulsz megtanulsz fegyverek ellen védekezni,és még sok egyéb remek dolog :)
2012. jún. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan, mint az iskolában. A történelmet pl lehet nagyon szeretni, és egyenesen utálni is. Ez 90%-ban a tanártól függ. A matematika is ugyanaz az egész világon, mégis a tanáron, és annak módszertanán dönt túlnyomóan, hogy mennyire vagy képes megérteni és/vagy megszeretni a matekot. a nem csak a tanárokon múlna, akkor mindenkinek csak egyéni szorgalmon múlna az iskolai eredménye, és nem kellenének magántanárok azért mert az iskolai tanár "hülyén magyaráz". Hiába az anyag, és a tudás egységes, annak átadása már korántsem ugyanolyan a különböző osztályokban/iskolákban/országokban...
2012. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!