Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Taekwondózni érdemes elkezdeni...

Taekwondózni érdemes elkezdeni 17évesen? ( magyarázat lenn)

Figyelt kérdés

Szóval elhiszem,hogy sosem késő elkezdeni mozogni,blablabla :D 4évig fociztam,aztán sérülés, és annak vége is lett. Most van kedvem valamit mozogni,eltölteni valami hasznossal az időt,amire 1x talán majd szükségem lesz. Gyúrni nincs kedvem,egyszerüen unalmas.

Lesz hasznom belőle,ha elkezdem ezt a sportot üzni? 3x lenne hetente, 2óra.

pró-kontrák jöhetnek :D köszi


17/F 190cm 80 kg ha ez valamit számit


2011. szept. 6. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A taekwondo-hoz nagyon hajlékonynak kell lenned, de amúgy nagyon jó és látványos sport. A hagyományos ITF taekwondo-ban még van önvédelmi rész, szóval nem kizárt, hogy egyszer talán még hasznát veszed. Ha elkezded, mindenképpen hasznos lesz.

Viszont egy kivetésem van. A taekwondo 70%-ban rúgásokat használ. Gondolom a focit azért hagytad abba, mert a sérülésed miatt nem tudtál rendesen rúgni. Sajnos lehet, hogy éppen ezért a sérülésed itt is hátráltathat...

2011. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

a sérülés már a múlt,már amennyire lehet sérülésről beszélni. Csontritkulásom volt,ki kellett hagynom 1 évet,mert iszonyatosan fájt a térdem ha erőltettem. és 1 év után nemvolt kedvem visszamenni,+ a csapat is szétszéledt :(

szóval ez szerintem nem lenne akkora gond.


nah de viszont a nyúlékonyság... hát az nem épp az erősségem :D

2011. szept. 6. 17:34
 3/12 anonim ***** válasza:

küzdősport. jó móka, ráadásul ha megkedveled, ott a távolba valahol még egy gyilkos harcművészet is rejlik mögötte..

majd megnyújtanak, csináld.

2011. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

rendben,mindenképp kipróbálom akkor : )

valamit el kell kezdeni a suli mellet is : ) köszi a válaszokat, ha valakinek van tapasztalata , jöhet még

2011. szept. 6. 18:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Érdemes is. Egy viszonylag modern, de ősi gyökerekkel rendelkező látványos harcművészet. A Taek Kyon és a Hwarang Do adja az alapját. Ezt utóbbit a csatákban használták, és már itt is lényeges volt a hajlékony lábtechnika, ugyanis a magas rúgásokkal az ellenséges katonákat rúgták le a lovakról.
2011. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kíváncsi vagyok az ősi gyökerek és a harcművészet részéből mennyi él Magyarországon..
2011. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát kb 0 :D A közelharci hwarang do vonalból a lábtechnikák mellett még egy kicsit megőrzött a Hapkido, de annak viszont elég jelentős jujutsu lenyomata van (az alapító mestert Takeda Sokaku tanította).
2011. szept. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nos, ettől függetlenül nagyon sok mindennél jobb, és biztos jobb világ lenne, mindenki legalább tkd-zna.
2011. szept. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen!

Eleve, ha mindenki valamilyen harcművészetet űzne jobb lenne a világ. Mindenki meg tudna ölni mindenkit épp ezért gondolom senki sem akarna megölni senkit (legalábbis elméletben, persze a japán polgárháborúk cáfolják ezt).

2011. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

lövésem sincs a Japán polgárháborúkról. viszont azt kétlem, hogy japán egész polgársága jól képzett harcművész lenne. hangsúlyoznám a harcművészt, és a jól képzettet is. mert ha nem azok, akkor csak sima emberek, és csak keresik az erőszakot.

viszont a saját példám, amit leírtál: majdnem bárkit meg tudnék ölni a puszta kezemmel, viszont tisztában vagyok vele milyen szörnyűségeket tartogat a háború stb. (és sok dologgal, ami az erőszaktevéssel összefügg, de az átlag embernek fogalma sincs róla milyen szörnyű..) és komolyan mondom, pacifista lettem. teljesen kerülöm az erőszakot, mivel rendszerint nem fenyeget soha sem igazi veszély, a kis csórikat meg nem akarom bántani. úgy hogy egyet értek azzal, hogy aki ismeri az igazi harcművészeteket, az megtanulja értékelni a békét. nos.. vagy pedig pont egy megállíthatatlan elborult állat lesz, de erre nem nagyon tudok példát, eleve a harcművészetek önkontrollról is szólnak, nem tudom lehet-e egy épelméjű harcművész igazán vérszomjas?

2011. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!