Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősport+helyszín Magyarorsz...

Küzdősport+helyszín Magyarországon ahol rendkívüli hangsúlyt fektetnek a sparringokra, vagyis ahol >>tanítanak<< is, ahol "megkapja az ember a magáét", azaz nem csak időkitöltő mellékes dolgokat öntenek a fejébe, ilyen küzdősportok/helyszínek vannak?

Figyelt kérdés

(Ökölvívás, muay thai, BJJ, szabadfogású birkózás, stb. És értelemszerűen ahol nincs, vagy nem sok a kisebbségi.)


Vagy teljesen reménytelen lett mára a helyzet, nincs már igazi oktatás, sem kemény, odafigyelő (valóban felkészítő!) sparring?



okt. 14. 20:50
 1/5 A kérdező kommentje:

Ezt még tetézi, hogy közelítek már a negyven felé. Állóképességi sportokat (legalább azokat) viszont mai napig űzök. 85-90 km kerékpározás, hegymenetekkel, ill. heti három 15-20 km futás 9-11 km/h-ás átlagsebességekkel mai napig megvan. Mint írtam lehet nem sok, de ez legalább folyamatosan van.


A reménytelen bekezdést azért írtam a részletezésben, mert egyre több helyen olvasom, hogy a színvonal sok helyen nem igazán magasan van. Ha ez igaz.

okt. 14. 20:55
 2/5 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy az általad említett stílusokon ne lenne kesztyűzés.
okt. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

"Küzdősport+helyszín Magyarországon"

Merre ajánljuk klubot? Nyilván nem midegy, hogy Szombathely vagy Nyíregyháza.

"ahol rendkívüli hangsúlyt fektetnek a sparringokra"

Az általad felsorolt küzdősportok edzésein van sparring. Soha nem hallottam még olyan box vagy birkózás edzésről, ahol ne lett volna küzdelem. Versenysportoknál nincs olyan, hogy nincs sparring.

"ahol nincs, vagy nem sok a kisebbségi"

Magyarországon rengeteg a kisebbségi, így a sportokban is rengeteg kisebbségi van. Küzdősportok terén főleg az állóharci stílusok érintettek, de a mi BJJ egyesületünknél is van olyan csoport, ahol a tagok 50%-a kisebbségi. Ez önmagában nem baj, ha normálisak.

"a színvonal sok helyen nem igazán magasan van. Ha ez igaz."

Ez igaz.

okt. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor a kért környék nagyjából háromszögelve: Kőszegtől indulva Győrig, majd le Pápáig és vissza. Nagyjából ez a szóbajöhető terület.


Akkor ökölvívásnál, vagy thai box-nál nem szoktak "gondot okozni" a kisebbség oda járó tagjai?


"A színvonal sok helyen nem igazán magasan van. Ha ez igaz.


Ez igaz."


Na éppen ezért kérdeztem. Ebben kérek tőletek segítséget.

okt. 15. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"ökölvívásnál, vagy thai box-nál nem szoktak gondot okozni a kisebbség oda járó tagjai?"

Ha valahol gond van, az az edző hibája és a suttyókó, nem önmagában a kisebbségiké. Voltam már olyan egyesületnél, ahol sok kisebbségi volt, mégse volt soha gond, és olyan egyesületnél is, ahol egy kisebbségi se volt, mégis többször volt a suttyókkal.

okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!