Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék downhillezni meg...

Szeretnék downhillezni meg van már az alap gépem de nem tudom hogy kezdjem a tanulási folyamatot?

Figyelt kérdés

János hegyen a Katlan, Gt, Dual Salon már kiválóan megy és gyorsan letudok menni rajtuk de pl Kápolna, Tündér az nem megy mert vannak benne számomra meredek szakaszok amiken nagyon félek hogy előre esek. Hogyan küzdjem le a félelmem ?

nem fully a gépem . de pl lépcsőkön lemegyek legyen az bármilyen úgy 1 -2 méteröl le is ugratok de ezek a nagyon meredek dolgok nem mennek hogy küzdjem le a félelmem ?


2009. máj. 13. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el pl a Sashegyi parkba, ha még nem voltál ott. Ott van kifejezetten dh-soknak kialakítva ugrató, törés, minden, ott szerintem valamennyire tudod fejleszteni magad.
2009. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kápolnánál is vannak olyan részek amelyik nem olyan vészes, folyamatosan próbálgasd magad és egyre meredekebbeken menj. Egyébként csak ránézésre beszarás, ha beindulsz és úgy próbálod mintha manuáloznál (persze nem annyira hátradőlve) akkor tuti nem fogsz esni.
2009. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a ötleteket

még János hegyen milyen "kőnyű " pályák vannak ?

2009. máj. 14. 07:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Van pár könnyű erre arra de így nehéz elmagyarázni. Amikor a fogassal mész felfelé ott úgyis utaznak veled útközben más dhsok, aztán aki szintén egyedül megy, szerintem megengedi hogy csatlakozz hozzá és mutat pár utat. Régen én is így kezdtem.
2009. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Aha köszönöm szépen a válaszokat


egyébként szerintem azért félek a meredekségtől mert egyszer már törtem el a kezem azért mert előre estem


Fully gépel könnyebb lejönni a hegyről ? mi az előnye a fully gépnek ?

2009. máj. 14. 20:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát a kéz törés biztos hátráltathat, de majd leküzdöd a félelmed idővel.

Igazság szerint a legtöbb dolog nem a bicón múlik hanem rajtad, minél régebb óta bicajozol annál inkább tudod kezelni a különböző helyzeteket, tudod hogy mikor hogy kell mozogni. De tény és való hogy ha fully géppel nyomod akkor az is valamennyire a segítségedre van. De a legtöbb nem a bicón hanem rajtad múlik. Gyakorolni gyakorolni gyakorolni aztán minden simán megy majd.

2009. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Hát ha már kápolnán vannak részek ahol félsz akkor nem tom ,mennyire illik hozzád a DH... :D
2009. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsi kisebb tévedésben éltem és azt hittem máshol van a kápolna :) de ott nemfélék csak a tündéren :)
2009. máj. 21. 09:37
 9/11 anonim válasza:
tündér se para, szerintem az elejére gondolsz ,hogy meredek vagy ilyesmi... szerintem teljesen 1szerű az is ,ott elesni szerintem nem is lehet ,de komolyan... meredek résznél ,meg helyezd hátra a súlypontod, és inkább az elsőféket használd,ne a hátsót mert az elsővel tudod igazából a tempót szabályozni ,a hátsó csak blokkkolja a kereket... ha van jó gumid ,féked, első telód akkor nem lehet baj.
2009. máj. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

háth

fékeim Hayes HFx9

első gumi Maxxis Mobster 2.7

Hátsó gumi Continental disel pro

Telo meg Marzo EXR comp


felszerelés megvan csak nem tudom miért ott megfutamodok

2009. máj. 21. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!