Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit tudok tenni, ha kipróbálná...

Mit tudok tenni, ha kipróbálnám a falmászást, de szemüveges vagyok?

Figyelt kérdés
Gondolom, nem lehet szemüvegben mászni, kontaktlencsét viszont nem hordhatok...
2011. aug. 19. 11:35
 1/7 komasa ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? A szemüvegedre rakj olyan gumi pántot, ami a fejeden tartja minden helyzetben, hogy ne essen le, és irány a fal! Biztos vagyok benne, hogy a szemüveg nem kizáró ok a falmászásnál! Hajrá!
2011. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 De Puta Madre ***** válasza:
100%
Nyáron kipróbáltam, és igaz, nem hordok, de ha lett volna sem zavar. Különben is sok helyen láttam már képeken is, hogy napszemüvegben másztak. Az is megoldás, amit az első ír. Na meg gondolom nem annyira rossz a szemed, hogy 1 méterre nem látsz el, azok a kapaszkodók meg közel vannak. Mást meg nem igazán látsz, max fentről.
2011. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 De Puta Madre ***** válasza:
Ja, most jut eszembe, hogy te lehet, hogy rendes hegyre, sziklára gondolsz. Én mászófalon próbáltam.
2011. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is mászófalra gondoltam. :)

-2,5-ös a szemüvegem, szóval azért látok, csak pont ismeretlen és új helyzetekben kicsit kellemetlen és kényelmetlen nélküle.


A gumi pánt eszembe sem jutott. Jó ötlet, köszi.

2011. aug. 19. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -4 es van és simán látom a falat (még a legnehezebbet is)nélküle.De másztam már úgyis,hogy normális szemüveg volt rajtam semmilyen pánt nélkül és úgy sem esett le.De egyébként nekem van sportszemüvegem polikarbonát lenyékkel és gumi meg szintetikus műanyag gumis kerettel ami (szó szerint) mindent kibír.(A gyári adatok szerint még golyóálló is).XDD
2011. aug. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

gugliba-sportszemüveg

Egy ilyen jó is lenne mászáshoz.

[link]

2011. aug. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teremben évekig másztam gond nélkül szemüveggel. Sziklán egyszer a nagy kalimpálásban sikerült levernem az orromról (bele a szakadékba), de egy sima pánt megmenthette volna. Szóval szerintem nyugodtan lehet szemüvegben mászni.
2020. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!