Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan kezdjem gyakorolni a...

Hogyan kezdjem gyakorolni a hátraszaltót?

Figyelt kérdés
Pár éve, amikor tornáztam az előreszaltó már egész jól ment, de mióta abbahagytam nem próbáltam. Most a hátraszaltót szeretném megtanulni. Hogyan kezdjem?
2009. ápr. 15. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs szivacsgödröd, akkor nehéz. Hátra egyébként könnyebb, mert látod hova fogod letenni a lábad.

Csinálj sima flick-flackot hátra egyre kevesebb kézzel.

Most, hogy jön a nyár gyakorolhatsz vízbe ugorva is.

2009. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ilyen kezes megoldásoktól tartok egy kicsit. Három éve törtem el a kezem. Amúgy a kertben egy dombról ugrani? Vagy úgy még nagyobb az esélye, hogy összetöröm magam?
2009. ápr. 15. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a dombnál érkezés után hanyattesel.:)

Akkor én a vizet tartanám jó megoldásnak, vagy kivonszolsz 2-3 matracot és azon gyakorlod. Csak ott fennálla a veszélye - szerintem -, hogy nem mersz nagy lendületet venni.

Arra kell végig gondolnod, hogy minél hamarabb hátra kell vinned a fejed, jól megnézni a leérkezés pontját és szörnyen gyorsan odarántani a lábad. Nem tudom ez így érthető-e, ha tornáztál azt hiszem akkor igen.

2009. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vagyis egy hátraszaltóhoz nem kell "előképzettség" pl.: x évig csak akrobatikával foglakozni... A matracos megoldáson kívül van még valami? Amúgy köszi a válaszokat.
2009. ápr. 15. 15:44
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Hallotam egy esetről,amikor tesiórán egy srác csak flancolásból csinálni akart egy hátraszaltót (éppen tanulták,hogyan kell és valószínűleg azt gondolta megy ez már neki tanár nélkül is) - kitörte a nyakát,azonnal meghalt.

Az jó,ha atletikus alkat vagy és van tapasztalatod ilyen téren,de azért légy óvatos!Mindíg csak apránként haladj!

2009. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmikről én is hallottam, azért nem merek rögtön belevágni. Az apránként haladással konkrétan mire gondoltál? Hogy építsem fel az egész gyakorlást, mit csináljak először stb. Köszi a választ!
2009. ápr. 15. 17:16
 7/10 anonim válasza:

eloszor trampulin, utan magasabb helyekrol de semmikep sem dombrol, en parkouroztam 2evig es meg az elejen tanultam meg hatraszaltozni az alapok utan, ugyhogy nem kell semmilyen elokepzettseg.

fatercosta

2009. ápr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kérd meg két haverod hogy pörgessenek,ha nicns kettő aki segítene egy is elég.és ha normálisan pörgetnek akkor már min térdre esel.a lényeg hogy ne b*szd hátra a fejed,sokan rosszul csinálják,mert ha hátrahajolsz a fejeddel laposabb és csúnyább lessz.meg lendíts akkorát amekkorát tudsz.plussz erősítsd a rugóid hogy magasabb legyen.
2010. jún. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
és is megakkrom tanulni és ha matracrol helyben probálnám?
2010. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
En is probalom de nem megy. Ezt nezd! [link]
2018. márc. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!